» Poradna » Mobily

Napětí na nabíječce

Ahojte ,,, mám takový dotaz , ohledně napětí na nabíječce na mobilní telefon . Na štítku je napsané 5V | 500mA ale při měření mi s toho leze 7,5V . Je To starší nabíječka od telefonu Simens . Je možné touto nabíječkou nabíjet i dnešní mobily ,aniž by se poškodila elekronika telefonu ? Konektor neřešte , ten se předělá na micro USB ... Děkuji za reakce

Odpovědi na otázku

NE! A znovu: "NE!" A znovu: "NE!"Ještě jsem neviděl konzumní zařízení, ke kterému by výrobce nedodával patřičné příslušenství.

Ano i neZáleží jestli je to výstupní napětí natvrdo nebo po připojení k zátěži (spotřebiči) klesne. Typycky původní nabíječky k MT ještě s klasickým trafem a diodovým usměrňovacím můstekm mívaly na výstupu bez zátěže o něco větší napětí. Dnes se všechny nabíječky dělají jako pulzní zdroje řízené elektronikou.Ale myslím si že řešit předělání nabíječky kterou lze novou sehnat za pár korun prakticky na každém rohu je nesmysl.

jde o pulzní nabíječku ,,,, právě proto je mi to divné , že je napětí o dost vyšší než udávané ,,,,,, řeknu to tak ,,je mi to líto vyhodit

Práve preto že ide o pulznú nabíjačku a napätie na výstupe je o hodne vyššie ako by malo byť, by som nabíjačku ďalej nepoužíval. V nabíjačke je pravdepodobne poškodená elektronika, mohla by narobiť viac škody ako je cena novej nabíjačky alebo aj telefónu.Určite u mnohých známych alebo v rodine sa vyskytne veľa nepoužívaných nabíjačiek a niekto ti jednu daruje.

právěže jich mám více ,,, asi 3 ks Simens ,2ks Sagem ,Nokia a všude je napěti vyšši než deklarované na štítku ,,to je mi divné

Ta nabíječka byla navržena pro používání s daným zařízením! Že má vyšší napětí naprázdno naprosto nic neznamenalo, deklarované napětí je dáno při daném odběru (zátěži). Elektronika mobilu si s tím prostě "poradila", byla na to konstruována.Stará nabíječka pro Nokii má také naprázdno vyšší napětí, spínaný zdroj je navržen jako blokující bez stabilizace.

je to možné ,,, zajimavé je , že u těch Simenzů se u všech po čase nafoukly baterky ,,u Sagemu mě vydržela baterka 7 let ,,a jede do dneška

Me to na telefon píše moc velké napětí baterie Telefon se jmenuje MyPhone

Ne, ne ne, poškodí to mobil! MOBIL MÁ NA VSTUPU OCHRANU 5,6 VOLT ta dokáže srážet špičky, ale při tvrdem zdoji patrně dojde k jejímu poškození. Netroufl bych si ani na mobil připojit čerstvě nabyté články 4*1,2volt. Tipuju maximální napětí na 5,3-5,5 volt!

Napětí nabíječky musí být vždy vyšší než napětí nabíjeného aku. Velikost napětí nabíječky záleží přímo úměrně na tzv. tvrdosti zdroje, v případě síťové nabíječky tedy transformátoru, a velmi obecně platí, že čím je trafo objemnější, tím bývá "tvrdší" a tudíž rozdíl napětí je menší. Ve Vašem případě je zdroj patrně "měkký" a napětí "spadne" plus/mínus na optimální velikost při zatížení jmenovitým proudem. Ve Vašem případě - 5V/500mA se jedná bezesporu o "měkký" zdroj a proto je napětí v této velikosti. Bez obav jej tedy používejte, telefon 100% bez problémů případné odchylky napětí v tomto rozmezí zreguluje (ano, v telefonech jsou i dnes stabulizátory napětí a nespoléhá se na to, že USB konektorem proteče jen 5V, což si mnoho lidí myslí).