» Poradna » TV, audio a video

Napatie 110V AC antenneho konektora TV voci zemi?

Zdravim, trocha som prepajal koaxialy v byte, rozbocovac, UPC modem, atd. a sem tam som dostal jemny kopanec. Mam Samsung QN95A s One Connect boxom, ktory sa pripaja len 2 vodicovou vidlicou. No a zistil som, ze medzi kostrou daneho One Connect boxu (antennymi konektormi, USB konektorom, vsetkymi konektormi na zadnej strane) je voci koliku v zasuvke napatie 110V AC . Zda sa len mne, ze by to tak nemalo byt a je to jemne nebezpecne? TV a vsetko okolo funguje normalne, akurat to kope, ked sa clovek hra s antenou a dotkne sa 2 nespravnych kablov (od TV a cokolvek uzemnene). V tej skrini som pri vsetkom zapojenom dohromady nameral len 56V AC, ale aj to je citelne.Kym som toto odoslal, tak som zmeral este aj druhy TV, stary LCD 32" LG. A tam je napatie anteny/kostry voci koliku dokonca 113V AC. WTF?

Odpovědi na otázku

Samozrejme merany len samotny One Connect box / TV s privodnou snurou, bez akychkovek inych kablov zapojenych do cohokolvek dalsieho.

To je v pořádku, jde o poloviční síťové napětí. Vzniká na odrušovacím filtru díky kapacitní děličce vytvořené z odrušovacích kondenzátorů. Použij voltmetr s menším vstupním odporem a nenaměříš nic.

Je potřeba to prostě pospojovat ... nějaký ten koax je určitě "uzemněný" a je po problému (ev. nějaké zařízení má 3-kolík). Jinak, heslo je "kapacitní proud".