» Poradna » Web a internet

Nákup na Ebay

Zdravím. Potřeboval bych poradit s nákupem na Ebay. Nikdy jsem takto nic nekupoval, tak se v tom nevyznam. Mám účet s debetní kartou od Fio banky a zda je ceník: http://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ce... Mohl bych se vás tedy zeptat, jak co nejvyhodneji za danou věc zaplatit, aby mi nebyly přičteny další poplatky? Vím, že tam jsou možnosti buď přímo kartou nebo přes PayPal.Děkuji za všechny rady a vysvětlení.

Odpovědi na otázku

Zdravíčko,dle mých zkušeností (a snad si pamatuju dobře období, kdy jsem používal PayPal):- poplatky PayPalu platí (konec konců stejně jako třeba poplatky při platbě kartou třeba v obchoďáku) obchodník.- zákazníkovi je naúčtována pouze částka nákupu (plus třeba poštovné), ale transakční poplatky se strhnou obchodníkovi (to už je jeho problém ;))- samozřejmě je potřeba dávat pozor na kur, kterým je cena nákupu přepočtena (nákup je obvykle v cizí měně a účet ke kartě je obvykle v korunách) - a tady nastupuje ceník FIO resp. jeho kurzovní lístek...Obecně - pokud nekupujete jaderný reaktor, pro orientaci stačí běžný kurzovní lístek ČNB - a poplatky za transakci platí prodávající...Hezký den

"Vím, že tam jsou možnosti buď přímo kartou nebo přes PayPal."doporučuju si přidat svoji kartu do PayPalu. Řekněme, že budeš u nějakého Inda nebo Singapurce kupovat něco na Ebay - nevím jak ty, ale já bych radši nezadával údaje o své kartě přímo do nějaké jeho platební brány, ale byl bych radši, kdyby to šlo přes PayPal, který jednak garantuje bezpečnost a druhak má i ochranu zákazníka.V takovém případě tam další poplatky nejsou - není to jako převod do zahraničí, Paypal si to strhne z tvé karty v korunách. Přepočet z korun třeba na dolary pochopitelně kolísá a mění se.

Zřídit jednoznačně PayPal

jen maličkost jako doplnění - kurz PayPalu bývá někdy o dost nevýhodnější... - opět u nákupu za menší desítky € je to šumák... a rozhodně souhlasím s kolegy, že je bezpečnější svěřit číslo karty PayPalu než nedůvěryhodnému (neznámému) obchodníkovi. Nicméně mezi nedůvěryhodné bych asi Ebay nezařadil....

A taky raději vybirat položky Free shipping a zhruba do těch 22 €, když už se chce šetřit.

Dobrý den, já nákupy na Ebay platím přes PayPal, podle mě je nejjednodušší a nejvýhodnější cesta, protože jste krytí Paypalem a nemusíte pokaždé vyplňovat údaje nebo si je třeba ukládat ve vašem účtu. Je ale potřeba u karty povolit ekomerci v internetovém bankovnictví. Nikdy mi žádné poplatky nepřičetli, a to tam minimálně jednou do měsíce něco vždycky objednám. Taky doporučuji využít tento cashback: https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-pa... můžete pak z nákupu zpětně dostat 3 % zpět :)