» Poradna » Mobily

Nákup na DealExtreme

Ahoj.Platí se DPH,pokud nakoupím na DEALEXTREME v evropském skladu?Má někdo zkušenosti z poslední doby?Někdo tvrdí ,že ano,někdo zase že ne.Tak jak to vlastně je?

Odpovědi na otázku

Ano, pokud nakoupite v EU skladu tak je tam dph a vetsinou rychlejsi doruceni.

Na evropském Deal Extreme http://eud.dx.com si lze také připlatit pojištění placení cla a DPH za 0.99 USD. Pokud by zákazník musel platit DPH nebo clo, Deal Extreme mu to proplatí.

A to se vyplatí..... kladivo na zm*dy z celního.

Už zase? :D

Ano, protože ty sračky, co z nás tahají za nic jsou stále aktuální. Nicméně toto je užitečná informace a raději si připlatím těch 23 Kč za to, že nemusím s aktivníma opicema z praglu něco řešit a davat jim prachy za nic. Mohla by tato služba být rozšířenější a ted bych měl i doufat, že ji zavedou i britové.

Porovnej ceny na evropském s cenama tech samých produktů na činském. Zjistíš, že v eu si to už připočitali k ceně, takže využiješ poštovného zdarma a za cenu týdne čekání navíc si to objednáš s číny, abys ty vydřiduchy nepodporoval.

V EU si připočítají 200Kč a na DPH zaplatím minimálně 500 Kč + další byrokratické poplatky......

z evropskeho skladu maji trochu drazsi ceny, ale nemusis resit ten limit 500kc jako ze zemi mimo EU. Dalsi vec je ze na postovne zdarma se musi objednat min za 20$ (nebo tak nejak).Cili z EU skladu nemusis resit to ze ti ceska posta zadrzi zasilku a bude pozadovat doplaceni DPH a nekdy i cla na nektery typ zbozi.Chodi to nekdy i do tydne, ale obvykle 10-14dni.

DealExtreme NEMA fyzicky sklad v EU. Tovar je vzdy zasielany z Ciny. Jedina vyhoda pri objednavke z "EU DIRECT" je mozno rychlejsie dorucenie (cez PostNL). Aj pri tejto objednavke moze byt dodatocne vyrubene DPH, v cenach zapocitane nie je.Pripoistenie pre pripad platenia cla/dane je mozne aj pri objednani zo standardnej stranky (dx.com) aj z EU direct (eud.dx.com)

to bych se i hadal.. jakmile to prijde z NL, tak zadny dph nemuze byt napocitano, protoze to jde ze zeme EU, tim padem neplati pro CR limit cca 500 na zasilku kdy se zkouma hodnota zbozi. (a je jedno ze to predtim asi poslali z ciny a tam prebalili)Z DX "EU" skladu jsem objednaval uz hodnekrat za vic nez 1000 a NIKDY to ceska posta nezkoumala ohledne DPH. Zatimco z ciny pri hodnotnejsi zasilce skoro vzdycky...