» Poradna » Ostatní

Náklady na fotografii 10x15

Ahoj, zajímalo by mě, jaké jsou náklady na fotografii 10x15 v domácím prostředí, konkrétně na tiskárně HP DeskJet Ink Advantage 6525. Zajímají mě pouze náklady, které se týkají náplní do tiskárny. Fotopapír si k tomu přičtu. Díky.

Odpovědi na otázku

Tak za prvé na té tiskárně nesmíš tisknout nic jiného, než fotky 10x15. Vlož všechny nové cartridge a tiskni různorodé fotky tak dlouho, než vyplýtváš první zásobník. Pak vlož zase všechny nové cartridge a zase tiskni různorodé fotky tak dlouho, než vyplýtváš první zásobník. (takhle si mimochodem můžeš zjistit, která barva se při tisku nejdříve spotřebovává). No, opakuj to asi desetkrát, z každého pokusu ti vyjede určité množství fotek. Zprůměruj to a vyjde ti, kolik asi zhruba průměrně fotek vytiskneš z jedné sady cartridgí. Cena sady cartridgí děleno tím průměrným počtem fotek a máš průměrné náklady inkoustu na jednu fotku. Stačí to takhle?

To mě samozřejmě taky napadlo, ale když jsem si uvědomil, že jedna sada cartridgí stojí 800 kč (originálních), tak mě to testování přešlo

Já jsem samozřejmě nechtěl, abys to takhle testoval jen jsem se ti snažil naznačit, jak absurdní tvůj požadavek je... náklady na inkoust na jednu fotku prostě není možné vyčíslit... i ten můj "test" by byl jen průměr plus mínus autobus.

Aslan : oba Tvoje prispevky su spravne a Radek to len zaklincoval.Neviem, co autor cakal? Ze si niekto aby poradil nainstaluje nove naplne za 800 kč (Radek) a bude par dni tlacit len "fotografii 10x15"?800 kč + foto papier, testy na obycajny kancelarsky su o nicom, tlaciaren si nastavy uplne iny rezim.Keby som aj chcel pomoct a presne merat, tak bezny uzivatel netlaci len foto 10x15. Ked v priebehu "testu" vytlacim par dokumentov, grafov ..., ktore bezne potrebujem, tak cely "test" je o nicom.Ked uz Aslan rozviedol problem, tak len doplnim:1. primorske foto, mierne zatiahnuta obloha (skoro biela) a biely mierne hnedy piesok + jedna osoba, alebo2. vecerne party na terase pri svieckachje naozaj diametralny rozdiel v spotrebe atramentu.Su urcite zrovnavacie testy tlaciarni na webe, kde na to maju financie a ludi. Ale su to viac menej porovnavajuce testy tlaciarni, kde sa tlacia merne obrazce. (dotaz nebol, ktora tlaciaren tlaci za menej)Kedze nepredpokladam, ze autor si chce lepit do albumu "merne obrazce", ale realne foto, tak mu to aj tak nepomoze."jen jsem se ti snažil naznačit, jak absurdní tvůj požadavek je"Ale ked to takto napises, tak Ti odpise: ste tu vsetci sprosti, na inom servery mi poradili.Tak som (na blbu otazku, blba odpoved) napisal "3,52 Kč"To je aj odpoved na: "A můžu vědět jak jsi to vypočítal???"Vypocitat sa to neda (sam si napisal). Strelil som "enem tak" a autor zda sa je spokojny.

Díky moc za podrobný rozbor byla to trošku hloupá otázka, spíš to bylo směřováno přímo na někoho, kdo s tím má zkušenosti Ale i tak díky kluci

Pavlík: vdaka za reakciu. Neber to v zlom, ale ako som pisal:primorske foto a vecerne party je naozaj diametralny rozdiel v spotrebe atramentu.Naozaj sa to neda generalizovat na fotografiu 10x15. V extremnych podmienkach (moj bod1 a bod2) naozaj moze ist az o 80% spotrebu atramentu."spíš to bylo směřováno přímo na někoho, kdo s tím má zkušenosti"Chces hladat v Poradne niekoho, kto tlaci / tiskne pocas celej zivotnosti naplne, LEN foto 10x15? Asi tazko."tak bezny uzivatel netlaci len foto 10x15. Ked v priebehu "testu" vytlacim par dokumentov, grafov ktore bezne potrebujem, tak cely "test" je o nicom.Ten super test si mozes urobit sam, ale ked pouzijes "testovaci obrazec". tak to je len informativna zlezitost.

3,52 Kč

A můžu vědět jak jsi to vypočítal???

U tiskárny Canon Selphy CP-910 tě ta jedna fotka 10x15cm vyjde na 8,06Kč, je to teda včetně fotopapíru.

Díky, a jak si na to přišel? Dělals nějaké test?

Žádné testy jsem nedělal, použil jsem prachsprostou matematiku.Ta tiskárna je jedna z mála (nebo spíš jediná), která používá termosublimační technologii tisku: http://www.digimanie.cz/technologie-termosublimac... V jednoduchosti z principu tisku, koupíš 10 papírů, a vytiskneš přesně 10 fotografií, ani míň ani víc, a použiješ všechny fólie s barvou. Barva je jen na jedno použití a ikdyž jí nepoužiješ všechnu tak nelze použít znovu.A pak už ta matematika. Podíváš se na cenu fotopapírů pro termosublimační tiskárnu.Třeba na czc koupíš 108 papírů za 871Kč: http://www.czc.cz/canon-foto-papir-kp-108in... 871 děleno 108 vychází na 8.0648 a periodických 148.

Díky, a jak si na to přišel? Dělals nějaký test?