» Poradna » Windows (a jiné OS)

Najnovšý kernel

CawteViete nejakom repozitári ktorý mi poskytne najnovšie kernely ??? http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/ poznám ale ja to chcem automaticky v aktualizačnom mechanizme...Používam Linux Mint....

Odpovědi na otázku

Pokud to chceš v automatickém akt. mechanismu, přidej si tam ten zdroj.

Otázka je, jestli je to ten nejlepší nápad. Respektive, co je důvodem.PrasatkoPee

treba chce zkouset, taky otazka proc nepouzivat nejnovejsi kernel a proc neni nejlepsi napad?

Je vidět, že jsi laik. Zkoušet ano, ale od toho není produktivní systém. Další věc je, zda ten, kdo chce zkoušet se musí ptát na takovou trivialitu a co chce zkoušet. Pro testery jsou alfa verze a beta verze. Popřípadě RC. Na tvoji druhou otázku jednoduchá odpověď. Nový kernel nemusí být kompatibilní se zbytkem distribuce (knihovny). Nemusí být odladěn. Obecně se nový kernel instaluje proto, že přináší něco co má smysl (nový ovladač pro zařízení které vlastníš např. oprava chyby, která tě trápí). A samozřejmě, může přinášet nové chyby.PrasatkoPeePředstav si, že dokonce některé distribuce a produktivní systémy ještě pořád jedou na kernelu řady 2.6. Nikoliv na 3

Nedělal bych to. Nevím, co máš za PC, ale ověřené kernely (krom těch definovaných ve Správci Aktualizací do řady 3.16.3) u zánovních až nových strojích:3.17.4, 3.18.6-7, 3.19.0 blbne. Zkouším v Mint 17.1 Rebecca-Cinnamon 64bit na desktopu s AMD platformou, na Intelech namátkově, zatím taky cajk. Pokud končí nějaká řada, např. 3.17.x, tak předposlední nebo poslední verzi před řadou novou. Důvod, ty poslední nejsou ještě dostatečně vyladěny a čeká se na zpětné vazby od uživatelů k vývojářům. Každopádně preferuj zkušenosti a doporučení z Mintí komunity. Co sedne v Ubuntu, nemusí sednout v Mintu, ikdyž je to založeno na stejném základě. Mint má svá ladění a mohou být rozdíly v chování HW. Jinak všeobecně je lepší se držet krok nebo dva radši zpět, nedávat stále čerstvý kernely. Poslední v řadě 3.18.x je 3.18.7, jede jak po másle, 3.18.6 taky a 3.18.5 jak by smet. Ale pokud i tak chceš být masochista, tak si zaveď I-Nex:http://i-nex.linux.pl/install/ a u nich si vyber distro, které máš.