» Poradna » Notebooky

Náhlé zpomalení notebooku.

Zdravím, vlastním cca 3roky notebook Lenovo IdeaPad G50-45 (80MQ000UCK),moc ho nepoužívám jenom na osobní věci,ale poslední měsíc se mi seká ("až na nervy") např. dlouhá odezva po kliknutí myší na ikonu nebo na něco v prohlížeči,třeba chci dát na YouTube video přes celou obrazovku a po kliknutí se dá přes celou asi za 5s,to samé, když přidávam zvuk ,tak se přidá až po 5s,nebo když píšu něco do vyhledávače,popis okna ,text tak zobrazování písma , je opožděné.Dřív se takhle nechoval... zkoušel jsem dvakrát přeinstalovat Windows ,mám vyplé všechny aplikace na pozadí ,systém nastavený na výkon,každej den ho teď čistím,registry ,prefetch,temp atd...,ale nepomáhá.Nevite co by to mohl způsobovat?Díky mocSpec.NotebookuCPU: AMD QC 4000,1.30GHzGPU: AMD Radeon R5 M230,2GbRAM:8Gb,DDR3HDD:1TbOS:Win 10

Odpovědi na otázku

Jenom jsem zapomněl dodat ,že i zapínání je strašné dlouhé cca 5minut ,nebo načítání fotek a prohlížeče :/

Čistil, čistil, až to úplně "dočistil".....Obnovit OS ze zdravé zálohy. Nemáš? Reinstalace.A už žádné "čištění" proboha.......

Zálohu boužel nemám,ale je problém že po rei nstalaci se hned seká, tím čištění bych řekl že to není.Četl jsem ,že to může být odcházejícím HDD,je to možné?

Je to možné.Podívej se na stav disku nějakým programem např. CrystalDiskInfo

Dobře, zkusím

Podla spravania to bude HDD. otestuj a daj vediet vysledok.

Tak jsem zkusil CrystalDiskInfo a píše stav disku *Dobrý* ,*30°C teplota*,dávám tady i screenshot radšiSreen:https://ctrlv.cz/RhC0

Stiahni HDTune a tam mas moznost "Error Scan" tam musis dat Start

Dobře,jdu na to

Zřejmě to chvilku trvat bude ,uteklo 7 min a jsem teprve na třetím řádku:/Dám potom vědět

Tak po asi 3Hod testu přes HDTune nevyjel žádný error.

Vypadá to na Disk,podle dropů a nízkýho "Acces Time" v HDTune :/

Ideálne disk pripojiť do iného PC a otestovať z OS, ktorý nebeží z toho HDD. Alebo nabootuj HBCD. Len neviem či ho miniXP uvidí. Acces time by mal byť čo najmenší, nie naopak.