Náhle extrémní zpomalení disku

Dobrý den,pár dní zpátky jsem běžně pracoval na počítači (hraní her, koukání na filmy nebo surfování na internetu), ale pak najednou z ničeho nic se pc zpomalil tak, že všechny běžné úkony (otevření složky, spuštění filmu nebo písničky) najednou prakticky nešly provést. Otevření složky a následné načtení souborů trvá velice dlouho a pokud chci pustit třeba .avi film, tak si tak 2 minutky počkám. Taky jsem zkoušel překopírovat film na flash disk přes USB a jelo to rychlostí nejvýše 3 Mb/s. Pokud ale spustím hru uloženou na tomhle disku, jede zcela v pořádku a veškeré načítací pasáže a obrazovky netrvají déle než obvykle.Problém nastal u mého Western Digital HDD s velikostí 1Tb, se stářím cca 5 let. Dále vlastním SSD disk, na kterém mám uložený op. systém a kde vše jede zcela v pořádku, pokud však chci překopírovat soubor z SSD na HDD nebo naopak, rychlost je opět tragická. Nepamatuji si, že bych stahoval nějaké data nebo měnil nastavení disku, pro případ viru jsem veškerá úložiště projel antivirem (Vlastním koupenou, platnou licenci Kaspersky antiviru, spustil jsem úplnou kontrolu, ale nic se nenašlo). Nemám tušení, jaká by mohla být příčina tohoto problému. Od posledního upgradu PC (3 měsíce zpátky) jel disk a celý pc naprosto bez problému, až do téhle chvíle. Disk jsem při upgradu počítače zformátoval a nyní na něm mám jen osobní data a několik nainstalovaných aplikací.Na internetu jsem se dočetl, že by bylo vhodné použít program HDTune a tak jsem i provedl, jenže disk se v programu chová, dle mého názoru, bez náznaku nějakého problému.http://postimg.org/image/hwepv2apz/Kromě již zmíněného Western Digital 1000 Gb HDD a SSD Crucial MX100 256 Gb má moje PC sestava:Intel I5 4460GTX 650 Ti boostAsus H97M-E socket 11502x4 Gb RAM 1333 Mhza zdroj CORSAIR 550wProsím o jakoukoli radu nebo pomoc, sám si totiž nevím rady. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Jestli jsou výsledky hd tune takové, zkontroloval bych jestli disk nevyužívá jinej proces ( to uděláš v resmon.exe).

Nevím, co přesně bych tam měl hledat, seřadil jsem to podle čtení.http://postimg.org/image/4pps27nuh/

1. V HDTune tě zajímá záložka Health (odznač rychlý sken).2. Zkontroluj/oprav FS toho disku příkazem:chkdsk X: /f

Tohle je screen záložky Health v HD Tune:http://postimg.org/image/ksnf7q7b9/Zadal jsem ten příkaz do CMD a tohle je výsledek: http://postimg.org/image/gy93yptrt/

1. Záložku Error scan (odškrtnout quick scan)2. Kontrola chkdsk je OK.

Tak jsem teda udělal ten pomalejší scan. http://postimg.org/image/tvh69n853/

Tím pádem je to jasné - kup si nový disk.

Ano, i s touhle možností jsem počítal. Přecejenom má ten disk už hodně za sebou. Každopádně díky za pomoc s pozdravem Láďa.

Kdy jsi naposledy študoval Sysinternals (ale přesto poklona).

Promiň L. To bylo na "kecupaka".