» Poradna » Notebooky

Náhada za AMD athlon xp-m 2200+

Zdravim Vas, chtel bych se zeptat, zda má někdo ještě přehled o procesorech "veteranech"... Mám ve starém ntb AMD Athlon XP-M 2200+, a chtěl bych ho nahradit jiným, který podporuje SSE2, a bude třeba i svižnější, než mých 1,66Ghz.. (případně dvoujádro??) Děkuji za případné rady. Mirek

Odpovědi na otázku

Hodně štěstí

Nazov dosky by nebol?

Netusim, k tomuto notebooku tezko shanet info, jde o medion mam 2010, nemecke vyroby. Je mozne, ze je to nazev desky. Na ntb je podepsana forma TCM edice cytron.... Tak pokud to pomuze,....

Co třeba diagnostické programy jako AIDA64, HWinfo32... samozřejmě jejich starší verze. Předpokládám, že tam provozuješ Windows 98SE nebo Windows XP.

Jo, tak zakladni deska je mam 2010 medion. Teda dle aidy..

A trefa, jsou tam xp a linux mint xfce 13, jede celkem dobre a je pouzitelny.... Tedy, po zvetseni ramky z 512 na 1,2 Gb

1,2 GB aj na XP SP3 malo. Nechces ten kram vyhodit?

Vyhodit asi uplne ne. Pujde mezi "muzejni" kousky kolegovi do sbirky, ktery ma ve sve pracovne vsechny mozne ntb veterany vcetne cernobileho... A ja poridim neco noveho.

Jinak s procesorem trefa, sedi tam spokojene Barton

Jediné zrychlení je možné přetaktováním - předrátovat v patici FSB z 133 ma 166 MHz.

Popravde, nejde mi ani tak o rychlost jako o to, ze proste nespustis nektere aplikace - novou verzi firefoxu, skype, viber..... Bez SSE2 je clovek lichej. Jinak rychlost od doby zvyseni kapacity ram je relativne v poho, k tomu co bezne pouzivam - e mail, net, kouknu na film, prohlidnu fotky,.. hry nehraju, videa nestriham, tedy nejak casto a v linuxech to jde celkem v poho,.... Ale popravde, je pohodlne, kdyz delas na pocitaci a nekdo pisne na viber, ze nemusis brat do ruky telefon a natukas odpoved z ntb.... Takze proto jsem se ptal zda je mozne svrhnout vladu athlona a postavit vladu jineho, ktery umi sse2. ale neorientuji se socket takovy, tohle tam jde, tohle ne, tamten si nerozumi s chipsetem, to uz je na me vysoka..

Pochop, že je to už nepoužitelná věc. Dnešní web je nároky úplně někde jinde, než byl ten z doby Athlonu XP. Vždyť je to už cca 15 let starý křáp.I kdyby do toho šel lepší CPU, tak bude mít z dnešního pohledu +-stejný výkon - žádný:https://goo.gl/3O3CMNN3050 je naprostý křáp, který se dává do nejlevnějších netbooků za pár tisíc, které jsou vhodné tak pro nasrání majitele. i3-7100U je v levných noteboocích s cenou okolo 1200,-.I když do toho seženeš nejlepší Athlon XP-M, tak stále bude hluboko pod tou sračkou jménem N3050. Vystav si to ve svém muzeu výpočetní techniky a kup si něco nového. Už je opravdu čas.

Jo, asi mas pravdu,.... Teda, ne, ze bych se nerozhlizel po novem. To jo. Ale rozhoupat se...

Žádný z procesorů do Socketu A/462 a jeho derivátů neměl SSE2. Pokud je to jádro Barton, 512 kiB cache a je to mobilní varianta Socketu A/462, tak ho koupím do sbírky. Za stovku.

Neni na prodej, chci si ho ponechat. Ale diky za info. Aspon zustane v puvodnim stavu....

Pleteš si pojmy:NB není stavebnice!Co s tím?NB používej ad hoc, dokud funguje.Pak ho s důvěrou svěř na zasloužený odpočinek do sběrného dvora.

Presne tak, vymena CPU v notebooku je vacsinou bud uplne nemozna, alebo sa vymenou da docielit len mierne navysenie vypoctoveho vykonu(lebo chladenie je dimenzovane na urcite TDP a tym padom sa tam vyrazne vykonnejsie CPU ani neda pouzivat).Asi tak v skratke

To nie je uplne pravda. Napriklad tu mam stary notas so Socketom 370, v ktorom funguje aj desktopovy Pentium 3/Celeron. Takisto niektore modely Lenovo (len s nimi mam skusenosti), sa vyrabali aj s Pentiom aj s i5 a napriklad Pentium B960 a i5 2430M ma to iste TDP (35W) cize uplne by som negeneralizoval.

Diky za odpoved. Vzhledem k tomu, ze debata se odklonila od puvodni otazky - zda existuje nahrada vyse zmineneho procesoru za jiny, ktery umi SSE2 na odpovedi jak mam nalozit se starym notebookem, povazoval bych tuto debatu za UKONCENOU neboli VYRESENOU. Odpoved, ze do daneho socketu nebyl vyraben procesor pracujici s SSE2 jsem dostal, ostatnim ale rovnez dekuji za prispevky, verim, ze maji urcite dobry umysl.