» Poradna » Notebooky

Nabíjení u notebooku

Zdravím,u mého notebooku se vyskytnul zajímavý problém. Když mám v notebooku baterii a zapojím nabíječku, baterie se nikdy nezačne nabíjet. Ani když je notebook vypnutý a ani když je zapnutý.Když ovšem vyndám baterii a zapnu notebook pouze na "kabelu", notebook se v pořádku zapne.Pokud při této situaci, když je notebook zapnutý bez baterie znovu dám baterii do notebooku, tak se baterie nabíjet začne. Pokud ovšem kabel vypojím a poté znovu zapojím, už se nenabíjí.Nevíte, kde by mohla být chyba?

Odpovědi na otázku

A když se baterie nabije, tak jak dlouho vydrží?

Mrtvá baterie?

a proč je typ toho notebooku tajnej ?

Buď máš v háji baterku nebo něco s s elektronikou co hlídá nabíjení, fyzicky baterku nabíjí. Zdroj k ntb není nabíječka, nabíječka je až v ntb. Bez druhé funkční baterky to tezko ověřit, pokud sám nedělás do elektrotechniky. Případně bych pro strejdu příhodu prubl jiné zdroj.

Dobrý den, mám úplně stejný problém, podařilo se vám to vyřešit?klimazdenek@seznam.cz

když si třeba u Lenova v utilitě pro správu baterie nastavím např. že se má nabíjet až při poklesu na 50% a nabíjet max. do 80% tak se toto nastavení zapíše (zřejmě) do FW baterie a chová se to přesně jak je uvedeno výše v případě, že je baterie v rozmezí 50-80%. Takže ji zkus víc vybít a uvidíš, jestli se začne nabíjet. U Win10 jsem musel stáhnout nějakou Lenovo utilitu ze Storu, protože ta jejich standardní fungovala jen na Win7.

Nastavení, které popisujete funguje i při vypnutém notebooku? Zajímá mne jestli stav nabití hlídá systém a "spouští - ukončuje" ho dle nastavených hodnot nebo jestli to ta utilita zapíše někam, aby to fungovalo i bez spuštěného sytému.Děkuji.

ano, funguje to podle mne i u vypnutého notebooku, informace se pravděpodobně zapisuje do firmware baterie, takže by se to mělo stejně chovat i když baterii dám do jiného NTB.

Baterie mi jednoho dne vysadila a vubec se mi v notebooku nenabiji .Vsechno jsem vypla znovu zapla a nic ted jedu pres elektrinu mam ho 5 let. dekuji za odpoved.

Dobry den proc se mi nenabiji baterie u notebooku at delam cokoli tak nic mam ho 5 let