» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nabídka start windows 10

po nainstalování windows 10 vše fungovalo normálně ,ale tet mi nejde otevřít nabídka start dole vlevo pouze se zabarví a nic i některé ikonky také nefungují.muže někdo poradit . díky

Odpovědi na otázku

Win + E otevře prohlížeč souborůPak dej Ctrl+Shift+Escape (správce úloh) --> více informací --> Průzkumním Windows --> restartovatRestartuje explorer.exe (dolní lištu)

ahoj díky ,ale nepomohlo,když na ikonu kliknu tak se zabarví a začne načítat a nic , pouze levým tlačítkem se rozbalí psaná nabýtka

Má rada funguje v případě, že celý taskbar se sekne, občas se to stává.

Stává se to, pokud jsi instaloval se zachováním aplikací a souborů.Pokud sji dělal čistou instalaci (bez zachování), pak vše v pořádku funguje

ahoj ,jo pouze jsem udělal jenom upgrade na 10 dá se to nějak vyřešit bez plné instalace?

Jde to i přes ten upgrade, jen bez zachovani souboru.Zkus spustit kontrolu systemu, pokud jsi to jeste nedelal:prava mys na start ú Prikazovy radek (spravce)Napsat a potvrdit: sfc /scannowDalsi moznost muze byt naboreny index ve Windows search. Prava mys na Start / Ovladaci panelyMoznosti indexovaniZnovu sestavit index

Příkaz "sfc /scannow" je rada k nezaplacení. Prolezl jsem všechna fóra a hledal, jak do Windows 10 nějak lehce dostat zpáty smazané SystemApps. Právě kvůli tomu, že přestala jít nabídka Start a ikony na liště nereagovaly na pravé myšítko, tudíž mi z lišty ani nešly odepnout nově nainstalované programy.Po zadání příkazu "sfc /scannow" do příkazového řádku (jako správce) se Win 10 "samy prohlídly a opravily", včetně znovuinstalace všech SystemApps.Teď už budu opatrnější a odstřelím jen Edge a blbosti jako ParentalControls a WindowsFeedback. A bacha, search je teď součástí Cortany - s jejím výmazem přijdete o vyhledávání v systému. To potom asi ztrácí smysl i indexování a jeho vypnutím ulevíte procesoru i paměti. Takže buď se smířit se šmírující aplikací k ničemu a mít nic moc, ale graficky hezké vyhledávání a nebo používat vyhledávání v Total Commanderu, které sice vypadá mírně archaicky, ale je asi tak stokrát lepší, když se s ním naučíte.Pokud příkaz "sfc /scannow" nepomůže, tak před reinstalací "Woken" ještě jako poslední záchranu vyzkoušejte Tweaking.com - Windows Repair, stačí free verze (opravy systému provádí úplně stejně jako Pro)Janovi DÍKY za radu a ostatním Hodně štěstí.

Windows 10 ešte nieje finálna verzia. Takže je tam ešte dosť problémov čo opravovať... Je to logické že ti nejde štart... preto asi len 10% ľudí na svete si teraz upgradlo systém na Windows 10. Keď bude systém dokončený problémy sa stíšia.

Můžete říkat, že w10 není odladěný systém, ale finální bohužel je - tvrdí to jeho výrobce.

Uf, díky díky díky!

nezapl jsi náhodou režim tabletu ?

ne

Nauč se česky, ty "nabýtko", tak zoufale blbá.

pokud si dělal upgrade, tak nainstaluj znova jako čistou instalaci... Měl sem podobný problém, čistá instalace to vyřešila...

ahoj ,už jsem zkoušel vše a pořád nic, nejsem žádný počítačový anštain, když se dělá čistá instalace ,instaluje se jenom na C nebo i vymaže soubory na D disku?

Aha....tak tato věta vypovídá o všem.

90% problémů s Windows 10 jsou způsobeny upgradem se zachováním aplikací.Můžeš zkusit vytvořit nového uživatele. Tím aspoň eliminuješ problémy, které sis zatáhnul z původního uživatelského profilu. Pokud ti nefunguje Start, pak klikni na symbol zprávy u hodin a následně na tlačítko "všechna nastavení" doleNásledně na účty / jiní uživatelé / Přidat na tento počítač někoho jinéhoNa nově otevřeném okně klikni dole na uživatel nemá e-mailovou adresuNa dalším okně klikni na Přidat uživatele bez účtu MSZbytek už zvládnešDalsi alternativa pro pridani uzivatele:prava mys na tlacitku start / prikazovy radek (spravce)tam napis:net user Uzivatel Heslo1 /addnet localgroup administrators Uzivatel /addTim vytvoris uzivatele se jmenem "Uzivatel" a heslem: Heslo1 a bude pridan do skupiny spravcu (administratoru)Pak se odhlas a prihlas se pod timto novym uzivatelem.

kravina světa ty inteligentní vole kokote jedna vymrdaná co radíš když nevíš ty hnupe jedna dneska sem na instaloval čistou instalaci windows 10 Home v2004 pak upgrade po čiste instalaci jsem na instaloval aktivaci kms pico to ještě nabídka start reagovala na pohodu ale po tom ***** z ničeho nic přestala reagovat pak mi power sheel vyhodil kriticku chybu start this command cannot be run due to the error at line:1 char 1 a na základě teho sem našel i tady tento posraný článek kde je víc komentářu než zralé pomoci takže neval srance o tem že by měl přeinstalovat znovu windows 10 ja to mám aktulizovany na 20h2 verzu a stejnak mi to nefunguje ten start pokud se ptáš na vc runtime nemám ho tam na instalovany jen zakladní framework ve funkcích systemu 4.8,/3.5 net. framework ještě jsem nešel ani nastavit nebo spíš jsem se k tomu ani přes tento posraný problém nedostal k možnostem internetu upřesnění atd nenastavoval sem zatím ani firewall bránu zatím nic jen sem si windows hodil do češtiny aktivoval ho pak nainstaloval aktulizace zabezpečení defender atd vše probíhalo na čiste instalaci windows tak neraď srance že má přeinstalovat windows když ty pičo to se ti stane po každé když ho přeinstaluješ to s tou nabídkou start power shell ten vubec nenabízí ani opravu nepomohl ani příkazový řádek command ani nelze spustit háže mi chybu že je poškozeny cmd takže tam chyba taky nebude chyba bude víc v interní strance systemu a bud jsou to dvě složky temp a nebo sysWow64 nebo system 32 a nebo to može byt taky troubleshoting ale tomu bych moc nevěřil tak ty neandrtálče procesor amd radeon am3+ fx6100 six core ram 32 gb hyperX fury 1866 mhz 4x8 gb ram + xfx radeon triple edition 8gb vram 256 bit 1366 mhz rx580 series základní deska asus triple inteligency bios + vodní chlazení collore master dal 700 watt zdroj fsp foltron hyper dál windows 10 home 64 bit Ukázat celý příspěvek

Měl jsem stejnej problém, zkusil jsem zapnout režim tabletu ... v něm otevřít nabídku start a ejhle, najednou to šlo, tak jsem režim tabletu vypnul a už to funguje i normálně ... tak to vyzkoušej taky.

A můžu se zeptat jak mám zapnout režim tabletu??

Ahoj. Měl jsem ten samý problém, ale naprosto "zázračně" jsem to vyřešil spuštěním W10 v nouzovém režimu. Po následném restartu funguje start tlačítko bez problémů. Za zkoušku nic nedáš, Snad to tady ještě nebylo - nechce se mi číst celé vlákno

Mě se zrovna stalo totéž a díky tvojí radě hindatore se mi problém vyřešil.Po restartu jsem držela F8,pc se sice nerestartovalo do nouzového režimu ale normálního a vše bylo v pořádku,rovněž se mi na liště znovu objevila ikona ME a Store,které také chyběly kromě nefunkční start nabídky,děkuji za radu.

jednoduché a hlavně funkční , vše opět maká tak jak má.

Mě nepomohly tady uváděné rady. Tak jsem zkusil Obnovení systému:Pustil jsem Správce souborů,Našel Ovládací panely,Vybrat Zabezpečení a údržba,pak vpravo dole "Obnovení",vybrat "Spustit nástroj pro obnovení systému",a postupovat podle instrukcí.

Ještě bych dodal - stalo se mi to po spuštění programu na čištění a opravy registrů. Když jsem pak hledal jiný čistič registrů, celkem často bylo v recenzích napsáno u více z nich, že jim to způsobilo právě nefunkčnost nabídky start. W10 asi opravy registrů nesvědčí resp. nejsou pro ně asi ještě odladěné. Konkrétně jsem použil "Free Window Registry Repair", který ve W7 fungoval dobře.

mám modrý obdelník a a v něm nabídka Start nefunguje,prosím pomozte,děkuji