Může grafika poškodit zdroj?

Zdravím,stala se mi nemilá věc, odešel zároveň zdroj i grafická karta...zdroj byl v záruce, a úspěšně vyreklamován. Poměrně drahá grafika už ale ne (obojí spolu bez potíží fungovalo cca rok)...existuje možnost uplatňovat škodu způsobenou vadou výrobku (zdroje, u který byl uznán jako vadný), je ale nutné podložit to znaleckým posudkem. Takže mi jde o to, jestli to může být i naopak, tedy jestli grafika může poškodit zdroj (posudek taky bude něco stát, tak zvažuju, jestli se mi vůbec vyplatí to dál řešit, původně mi přišlo zjevné, že potíže způsobil zdroj, technik výrobce mi ale řekl, že to úplně klidně mohlo být naopak).Díky!

Odpovědi na otázku

Zdroj pitne vody nebo o cem mluvis?

Mě příjde, že chcete spíše dokázat: vadný zdroj => poškozená GK.Jinak ano, grafická karta může poškodit zdroj. Pokud je zdroj nedostatečný a je trvale přetěžován, může dojít k jeho poškození a v případě totálního selhání může tento zdroj "vzít" i něco sebou. Docela by mě zajímalo o jakou sestavu a zdroj jde.

Dobrý den,díky za odpověď! Je to přesně tak, jak píšete, ale zajímalo mě, zda to mohlo být i obráceně (z odpovědi chápu, že možné je asi všechno :) )...grafika: http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx , zdroj: https://seasonic.com/product/m12ii-620-evo/