» Poradna » Windows (a jiné OS)

Musím instalovat všechny verze BIOSu?

Chci si nainstalovat nejnovější verzi BIOSu a chci se zeptat jestli musím instalovat všechny verze a nebo stačí nainstalovat poslední verzi? (Jestli poslední verze obsahuje všechny předchozí) Pro někoho blbá otázka, ale pro mně důležitá. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

důrazně doporučuju pokud funguje vše jak má, tak DON'T TOUCH RUNNING SYSTEM

Jestli máš důvod (oprava kompatibility a pod... ) tak nainstluj přímo ten nejnovější ze stránek výrobce ale nezdůvodně se do toho nevrtej ;)

Posledná na jeden Bios úplne stačí. K čomu ti to je dobré? Bios, pokiaľ nemáš problémy, nechaj radšej s pôvodným firmware. Čo ak náhodou vypadne napájanie.

Tak se nic nestane, protoze desky obvykle obsahuji dva biosy, u X let.

Vypadá to,že vás k tomu někdo nutí.Měla by stačit ta poslední,ale je to na pováženou pokud se takto ptáte.Mohlo by se stát,že zanedlouho budete pokládat dotaz jakou koupit základní desku pro vyběhlé komponenty a kde ji vůbec sehnat.

Bios update: Instaluje se vždy poslední verze, protože obsahuje všechny předešlé .... Obecně: Nikdo nikdy neinstaluje bios pokud nemusí (např. kvůli kompatibilitě komponent ...)Ty: Pokud se musíš takhle ptát, neměl bys instalovat za žádnou cenu.

Ja ho instaluji vzdy, kdyz je nova verze. Protoze NIC se nemuze stat (ano, desky dnes maji dva biosy)

Tak to jste se svým názorem v menšině. Nicméně, když je někdo zkušený, ať si flashuje bios podle libosti. Ale tazatel by se měl vzhledem k obsahu vlastního dotazu řídit pořekadlem "dvakrát měř a jednou řež".

Ty aktualizace biosu se totiz nevydavaji jen tak pro srandu... Samozurejme, pokud aktualiazace jen rozsiruje podporu CPU, na to sere bilej pes. Vetsinou je ale zmen vic.

Právě proto by si měl tazatel zjistit, co bios opravuje. V jeho případě je toto upozornění na místě.

No vidíte ... nebudu tvrdit, že vím kolik biosů mají "všechny" desky - já mám dva biosy a má to důvod, ale klidně se vsadím, že levnější desky mají stejně jenom jeden.A k vaší poznámce, že instalujete vždy - no je to hezké, ale my ostatní si přečteme changelog a rozhodjeme se podle něj. Příklad:bios v9 - support for intel generation 5 processorsto si přečtu - pak kouknu na svůj procák a vidím že má generaci 4 ... tak na takovej update kašlu ...

"...Ja ho instaluji vzdy, kdyz je nova verze..." HOVADINA!"...Protoze NIC se nemuze stat..." HOVADINA! U takových jedinců lze jen doufat, že přijde den a BIOS s ním zúčtuje!"... (ano, desky dnes maji dva biosy)..." Ne každý má desky od Gigabyte, takový Asus má obvykle jeden, ale paměť je v patici.BIOS se NEINSTALUJE, BIOS se FLASHUJE do EEPROM a změna firmware je velký zásah do výrobku.

Ale on sa pýtal , že či sú nové verzie nejako naviazané na seba , alebo vždy tá posledná obsahuje všetko ? Nič viac nič menej . Mám MSI Z - 97 G 5 / asi 2 mesiace/ a už sa mi dva krát sama upgradovala na novšiu verziu .

však na to už tu odpověď dávno má, a kdyby zapojil kebuli tak by na to přišel zřejmě i sám ...

Automatické aktualizace čehokoli nepřináší mnoho výhod. Člověk ztrácí kontrolu nad děním věcí a dříve či později z toho obvykle vznikne problém. To vidíme např. také u automatických aktualizací Windows update v případě W10.

Sebastiane,ty jsi typická lama, proto se do aktualizace biosu raději vůbec neser