Musim formatovat HDD disk kdys presedlam na SSD?

Mam 1T HDD mam tam vsechny dokumenty, hry atd. Musím vse smazat? kdys system dam na novy SSD??nebo jenom system nahraju na SSD a vse bude tak jak drive ??PS Mam v planu mit 1x HHD a 1x SSD.

Odpovědi na otázku

Len system instaluj na ten SSD, data si nechaj na tom 1T HDD.

ok moc diky, to jsem potreboval slyset

a pobezej normalne hry?

Poběží vše, co na to nainstaluješ. SSD je normální disk, jako každý jiný.Ale pokud myslíš ty hry, které už máš nainstalované na HDD pod aktuálním OS, tak ty určitě nepojedou (nebo většina ne), protože o těch nový systém nebude vědět vůbec nic. To samé platí pro již nainstalované programy (hra je kupodivu také program).

sakra ja tam mam asi 300-400GB nainstalovanich her :(

..z cehoz jiste vetsinu ve Steamu, kde je neni problem zalohovat a v novem systemu s novym Steamem zase vybalit.

jj ale ono nejde tolik o postup jako instalace :(

Co prosim?

Nemusíš nic. Jen nainstaluj systém na SSD a HDD používej jen jako druhý disk.Před instalací OS doporučuji HDD odpojit. V první řadě si ho omylem nenaformátuješ a v druhé se vyhneš tomu, že se ti tam bude ukazovat tabulka s výběrem mezi novým OS na SSD a starým na HDD.

A jaky SSD disk do 2000kč??Zatim u mne vyhrava ADATA Ultimate SU800 SSD 128GB

A nechceš sáhnout rovnou po větším? Zvlášť na ty hry. dnes jsou velké jako kráva a na 120Gb se vejdou max dvě. Vzal bych minimálně nějaké levnější TLC 240GB (MLC jsou drahé jako kráva):https://www.czc.cz/kingston-now-uv400-240gb/... Ale pokud trváš na 120/128GB do 2000,-, tak se dají ještě sehnat MLC disky se zárukou 5 let:https://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp920-1... Ale už jich moc není, většina už jsou jen TLC. Pokud ti "výhody" TLC nevadí, tak klidně ten SU800 nebo UV400 od Kingstonu.

No ok, tak zustanu na ty su800 128gb protoze tam bude stejne jenom system, drivery, ladici programi atd. Zbytek bude na druhem HDD

Dnes možno stačí! Ale vieš čo bude zajtra , o rok ? 128 GB SSD absolútne nestačí! Za rok sa s tým budeš pretláčať ako s 4 GB RAM .

Ty ladíš hudební nástroje? Pokud to mají být programy na "ladění" systému, tak ty si klidně odpusť, ty jsou k ničemu a jen huntují systém. Na SSD ma smysl dávat všechny programy a aktuálně zpracovávaná data. SSD jen na OS a ovladače je blbost.

Nikoliv, stačí se naučit česky.