MSI X58Pro-E Gold

Zdravím mám zákl. desku MSI X58Pro-E Gold a potřebuji zjistit, jestli jsou na desce piny pro kabel PCI? Chci si udělat CrossFire a jednu grafickou kartu už mám připojenou přímo na zdroj a druhou potřebuji také připojit ale už nemám kabely.Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

A copak si představuješ pod takovým pojmem "PCI kabel"? Pokud myslíš napájecí 6/8 pin, který je třeba zapojit do grafiky, tak ty jsou vždy jen na zdroji. Nikdy na základní desce. Pokud má tvůj zdroj jen dva, dost pochybuji, že má výkon, aby utáhl dvě grafiky. Ty konektory se tam dávají podle reálných výkonů. Jeden 6pin počítá s 75W, 8pin pak s 150W. Těžko budeš mít třeba na zdroji s reálným výkonem 500W, 4x 8pin. Bylo by to zbytečné (600W jen pro grafiky fakt nedá a to ještě musí mít cca 200W pro CPU a zbytek sestavy).A pak je tu ještě jedna věc - reálný výkon u spousty zdrojů nemá s tím číslem na něm nic společného. Už jsem viděl i 900W zdroj, co měl také jen dvě napájení pro grafiku a skutečně bych k němu dvě grafiky nedal.Co máš tedy přesně za zdroj? A jaké grafiky se k tomu pokoušíš připojit?

Potřebuji kabel 6-ti pin. Jedna grafika, která tam je zapojená je ATI Radeon HD 4850. A ta druhá, kterou tam chci dát je Ati Radeon HD4870 1GB. Zdroj má 600W. Na stránce MSI píšou o té desce, že má 2x PSI konektory. Jinak děkuji za rady :)

Pleteš jablka s hruškami. Deska má dva PCI sloty, to je pravda. Ale je to něco jiného, než si myslíš. Jsou to ty dva černé dlouhé dole:http://cdn.overclock.net/e/e1/350x700px-LL-e13e170... PCI je starý slot pro přídavné karty, který už dávno nahradil novější PCI-Express. To jsou ty ostatní (ty dva krátké černé jsou ve verzi 1x, ty tři dlouhé modré jsou 16x). Ani z jednoho z nich ale napájení nevytáhneš, to musíš mít na zdroji.HD 4850 i HD 4870 jsou z dnešního pohledu úplně mrtvé grafiky, které ani nemá cenu křížit. Dvakrát nic, je stále nic. Zbav se jich a kup si jednu novou. I jedna GTX 960 bude mít podstatně vyšší výkon.

Díky za radu :)

ak chceš grafiku s TDP 220W, tak to radšej GTX 980. S tou máš výkon na čokoľvek a ešte ušetríš na elektrine (165W). Teda ak máš na to CPU (i5). Ak chceš normálny výkon s prijateľnou cenou, tak GTX 750 Ti, ktorá spapá asi 65W a stačí na väčšinu hier okrem UNITY. Neviem či tie 2x HD 4850 nestoja náhodou viac