MSI 970 gaming nejde

Dobrý večer, rád by som sa spýtal kde by mohla byť chyba. Mám už hore spomínanú dosku. K nej 450W zdroj ktorý má 4 pinové alebo 6 pinové prídavné napájanie, na doske je však 8. Môj problém je že po zapnutí sa rozsvieti, roztočí všetko no avšak ani obraz ani zvuk. v ramkách ani procesore by nemala byť chyba v grafike si myslím že tiež nie . Mám tam grafiku MSI VR5570-MD1G . Myslíte si že je chyba iba v tom prídavnom napájaní? Ak áno môžem to otestovať tak, že pripojím druhý 350 W zdroj tými 4 napájacími pinmi ktoré mi chýbajú?

Odpovědi na otázku

Připoj 4 pin a pojede to. ☺

Ako zatial mám iba 4 pin z 8. Pripojiť ešte dalšie 4 ? je to teda tým napájaním asi ?

Ne, není. 8pin není nutnost. 4pin stačí. Apíš se pochlub, jakým přesně odpadním zdrojem se to pokoušíš napájet, když nemá ani základní konektory?

Deska ani nemá jak poznat, že je tam je 4pin. Napájení CPU nemá žádné kontrolní piny. Je v nich pouze +12V a 0V (buď 2x +12V + 2x 0V nebo 4x +12V + 4x 0V u 8 pinu). Nic víc. Na desce je to vše spojeno do 1x +12V a 1x 0V, takže by to fungovalo i kdyby tam byl pouze 2pin (+12V + 0V).Takže problém hledej jinde.

Druhý zdroj? WTF, prostě si kup adaptér, aby si měl 8 pin, nebo vyhoď ten šmejd zdroj a kup něco z tohohle století.

Zdroj je Eurocase ATX-450W PFC. Tu je link na neho https://www.alza.sk/eurocase-atx-450w-12-d375... Ramky : KINGSTON KVR1333D3N9/2G (4ks)Procesor : AMD FX 8350Procesor+dosku som kúpil cez bazár. Takže začínam mať podozrenie,že je asi poškodená. skúšal som ju vybrať z krabice zapojiť iba zdroj+doska+GK, proste úplny základ a stále nič iba svieti a točia sa ventilátory ale ani obraz ani zvuk. Skúsal som meniť ramky, nechať iba jednu ale nič. Skúšal som aj diagnostickú kartu a tá mi napísala Control to int 19 bootloader.