» Poradna » Programy

MS Access 2007 - export sestavy do excelu

Zdravím,mám následující problém. Potřebovala bych exportovat z MS Access 2007 do MS Excel sestavu. Přes klasické makro to není možné, to umožňuje exportovat sestavu pouze do textových souborů nebo html. Můžete mi, prosím, poradit jak to udělat přes VBA kód? A jak následně zajistit, že v excelovském souboru nebudou zobrazeny souhrny? Moc díky

Odpovědi na otázku

Proč neprovedeš export dat z tabulky nebo dotazu? V dotazu si zvolíš jak a co chceš exportovat (bez souhrnu). Jinak export sestavy z Access do Excel lze. Pravé tlačítko myšky, volba export xls, zvolit cestu a potvrdit. Souhrny pak v Excel smažeš.

Když ta sestava má součty po jednotlivých měsících v ročním přehledu. To mi dotaz neudělá. A v Accessu 2007 když kliknu pravým tlačítkem myši, tak mi to právě export do Excelu neumožní. To jde jen ve verzi 2010 :(

V Access 2003 export reportu do Excel lze. V 2007 nevím, v 2010 lze. Souhrny v dotazu lze vytvořit, jen musíš vytvořit další dotaz, vytvořit souhrny a dalším třetím dotazem v relaci propojit první a druhý dotaz a exportovat. Nebo jednoduše souhrny (součty) lze udělat až v Excel. Já osobně jsem nikdy reporty neexportoval. Pokud měl někdo požadavek na export dat do Excel, tak vždy jsem provedl buď z tabulky nebo z dotazu.

Doplním z tvého dotazu: "A jak následně zajistit, že v excelovském souboru nebudou zobrazeny souhrny? "

Díky, jsi geniální. Vůbec mě nenapadlo, že bych to mohla udělat přes dotaz. Zlatý SQL! Už to mám hotové Ještě jednou díky moc

Není zač. Geniální určitě nejsem.