» Poradna » Programy

Morph v MS powerpointu a uložení do videa

Dobrý den,Mám nainstalován Office 2016 a k tomu zaplacený Office 365 (jen kvůli tomu powerpointu). Připravuji prezentaci v powerpointu. Problém je, že veškeré slidy, které používají morph efekt vytrvale v online powerpointu padají (i některé slidy bez něj). Hlásí to něco ve smyslu ---je nám líto, ale uvedený slide nemůžeme zobrazit, protože jsme narazili na problém--- Pak následuje poměrně dlouhé číslo chyby . Čím to může být?A pokud překlenu (v této chvíli již poměrně stresující) problém, mohu uložit prezentaci jako video? Jakékoliv video..Ze zoufalství se nebráním ani placené profesionální pomoci..

Odpovědi na otázku

To video by šlo udělat pomocí aplikace snímání obrazovky, je jich spoustu na natáčení třeba počítačových her, nahraje to to co se děje na obrazovce. Asi nejjednodušší jak z toho udělat video, pokud point nemá takovou funkci teda

Má. V powerpointu je možné ukládat ve dvou formátech MPEG-4 a Windows Media Video. Jen je to možné pouze v desktopové verzi. A ta zase neumí Morph.. Asi tedy budu muset zkusit nějakou aplikaci.. Až to nějak dodělám..

a je ten efekt až tak nezbytně nutný? Já postupem času přišel na to, že profesionální prezentace je naopak vhodné dělat bez všech těch hýbacích kravinek, aby se diváci soustředili na obsah. A taky se z toho pak mnohem snáz vyrobí plnohodnotné materiály pro tisk.

To je dobrá poznámka. Samozřejmě se bez toho dá žít. Pro běžné prezentace se mu vyhnu. Tiskové materiály řešíme jinak. Template této prezentace jsem koupil právě kvůli nastavení efektů. Vypadaly v demu velmi dobře. Jde mi o prezentace, které poběží samostatně (proto ten dotaz na video) bez zásahu přednášejícího. Potom je tam pár přechodů, na kterých se dobře demonstruje celý proces zakázky. Ty jsem tak nějak také použít i v běžné prezentaci.

Aha, na takovéhle účely používám SW střižnu na video a výstup dávám rovnou jako video - pak to rovnou doplním i hudbou, případně komentářem, takže to např. můžu hodit na YT nebo to promítat např. na veletrhu či podobné akci na nějaké TV.PS: MSO se vyhýbám a i na různé akce nosím prezentace v PDF, protože Powerpoint bohužel negarantuje 100% kompatibilitu ani u prezentací se základními fonty Windows.

Ano. Máte, bohužel pravdu. Asi mi nic jiného nezbyde.

Proč si nenainstalujete tu 365 místo 2016, když to máte zaplacené? Mohou tam být nějaké knihovny, které vzájemně nekomunikují správně a z toho by mohl být ten problém.Jinak z PP uděláte video pře nabídku Soubor a příkaz Exportovat a tam již přímo zvolíte Vytvořit video.