Monotor IPS 27" výběr

ahojsháním nový mnt, rozlišení někde mezi full hd a 4K (4K je na mě pořád moc drahé)lepší by bylo více do čtvrerce, než širokoúhlé,monitor bude na hry, dokumenty, samozřejmě sledování videa a úpravu fotek, prioritou jsou hry a dokumenty (práce)mám nyní IPS, je to Dell, je 23" ale má takové to ,,IPS GLOW" negativum, byli byste prosím schopni mi poradit dobrý displej, co tim netrpí, který splňuje moje požadavky ? děkuji

Odpovědi na otázku

co to je ,,IPS GLOW negativum" ?

Asi netrpí na IPS Glow. (http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php)

na 27 palců mi přijde optimální 2k rozlišení. Osobně pracuju na více PC s IPS Dell a nemůžu si na ně stěžovat.

Pro 27" je spíše optimální 2560x1440 a pro 30" 2560x1600. Samozřejmě to musejí být widegamutové panely s dobrým podsvícením, jinak je to utrpení a tahá to oči.

občas dělám na stanici s Dellem U2715H - tj. 27ka 2560 x 1440 px, 16:9 a přijde mi fajn. Akorát já bych za monitor takové prachy nedal (zatím).

Mě se doma velmi dobře pracuje na Dell U2717D - 27" 8bit monitor, IPS a QHD rozlišení. Ale už taky něco stojí.