» Poradna » Počítačové sítě

Monitorování ICQ a jiných kom. protokolů v práci

Ahoj, potřebuji poradit.
Předem říkám že komunikaci po ICQ a jinych protokolů máme povolenou, jde mi to ze ze jsem se doslechl ze tato komunikace může být monitorována. Chtěl jsem se zeptat zda-li je to možné ,protoze jsem dostal info ze nadrizeny nejaký zrejme programek má.
Co si budem povidat obcas si napiseme ze sef je idiot , a podobné horší věci, rozhovory s milenkami a pod.tak by jsem chtel predejit temto trapasum.

Odpovědi na otázku

Komunikace ICQ neni sifrovana. Takze na tvoji otazku. Ano je to mozne, ze existuje programek, ktery odchytava icq komunikaci ve vasi firme. A vas sef pak krasne vidi ktere icq cislo kteremu co psalo.

no su klienty ktore sifrovat vedia...napr trillian...myslim ze aj pre mirandu existuje nejaky plugin ale nie som si isty

tzn poku pouziji trillian nema sanci si nic precist? nebo i tuto kryptaci nejaky program rozkryje?

Nevim jaky sifrovaci algoritmus se tam pouziva, ale i zasifrovana komunikace jde rozsifrovat. Jen to asi nebude moci cist "real time" ale pockat si treba pres noc, nez server ve firme prolomi jaky klic byl pouzity a pak si to precte.

I tohle jde naprogramovat, ale urcite to nebude volne dostupny program, ale spis specialni program na zakazku, ale je to mozne. Celosvetove to neni moc realne, ale pro tech par zamestnancu ve firme se ty klice daji prolamovat.

pouziva sa tam algoritmus Blowfish so 128 bitovym klucom...takze myslim ze nejak cez noc to nepojde a ani si nemyslim zeby si nejaky sef siel dat robit program na zakazku aby mohol zamestnancom citat icq komunikaciu s milenkou....jedina drobna nevyhoda je v tom ze protistrana s kt pises musi mat ten isty icq klient

qip podporuje také šifrovanou komunikaci, ale jaký používá algoritmus to nevím

Pokud pouzijete nejaky rozumnejsi nez originalni ICQ klient a zapnete(!) v nem sifrovani pri komunikaci s konkretnim kontaktem, bude komunikace realne neprolomitelna (v NSA by to samozrejme precetli, ale sef ani smykem).

tak tak

a ako funguje taka komunikacia medzi klientom, ktory sifruje a klientom, ktory nesifruje?

Jednoduse - nesifruje se. :o)))
Sifrovat muzete pouze proti klientu, ktery to umi rozsifrovat, ne? Rozsypany caj by tezko nekdo louskal...
(Obe strany, ktere chteji sifrovat si pouze PROTI SOBE sifrovani zapnou.)

ja pouzivam uz roky trillian a tam to samozrejme funguje tak ze to nefunguje...proste aj tvoj naprotivok musi mat trillian a len vtedy je mozne vobec zapnut sifrovanu komunikaciu...no a predpokladam ze to tak nejak bude fungovat u vsetkych klientov ktore sifruju