Monitor se vypne po aktualizaci ovladače grafiky

Dobrý den,Současný počítač mám už asi 5 let a nikdy s ním nebyl problém.Problém nastane ve chvíli, kdy se snažím nainstalovat (a už jsem to zkoušel za těch 5 let x-krát) jakékoliv novější ovladače grafické karty (GeForce GTX 260; GV-N26OC-896H-B), než jsou ty dodávané spolu s kartou - 182.06 fungují bez problému.Po instalaci novějšího ovladače a restartu, těsně než se zobrazí uvodní obrazovka Windows, se vypne monitor (Power Saving Mode). Systém ale myslím si naběhne, podle chování PC a zvuku z reproduktorů.Zkoušel jsem jiné monitory, jiný DVI kabel, novější ovladače základní desky (Gigabyte EP45-UD3), novější bios (i Bios karty), formátování, novou instalaci Windows (Vista 64-bit)... vždy se stejným výsledkem. Co si vzpomínám tak jediná funkční konfigurace byla s monitorem zapojeným přes redukci na D-Sub (ale jistý si už nejsem).Naposledy v těchto dnech, když se znovu marně pokouším nainstalovat nové ovladače, jsem se rozhodl zkusit "novější" Windows 7. Instaluju, polsední restart před dokončením instalace, těsně než se objeví úvodní obrazovka - Power Saving Mode! Monitor se vypne.Poradíte prosím, kde by mohl být zakopaný pes? Zatím jsem se vždycky vrátil ke starému ovladači, po čase na to zapoměl a fungoval dál, ale tentokrát mě to jaksi drží a rád bych to už rozlouskl.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zdroj?

Gigabyte ODIN 400W

Vzpomínám, že když jsem si před mnoha lety kupoval první model Radeon vyrobený tehdejší firmou ATI, tak mi karta fungovala pouze s dodaným ovladačem na DVD. Od té doby jsem se Radeonům vyhýbal jako čert kříži.

Coz nebyl problem Radeonu, ale problem neschopnosti uzivatele .

Samozřejmě, jak jinak. Však ATI (AMD) má dodnes příkladné ovladače. Kam se na ně hrabe Nvidia

Ovladače pravděpodobně posílají do monitoru nějaké nestandardní rozlišení nebo frekvenci. Zkuste PC nastartovat do VGA režimu a snížit rozlišení. a frekvenci na 60hz