» Poradna » Notebooky

Monitor přes HDMI,nebo VGA?

Zdarec chlapi,jak je? Tak sem u vás po delší době s dotazem,pro vás určitě hloupým,ale ptám se odborníků.Chtěl bych k mému noťasovi koupit monitor.Je lepší ho zapojit přes HDMI,nebo přes VGA???Ohledně noťasu-mám Lenovo G500 Dark metal Už sme tady (je to dýl) řešili propojení s televizí před HDMIčko,ale doteď jsem nepřišel na to,jak nastavit stejné rozlišení,jako mám na noťasu ,zkoušel jsem veškeré vaše rady,ale vůbec nic nepomohlo.Tak chci zkusit monitor,jestli to nebude lepší.Moc díky za info a radu.Mějte se,Jirka

Odpovědi na otázku

Je lepší trabant nebo mercedes? Asi takový dotaz jsi položil. VGA je starý, analogový konektor, HDMI/DVI/Display port jsou nové, digitální. Fungovat Ti mohou oba, nové nabízí více možností a méně problémů (většinou). U VGA je dost často problém s kvalitou kabelu a tím pak s rušením, blikáním, rozostřením apod. Tuším že vyšší rozlišení jsou pak už jen s těmi moderními. U HDMI je občas problém s tím, že např. televize jej považuje za videovstup a má pro něj upravený režim (paletu barev). Takže pak je nutné v nastavení změnit typ vstupu pro daný monitor, nebo u Samsungů to bývá název vstupu (pojmenuju ho PC a má jiné barvy/profil, než když se jmenuje Set-top-box - ty názvy se vybírají z nabízených hodnot)

Zdary,uznávám,že je to hloupý dotaz,ale rači jsem se zeptal .Moc díky za info.Ohledně toho propojení přes telku jsme to tady s chlapama dohromady nedali...A v noťasu mám jak HDMI,tak VGA,proto jsem se zeptal.Díky ti.