» Poradna » Notebooky

Monitor notebooku

Po delší době co běží displej notebooku se mi objeví duch dvou záložek internetového prohlížeče v horní části displeje a stále to zesiluje a s tím i nepravidelná světle zelená čára, která se line horní částí monitoru. Má někdo s tímto zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Buď je v háji monitor nebo grafická karta (samozřejmě ta, přes kterou jde obraz) .Takže jako první zkus do notebooku zapojit externí monitor (televizi) zda-li se problém neprojeví i tam. Pokud ano, tak můžeš začít vyhledávat nový notebook, jelikož oprava by šla do tisíců a to už se opravdu nevyplatí.

To určitě udělám, zatím to není tak rozšířeno, ale mám strach aby to nebylo pořád horší a horší.

Čím dřív kontrolu uděláš, tím dříve a s větší jistotu problém odstraníš :) .

Pokud to je ale displejem, tak jedině jeho výměnou.

Výměna displeje leckdy bývá mnohem levnější než výměna grafického čipu. Záleží samozřejmě na zobrazovači, ale počítej že pod 2 tisíce to nebude, pokud to bude skutečně displejem.To už bude výhodnější používat externí monitor a displejem se dále nezabývat.

Tak jsem to zkoušel na televizi a je to bez problémů.

Takže je problém v displeji. Pokud se ti nechcou vyhazovat peníze za výměnu, tak bych to osobně neřešil :) .

Myslíš, že se to bude šířit?

U LCD zobrazovačů je ti více než pravděpodobné. Můžeš samozřejmě zkusit problém opravit sám, když necháš cca 30 minut běžet toto video v plném rozlišení https://www.youtube.com/watch . Ale nezaručuju že to zabere.

zajímavý, že e to objeví vždy až po delší době co běží monitor. Zřejmě zahřátím.

Ano tento problém se nazývá screen burn (vypalování prvků na displeji) . Pokud nezabere ani to video (na plný jas displeje) , tak se s tím budeš muset smířit a nebo poslat notebook do servisu.

taky může být v háji flex kabel v pantech displeje, přes který jdou data. Otázka je, kde bude případně porušený a zda je reálné ho samostatně vyměnit. Někde to nemusí být možné.

Zkus trochu ukazovákem a palcem proti sobě promačkat levou i pravou hranu VÍKA VEDLE DISPLEJE (!!!ne displej!!!) přibližně ve výšce kde se to objevuje. Proti čárám na displeji to někdy pomůže.