» Poradna » Programy

Mobilní VLC - náhrada

Zdravím odborníci,delší dobu jsem používal telefon s Androidem. K vánocům jsem ale dostal telefon s WIndows 10. S většinou aplikací jsem neměl problém a existují na obou systémech (i když ty pro Windows často postrádají mnoho funkcí), nebo existuje vhodná náhrada. Docela jsem ale narazil u přehrávače VLC na který jsem si docela zvykl. Doma mám v lokální síti ve sdíleném uložišti hudbu filmy a seriály, takže je můžu z jednoho místa (lokálního serveru) spravovat a všechny zařízení co se síti připojí mají k uložišti přístup.Takže s telefonem s Androidem jsem se prostě připojil na wi-fi, pustil si VLC v něm jsem si otevřel sdílenou složku a pustil si třeba jeden díl Simpsnů v posteli před spaním.Ale mobilní VLC ve Windows 10 mobile (VLC 1.8.4.0 for Windows Store) tohle NEUMÍ a funkce pro práci v síti tam prostě není, umí to jen otevirat Video stream, což mi samozřejmě nestačí.Nezná tedy někdo nějakou alternativu pro Windows 10 mobile abych si mohl pouštět multimédia z lokální sítě (sdílená složka na lokálním serveru)?

Odpovědi na otázku

Nikdo? koukám že jsou tu jen samí uživatelé Androidu, škoda .

apka linada...a play to

este aj dlna appka smartplayer len nevie ts...a m2ts...ine ide...

ne kazdy tu je porad, aby mohl odpovidat na vsenavic proc pouzivas starsi verzi, kdyz uz je novejsi a muze uz fungovat jak potrebujes? https://www.microsoft.com/en-us/store/p/vlc/9nblggh...

Tak to tomu, co ti ten "telefon" nadelil hezky podekuj. Opravdu nechapu, jak dnes jeste muze nekdo nekomu koupit ten mrtvy OS. To je spis trest nez dar.

A nediv se, ze ti nikdo neradi - vsichni rozumni, kteri by umeli poradit uz davno od mobilnich Windows utekli. Zustava jenom par neprobuzenych zadubencu a ti to pouzivaji nejcasteji jako hloupy telefon, na nic jineho se to totiz ani nehodi.

Jsem zadubenec, a vím to. Widle v mobilu jsou chuďoučké, ale základní potřebu člověka, který potřebuje hlavně telefon, navigaci, mapy, pár filmů, muziky a knih ,když musí někde dlouho čekat postačují, a nepadají. Kdo má potřebu supercompu v kapse, který, kromě spousty aplikací ovládajících půl domácnosti, umí také telefonovat, si widle nekoupí, a nevhodný dárek vymění nebo prodá.

Sorry, ale před časem jsme na takhle "jednoduché" používání vybírali smartphone a už první nahlédnutí do výběru softu a hlavně výběru softu pro práci s daty z SD karty a s offline funkcionalitou mne od WP naprosto odradilo... Mezitím se to malinko zlepšilo, ale pak zas zhoršilo, jak MS ty WP tak trochu sám odepsal...