» Poradna » Web a internet

Mobilní hotspot žere gigabajty dat

Chci se zeptat - nevite, proc mi notas zere strasnejch dat z mobilu (pres hospot), kdyz jeste ani nezapnu prohlizec? Kdyz se podivam na cerpani dat v notebooku, tak nejvic zere Chrome a skype. Skype jsem vypla, Chrome odinstalovala (zkousim co muzu) a zmena zadna. Na mobilu jsem omezila data na pozadi. Chci si jen na notebooku prohlizet stranky jako wiki atd, nejsem doma a jedinej internet siroko daleko je jen v mym mobilu. A momentalne mi hodina zaplyho hotspotu sezere celej mesicni internet. A hlavne se mi to driv nikdy nestavalo, hotspot mi vzal par mb, ne par gb. Diky za rady :)

Odpovědi na otázku

No, ten notes má zkrátka konektivitu k internetu, on neví, přes co to běží. Takže se pravděpodobně začnou stahovat aktualizace kdoví čeho všeho, kromě systému samotného i antiviru, office, flashe a já nevím, co tam ještě máš. To bude dělat značný balík dat.

Mělo by pomoct nastavit wifi jako připojení účtované podle přenosu dat - lze to najít ve Windows v Nastavení - Síť a internet. Počítač tak nebude stahovat aktualizace apod. Data ale i tak bude čerpat víc, než mobil, systém nemůže ovlivnit aplikace, které netuší, na jakém připojení běží a je jim to jedno.

Skvely, funguje to :) diky

Dobrý den, mám stejný problém se spotřebou dat mobilního hotspotu iPadem. Kde se dá prosím najít podobné nastavení?Děkuji.