» Poradna » Mobily

Mobil s najlepším signálom

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či by mi vedel niekto poradiť nejaký mobil so silným signálom keďže sa často pohybujem v miestach kde to môj bežný mobil nezvláda.

Odpovědi na otázku

Nejsem odborník, ale v diskusích zavrhují ze značek LG a strojovny nad 20 tisíc. Kč

nepotrebujem nový mobil proste hľadám niečo s čím sa dovolám "všade" nič viac čiže kľudne aj niečo staré

Tak to si kup satelitní telefon. Tam kde není signál ti nepomůže ani mobil se sebelepším příjmem...A nebo se poohlédni po mobilu s konektorem na externí anténu a potom si můžeš hrát s externími anténami, zesilovači,...

Pro zesílení signálu v autě nebo doma se používá booster. Nemám zkušenost, ale rodičům při dlouhodobém výpadku jejich stanice O2 booster zapůjčil. Je však nutné ho umístit do místa (měli ho u sousedů pod okapem) s aspoň nějakým signálem.

Take mam problem se signalem a nikdo se mi na chalupu nedovola ale mobily s konektorem na externi antenu se uz davno nevyrabi a narpiklad za Nokii 7110, kterou jsem mela a fungovala s externi antenou, dnes chteji blazni sberatele jak za novy telefon a nevim jak zjistitit ktere dalsi Nokie maji zdirku pro pripojeni ezterni anteny, kterou jsem si schovala. Nevite nekdo kde bych mohla najit typ starych Nokii, ke kterym se da pripojit externi antena? Mam schovanou magnetickou na auto i stresni ktera je namonotvana na strese chalupy a s nokii 7110 obe fungovaly? Jinou moznost nemam, protoze new mobily s androidem moznost zesileni signalu pomoci anteny nemaj. Dik za jakoukoliv radu na muj mail libalinka@email.cz

To není pravda. Současné telefony co do síly přijímače stojí za hovno. Mám starý Siemens M 50 a s tím se dovolám bez problému i z hlubokého kaňonu, kde je nepatrný signál, ale s jinými značkami současných "supermoderních" dotykáčů ani náhodou. Telefon by to měl být hlavně od toho aby se s ním dalo dovolat. A ne na kraviny a 3D hry.

Nic takového neexistuje. Tam kde si nezavoláš s jedním mobilem, nezavoláš si ani s jiným. Než rozdíl mezi různými mobily, má daleko větší vliv, když s mobilem popojdeš o pár metrů vedle.

Nemáš pravdu. Kdysi sledovaný parametr citlivovost, selektivita, potlačení vnitřních rušivých signálu ke smůle zákazníků se již neuvádí. Rozdíly jsou velkou. Kdysi české odborné časopisy prováděly 'laické' testy při průjezdu dálnicí Brno-Praha. A rozdíly mezi jednotlivými typy byly značné, kdy docházelo ke ztrátě spojení.

Mám pravdu :) Rozdíly jsou minimální. Obzvláště dnes, kdy jsou integrované antény v těle přístroje, nelze vůbec něco takového smysluplně měřit, protože každý člověk drží telefon trochu jinak a jiným způsobem stíní anténu. Už jen tohle ovlivní kvalitu signálu mnohem víc, než rozdíly v citlivosti GSM modulu. Ve finále člověk který drží telefon "blbě", může mít lepší signál s telefonem, který má laboratorně naměřené horší signálové parametry. Na tohle se prostě dnes už nehraje a vybírat podle naměřených laboratorních parametrů je nesmysl. To je ostatně taky hlavní důvod, proč už ty parametry nikdo neuvádí.

Víra léčí. I slavný Apple vydal iPhone, ze kterého se téměř nedalo volat? Průšvih asi před 5 roky.Neuvádím, že jsou propastné rozdíly, ale jsou, což je hlavně problém v okrajových místech signálů.Například jezdil jsem do firmy v Hovoranech, která je v místě slabého signálu a sami zaměstnanci mě upozornili, že z budovy se s mou Nokia C2 nedovolám, jen ze dvorku. Už znali, ze kterých mobilů se z budovy dá dovolat a ze kterých ne. To je z praxe.

Tak u nás v práci donedávna měl Vodafone velmi mizerné pokrytí, většina lidí nebyla schopna si zavolat, pokud nestáli přímo u okna. U mě to samé, ale zkusil jsem vylaborovat trochu jiné držení telefonu, abych nestínil anténu a najednou z úrovně "bez signálu" jsem se bez problémů dostal na poloviční indikátor, kdy už se bez problémů dá volat. Opravdu, u telefonů s integrovanou anténou je zcela zásadní způsob držení telefonu, kde má člověk prsty, dlaň a jak telefon přikládá k uchu. Tohle má podstatně větší vliv, než samotné rozdíly v citlivosti GSM modulu. Takže ono v podstatě ani laboratorní měření nic neřekne a jak uživatel vezme telefon do ruky, může na tom být mnohem hůře, než papírově horší telefon, protože má třeba lépe umístěnou anténu a uživatel ji při průměrném držení telefonu méně zastíní. Tohle je tak individuální, že to opravdu nemá smysl řešit a pokud je někdo problém se signálem, tak si spíš zkusit vylaborovat lepší držení telefonu. Většinou pomůže držení jen konečky prstů, místo aby člověk celý telefon schoval v dlani, taky pomůže nemít ho úplně pritisklý na ucho atd.

Jenze u telefonu se spatnou citlivosti ti ani jine drzeni telefonu nepomuze, ostatni jsou jen blaboly. Zkus si na jednom slote polozit dva telefony vedle sebe a pak jejich mista prohodit a hned vis na cem jsi.

Ano, právě že vím. Po sedmi letech práce jako servisní technici mobilních telefonů, abych taky nevěděl ;)

Tak proc jsi mu jednoduse neodpovedel presne na to, na co se ptal? A vypravis mu, ze na to co se pta se nema cenu ptat. Zrejme protoze to nevis.

Já jsem mu odpověděl úplně přesně na to, na co se ptal. Tedy že rozdíly v citlivosti dnešních telefonů jsou minimální a podstatně větší vliv na to má způsob držení telefonu :) Ostatně to že se dnes už neuvádí parametry GSM příjmu má svůj důvod ;)

Možné, že jsou minimální, ale jsou. A to je to důležité, vidím to u mě doma, s jedním mobilem v pohodě a s druhým ne.To, že se již neuvádí parametry, to je důvod čistě obchodních praktik, ony by se s tou horší citlivostí asi těžko prodávaly.

A vedeli by ste mi poradiť aké to boli modeli? Počul som niečo o telefónoch značky Sagem že majú dobrý prijem. Keďže presne podobný prípad mám ja že sa pohybujem na okraji a občas signál je a občas nie.

Tohle je naprostý nesmysl.

Silný, nejlepší signál... ale nepíšeš, co chceš mobilem vysílat.

Zdravim, pisem z vlastnej skusenosti, za celu eru mobilov, ktore som mal od r.1994 az dodnes boli v chytani signalu najlepsie: 1. Trium aria ( s vysuvnou antenkou) 2. Vyklapaci sagem (typove oznacenie si uz nepamatam, mal extremne nezdrave hodnoty SAR) a za 3. Siemens s6 (tazka velka lopata s antenkou).Vsetky tri mobily su velmi stare s monochromatickym displejom ale jedine ony mali signal aj hlboko v horach kde som jazdil ako cykloturista a dnes tam so ziadnym smartfonom nechytnem ziadny signal.Najlepsi bol trium aria ktory chytal signal aj vo vinnom sklepe pod zemou - 5 metrov od vchodu kdezto vyborny siemens s6 stracal signal 2 metre od vchodu. Dost sme vtedy riesili s kamosmi prijem signalu nakolko sme sa zdrzovali hlboko v horach ako cykloturisti a potrebovali sme medzi sebou komunikovat.