» Poradna » Mobily

Mobil do 2500

Zdar, shánim smartphone pro rodiče do 2000-2500t. Dá se mezi takhle levnými telefony vůbec nějak vybírat? Jde mi jen o to, aby nebyla nejhorší baterka a Android 5+. Výkon a paměť mě nezajímá. Koukam, že nejvíc mobilů je 5", ale já bych bral spíš menší.

Odpovědi na otázku

A musí to být nutně smartphone? Neocenili by rodiče spíš obyčejný tlačítkový mobil, který nemusí být neustále píchnutý ve zdi?

Měl by mít WiFi a prohlížeč, takže asi ne. Mam vyhlídlej https://www.czc.cz/lenovo-a1000-8gb-cerna/17...

jen 1 GB ram je do budoucna už dost málo , k tomu i malé úložiště - 8GB, takže na jejich aplikace jim zbude tak 2-2,5 GB, nemá to LTE, displej je jen TN..... ale zase za ty prachy.. pokud t budou používat tak na browsení po netu (na což jim bude 4" displej asi malý) tak proč ne, ale já bych si to nekoupil. Jinak wifi a browser mají i tlačítkové telefony, ne jen smartphony

Bude to jen na občasnej net. A malý úložiště? Já mam furt s5830, 3.2" displej a ani né 200MB na aplikace a furt funguju. Sice už tam ani normální FB nenainstaluju.. nejdou tam aplikace psaný v HTML5.. Kdybych si koupil takovejhle levnej křáp jako je tenhle Lenovo, bylo by mi líp S wifinou jsem našel jen Evolveo StrongPhone X2/3. Tady to stojí spiš na tom, jestli obětuju výdrž baterky.

Tak pokud to má být na prohlížení netu, tak koukej i na rozlišení. 840x480 je na net tragedie:https://www.czc.cz/aligator-s5080-lte-seda/1... S 1GB RAM toho s tím rozpočtem moc nenaděláš.

Ale furt je ta tragédie lepší než muj Galaxy Ace 480 x 320 a 3.5", ne?

lumia 550

Za tuhle cenu to bude mezi novými mobily dost bída. To už možná radši něco použitého, např. Samsung S3 Neo - nemá LTE, ale jinak je docela slušný (4.7" HD displej, 1.5 GB RAM, 16 GB vnitřní paměť, čtyřjádrový Snapdragon 400). Nebo si připlatit aspoň na něco jako Vodafone Smart Prime.

Vytáhnu znova tohle téma. Co si myslíte o Lenovo A1000 vs DOOGEE X5 (MAX)? Dost recenzí na ten Doogee je pozitivních, i když je to trochu neznámá značka. Mě přijde docela nabitej za tu cenu.

Vodafone smart turbo 7Ale celkově doporučuji v této ceně zvolit spíše "klasickou konstrukci" nebo si připlatit 1-2k (ano, je to o více než 50% více než zadání), neboť ten rozdíl je v každodenní práci znatelný

Nejlepší kandidát je asi Doogee X5 Pro Black - 2GB RAM, 18GB interní paměť, podpora LTE, 4-jádro MTK6735, 5“ IPS displej --- CENA: 2 285,00 kč vč. dph

A rodiče budou mít mobilní internet? Píšeš totiž, že to je kvůli browseru, ale jestli to chtěj na občasné použití, tak by to možná lépe řešil tablet, který je větší a na surfování vhodnější.