» Poradna » Programy

MiniDV Panasonic NV-GS17-jak nahrát do notebooku?

Mám MiniDV Panasonic NV-GS17. Starý PC už nestíhá. Koupila jsem notebook (s OS Windows 7), Pinnacle studio ultimate 14. Bohužel noťas nemá vstup pro DV kabel (přes ten mi to ve starém PC fungovalo). Při zapojení přes USB mi noťas kameru nenajde. Co s tím? Mám spoustu kazet, ale nemůžu je dostat do počítače. Díky

Odpovědi na otázku

Je jediné řešení - koupit si FW řadič do notebooku.
http://www.alza.cz/firewire-radic-kouwell-10... ...

Zdá se to jednoduché, jen pro téměř PC analfabeta - jak ten řadič připojim?

Řadič zasuneš do příslušného slotu, nainstaluješ ovladače a už můžeš připojit kameru.

Ověř si zda má tvůj notebook Express Card slot.

Je tu akorát Multi-in-1 Card Reader - to asi není to co píšeš, že?

to nieje ono,firewire karty do notebooku vyžadujú bud expresscard alebo pcmcia slot,pokial ho notebook nemá,tak jediná možnosť je kúpiť externý prevodník videa do usb,ktorý disponuje aj možnosťou pripojenia firewire kamery viz napr. výrobky Avid/Pinnacle

Co máš za noťas? Nezdá se mi, že by neměl žádný slot...

no niektoré to nemajú a tieto rozhrania majú nahrádzané práve všelijakými multi-card-readermi,a pokial je to nejaký typicky dámsky notebook a la hp Vivienne Leigh,tam mala expresscard len červená verzia,u ostatných bola len multicard čítačka a miesto expresscard slotu tam bola diera na microdrive/compact flash

Dík za pomoc. Mám emachines E725. Má to LAN, 2xUSB, něco asi na klávesnici, audio + mikrofon a zepředu tu čtečku. No a DVD vypalovačku.

Aha. No tak to teda nemá, opravdu. Takže jedině přes USB/FW převodník, např. Pinnacle

Hezkýýýýý....

Ale jsem si zcela a naprosto jist, že tímhle za dolar IEEE1394 videokameru do USB protu nepřipojí, aby to fungovalo. To je úplně jiný protokol, jiný typ přenosu a zkrátka něco diamentrálně jiného.

K čemu ta redukce slouží, nevím, možná k napájení něčeho, ale rozhodně v tom není převodník, jako v
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

Jen zírám, co všechno je možný.

Zredukujeme i vidle na krumpáč....

je to špeciálna redukcia pre špecifický výrobok,neviem či to tam na ebay inzeráte ešte je,ale bola tam poznámka od výrobcu,že tento výrobok-redukcia sa nesmie predávať samostatne bez pôvodného výrobku,redukcia nieje určená na samostatné použitie ale len v spojení s originálnym výrobkom,k čomu to pôvodne patrilo sa mi bohužial nepodarilo zistiť,predpikladám,že to bol nejaký konvertor/radič s Oxford ARM procesorom,kde je možné interne pomocou nastavovacieho softwaru presmerovať porty a "prerobiť" ich na usb-firewire podla potreby a potom sa tam dá nasadiť tá redukcia,Oxford ARM obsahuje usb-firewire priamo v čipe,takže teoreticky by sa to dalo takto použiť,je to ale len moja teoria,jedno je ale isté,priamo sa to použiť na pripojenie dv kamery k notebooku nedá....

Podle jednoho vyjádření v diskusi u tohoto výrobku je psáno, že silně zatěžuje počítač a je varianta (mimochodem značně levnější) http://eshop.vision.cz/5000|.d.511713.dazzle-vid... ...

Ta redukce do USB fungovat nebude.. trochu jsem se o to zajímal a poptával.. Musí to bejt karta do PMCIA nebo ExpressCard..

jen do USB..převod nestíhá

Je možný, že by fungoval FW řadič zapojenej přes http://www.alza.cz/speed-dragon-sd-axpu-v1-a... ... ? (ani ten pitomej odkaz neumim udělat)

Bohužel fungovat nebude. Na Alze píšou "Podmínkou je, aby tato zařízení byla založena na standardu USB-based". Podobné adaptéry vyrábí více firem, ale u jejich popisu je uvedeno: "Adaptér však nepodporuje ExpressCard adaptéry založené na PCI-Express sběrnici jako jsou například FireWire nebo SATA řadiče." Prostě smůla.

Dobrý den
Bude mi to šlapat na HP Pavilion dv6 2020ec?

myslím ten Kouwell 1002E - http://www.alza.cz/firewire-radic-kouwell-10... ...

Ke kamerám Panasonic bylo dodáváno CD s programem Motion DV studio a mimo jiné také USB Driver,s tímto ovladačem lze nahrávat DV do počítače přes USB ale mám to vyzkoušeno je na W -XP,nevím jestli by to fungovalo i na W 7.

Jo to bylo, ale bohužel "17" byl typ bez ničeho. Dali k tomu Pinnacle. Fungovalo mi to na XP přes DV. Najde to i přes USB. Bohužel mi starý PC už nezrenderuje film, vždycky zamrzne, ale komplet, tak jsem chtěla starý Pinnacle instalovat do noťasu a nejde to, Win 7 to nepodporuje. Proto jsem koupila Pinnacle nový pro Win 7 a nainstalovala - blbec. Pak teprve jsem zjistila, že nepřipojin kamerku.

ovšem niektoré revízie modelu tejto kamery majú super-video konektor/aspoň podla dostupného manuálu/,tam by potom stačilo zakúpiť nejaký lacný usb prevodník a la avermedia ez dvd capture,prepojiť to cez supervideo konektor a tak ťahať video z kamery do notebooku ,pokial má Tvoja kamera ten s-vhs konektor,tak je v podstate "vyhrané"...nebude to síce dv video,ale aj cez s-vhs sa dá dostať velmi slušná kvalita

Něco jsem tu našla. Asi je to ono - S-VIDEO. Zkusím něco najít. Zatím díky.

jestli to má S-Video výstup, tak asi bude stačit obyčejný převodník Easycap, co se na akru prodává za dvě stovky a na ebay tak ještě o polovinu levněji.

A není nejjednoduší to na sterém PC jen nabrat (např. přes WinDV), to by mělo zvládnout, a potom to přenést na NTB např. přes externí harddisk (USB)?

Chtěla jsem to dát do starého, a pak upravovat v noťasu, ale přiznávám, že jsem šla přes pinnacle, aby se to nahrálo. Ale to ten starej nechce kousnout.

a co to tedy nebrát přes pinnacle a zachytit to tímhle:
http://windv.mourek.cz/...

ahoj, jak jsi to nakonec vyřešila s tou kamerou? mám stejnou kameru a stejný problém s noťasem. poradíš? Jana

Zatím jsem nevyřešila nic. Chystám se vzít kameru i noťase a dojít do obchůdku (kdysi mi tam šikulové rozšiřovali paměť). Snad tam budou mít nějaký ten převodník a vyzkoušíme to na místě. Dám vědět.

normálně přes usb slot a dělal jsem to klasicky přes Windows Movie Maker a normálně tu kamerku našlo a digitalizovalo .....

já jsem to řešil tak, že jsem kameru připojil (analogovým kabelem) k DVD rekordéru, nahrál na DVD-RW, to pak strčil do PC a hned to bylo v digitálu (MPEG2). Nemusel jsem tedy kupovat žádný převodník a bylo to.... Konec toho pak bbyl s koupí nové kamery, která nahrává na karty.SDHDC... strčím kartu do čtečky PC a je to....

Caute mohli by ste my prosim poslat link na ten kabel firewire aky si mam objednat kupit ? mam taku istu kamerku a tiež neviem čo stym m mam vela kaziet .. Tak prosim budte taky dobrý a pošlite ten link ... Dakujem

Mám digitální kameru Panasonic typ NV-GS180EP na minikazety a PC s OS WINDOWS 7, který má pouze USB připojení.Ke kameře jsem dostal program Motion DV STUDIO 5,3E LE for DV. V návodu ke kameře je uvedeno, že tento Motion je použitelný pro Windows XP nebo Windows 2000, nebo Windows Me, nebo Windows 98SE.Jelikož má PC Windows 7 tak mi to stažení z pásku do PC nejde. Prosím o radu. Děkuji