» Poradna » Ostatní

Minecraft - dotaz

Dobrý den, jelikož nemám žádného kamaráda, který hraje Minecraft, tak se zeptám vás.Udělal jsem si Server pomocí BukkitGUI. Chci se vás zeptat, jestli se pak hráč na Server dokáže připojit. Jestli to není "Fake" program. Rád bych to otestoval, ale jak jsem psal nahoře, nemám kamaráda s kterým to můžu otestovat.

Odpovědi na otázku

Sám som mal server cez Bukkit dlho môžem povedať nasledovné: Je to dosť záťaž pre PC ale dá sa. Daj si ale pozor aby si mal vypnuty firewall na PC inak sa ti nikto nepripoji :)

bukkit je supr hlavně kvuli spoustě pluginů... A zátěž už je klasický neduh javy.... Moje spouštěcí batka měla 27 commandů na přednastavení javy, použivání RAMky, uchovávání věcí v paměti atd atd... až pak se pustil Bukkit.. a nemužu říct, že by to bylo náročné :) I když jsem tam měl asi 16 pluginů a tahal jsem několik lidí bez lagů na 7 let starém notebooku. :) (jistě by to šlo optimalizovat ještě více)

Mužeš si pustit server na PC a na tom samem PC pustit klienta a připojit se na 127.0.0.1

Teda hra, o které se říká že je celosvětový fenomén a hraje to kde kdo, tak ty jako nemáš žádného kamaráda co by to hrál?Jako jestli chceš vyzkoušet jestli to "funguje" tak se tam můžeš připojit sám. Pokud se ti to podaří, tak to funguje. Pak už stačí jen mít korektně nastavenou síť a firewally a pak by to mělo fungovat i pro ostatní lidi z internetu. Ale když nemáš kamarády co by to hráli tak se ti tam asi nikdo připojovat nebude.

Takže když budu mít vypnutou bránu firewall tak se mi tam připojí lidi jo?

Skoro. Nastavení firewallu (nebo jeho vypnutí) je jednou, nikoli jedinou podmínkou pro to aby se tam mohli připojit lidi.Pokud ti to bude firewall blokovat tak ti mohu s jistotou říct, že se ti tam nikdo nepřipojí.

Dobře, a to musí mít firewall vypnutí i kamarád nebo jen já?

Jen tam kde je ten server, tj u tebe.

Dobře, a ještě jeden dotaz, tam je IP mého kompu, když tu IP dám někomu koho neznám tak se mi může nabourat do PC?

S velkou pravděpodobností ne. Ta IP bude nejspíš lokální a je "použitelná" jen v rámci tvé domácí sítě. Cokoli "dál" tj např z internetu se tam přes tuto IP už nedostane. Tj nikdo se ti tam nenabourá a ani nepřipojí.

Tak když je lokální tak jak se tam pak můžou připojit jiný hráči? :/