» Poradna » TV, audio a video

Mikrofon smart TV

Dobrý den. Pořídil jsem si chytrou lg televizi a nedávno, když jsem chtěl zmáčknoit ve smart menu youtube. Tak jsem omylem kliknul na nějakou ruskou aplikaci v lg store a ta se ihned začala instalovat. Aplikace byla nežádaná tak jsem ji hned odinstaloval. Ale od té doby mi nejde hlasové vyhledávání a píše to že nelze hlasově vyhledávat protože mikrofon používá jiná aplikace. Prosím Co mám dělat?

Odpovědi na otázku

Asi bych se podíval do seznamu zařízení (mikrofon), která aplikace ho používá a zatrhl jí to..?

To je blbost, když jen klikneš na nějakou aplikaci, tak se rozhodně nezačne hned instalovat. Takže lžeš.A kdoví co sis podělal dál, proč ti nefunguje to vyhledávání. Tak vrať TV do továrního nastavení, třeba to pomůže.

Zkus resetovat připojení k síti (internetu), vč. vytažení ze zásuvky na cca 20 sec. Zkus odinstalovat a novu nainstalovat youtube. Zkus znovu nainstalovat/spárovat Magic. Zkus resetovat zemi instalace přepnutím na jinou zemi a zpět. No a nakonec třeba to zdlouhavé tovární nastavení. (To co hlásá Mare, je bohužel nepravda nezkušeného, podle hesla: „co jsem neviděl na vlastní oči, neexistuje“).

On je hlavně nesmysl to, co píšeš ty. Resetování síťového připojení a už vůbec instalace/odinstalace youtube s tím nesouvisí. Nejspíš si ten mikrofon zmateným klikáním zakázal někde v nastavení soukromí. Takže pokud to nenajde, opraví to obnovou továrního nastavení TV.

Jacku, už zase. Já tě mám rád, ale někdy mi to dost ztěžuješ

A tys ten systém někdy viděl nebo jen opisuješ "moudra" odjinud? Já TV od LG s webOS mám a myslím, že celkem tuším jak to funguje. Ale jak myslíš, píšu tedy nepravdy. Nemám potřebu se s tebou dohadovat.

Děkuji za odpovědi. Nakonec pomohlo znovu spárování. Co se týče té instalace tak opravdu nelžu :) omylem jsem se překlikl a začalo se to instalovat. A jinak ta aplikace měla 2 hvězdičky hodnocení a na ikonce bylo akvárium s rybami

Ale tak přece webOS a store nefunguje. Když ve store klepnu na aplikaci, tak se pouze otevřou podrobnosti, tam si mohu přečíst co to je, prohlédnout screeny a vlevo nahoře je tlačítko, kterým se spouští instalace. Takže jediná možnost, kterou vidím, že si "omylem" klepl na "Instalovat".

Díky Vánočníku za reakci, dost to pomůže. Není běžné, že tazatel odpoví, sotva je jeho potřeba uspokojena. Navíc, nemusíš se nijak obhajovat ohledně té zkrácené instalace. Kdo ví, jak webOS funguje s kategorizací aplikací v Content Store (nikoli, že by vlastnil jeden koncový produkt), ví že máš pravdu.