» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft zverejnil aké dáta zbiera vo Windows 10

A je to tu. Je to neuveriteľné, ale Microsoft zverejnil aké dáta zbiera vo Windows 10 (1703) Creators Update. Chce týmto poukázať na väčšiu otvorenosť.Blog nájdete tu: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/04... Čo sa zbiera?Základný stupeň diagnostiky Windows (Basic level): https://technet.microsoft.com/itpro/windows/configure/b... Popis diagnostických dát (Full): https://technet.microsoft.com/itpro/windows/configure/w... Prajem príjemné čítanie

Odpovědi na otázku

Hm, a ta otazka do poradny zni jak?

Díval jsem se jenom na "basic" a je toho docela dost...Zajímalo by mě, kolik % světového trafficu to při tom množství instalací sežere....

Určitě míň než kolik žerou torrenty.

nebo porno...

jo,už jsem něco četl tu:https://www.engadget.com/2017/04/05/microsoft-expl... "...when Microsoft says it looks at "browsing history and search terms," we now know just what it means -- that includes text you type in the address bar and Cortana searches. When you search for local files, Windows will collect the kind of search you performed, the number of items your query turned up and the name of app you use to open a file from that search..."Mno, naštěstí mi to může být zatím zcela ukradené.

Muzes prozradit jak by melo vyhledavani fungovat bez odesilani toho co pises, kdyz kazdy chce zpresneny nahled po kazdem zadanem pismenku ? Vzdyt to tak dnes dela vetsina webovych stranek. OS nemuze byt vyjimkou a je jedno zda od Google, MS, Apple, RedHat ... .Co priste nez psat jak MS nepravem shromazduje data se zamyslet jak vlastne pouzivane funkce funguji a zda to bez toho predavani dat je vubec proveditelne. Ja vim, to je moc pracne, nadavani naopak snadne.

Hm byla to odpoved na "AI Wintermute, 05. 04. 2017 22:51", ale nejak to padlo do rootu.

Jo tak ono tam pada vsechno. Super bug ... .

Bohatě stačí když napíšeš, že Windows 10 v počítači uživatele hledá všechny použitelné informace a ty okamžitě odesílá pryč. Opravdu chce mít někdo nainstalovaného takového špióna a zloděje?

Tak, ono stačí mít doma třeba jen SMART TV. Do centrály výrobce se na servery odesílá každé přepnutí programu na který se díváš i informace o přehrávaných filmech přes USB (názvy, délka). A to dokonce i když tuto funkci zakážeš v nastavení TV. Takže MS dělá jen to, co všichni ostatní už dávno. Je pěkné, že přiznal nějaké informace o sběru dat. Je otázkou, k čemu tato informace uživateli je a jestli má možnost to změnit. ☺

pokud ovšem tu TV připojíš k netu. Jinak by to asi posílala celkem složitě A ne každý TV k netu připojí i když to umí.

A co jiného chceš dát do herního PC ? věř nebo ne bude to časem ještě horší, musíš mi vysvětlit co myslíš pojmem ''použitelné informace'' a k čemu MS slouží ,,,

Toho času na hlásné troubě Agrofertu:V šestnácti letech mu pod ruku přišla kniha, která změnila jeho život. Jmenovala se Cesta muslima. Delefortrie tvrdí, že mu islám poskytl pocit jistoty, smyslu života a dal mu soubor pravidel, kterými se mohl řídit. Na křesťanství zanevřel. „Srovnal bych to s nákupem nového počítače. Když se člověk dozví, že existuje něco jako Windows 10, už se nikdy nevrátí k Windows XP. Je to upgrade,“ vysvětluje.

"Když se člověk dozví, že existuje něco jako Windows 10, už se nikdy nevrátí k Windows XP. Je to upgrade"No teda, to je teda hláška, že by to snad na PR Microsoftu nevymysleli!Já bych spíš řekl, že u mnohých uživatelů je to spíše takto:"Když je diktatura Microsoftu donutí opustit Win 7 a pořídit si Win 10, tak budou ještě léta se slzou v oku vzpomínat na časy s Win 7 a s pocitem velké nostalgie také na nesmrtelnou klasiku v podobě Win XP."

Tohle byl vymytej mozek z Belgie, co přijal Alláha. Takovej ten hodnej kluk z dobré rodiny, co si jednou řekl, že bude fajn jet dělat kápa do Sýrie. Má před sebou světlou budoucnost. Něco jak Tonda Zápotocký, ten taky „jenom třídil Židy v koncentráku v Holandsku“ a pak se z něj stal prezident.Je vidět, že na některé marketing Microsoftu funguje. Zatímco někteří jako já pragmaticky Windows 10 přijali, protože musí, jiní ho bezmyšlenkovitě adorují.

Co si pamatuji byl si zastánce W7 Honzo,BTW v něčem tě W10 brzdí ? nebo pociťuješ že je horší než W7,není to flame, jenom mně to zajímá,

Ne, nebyl, Windows 7 jsou mrtvé a říkám to hodně dlouho. Pouze jsem zastáncem co nejširší kompatibility, takže občas splácám metodou „Pejsek a Kočička vaří dort“ AIO build Windows 7 + Vista a Windows 8.1 + 10.

Ale kdepak!To vy jste si dal do PC mrtvou krysu. To já si raději počkám na Windows 12 než tu páchnoucí zdechlinu W10.

Tak jako je mozne, ze jedno prijde na win10 update, ktery uzivatelum jako vy "prebarvi" logo Win10 na Win12, my ostatni tusime, ze jadro Win10 tu bude jeste doooooost dlouho, jen bude upgradovano pomoci WU - staci se podivat na zpusob vydavani SP - to jsou prave ty Anniversary a Creators updaty a pokud se nekdo podiva na velikost a zpusob nasazovani, zjisti, ze vlastne instaluje na pozadi jiny system;)

mně by spíš zajímalo, co vlastně W10 může nabídnout neherním uživatelům - ta větší rychlost, co občas zmiňují je prý dost diskutabilní. To GUI vyvolává spíše rozporuplné ohlasy - mně osobně se třeba hodně nelíbí a přijde mi fakt nepohodlné. Ty aktualizace zahrnující resety nastavení a různá "škatulata" s funkcemi taky nejsou nic, o co by člověk vyloženě stál.Pokud tedy nestojím o ty cloudové vymoženosti typu OneDrive, Oppice 365 nebo Cortana, tak tam vlastně asi žádné pozitivum na W10 není, krom smutného faktu, že na nových notesech už nic jiného nedávají a na nové desktopy je kapku problém W7 dát. W8 se zjevně snaží v tichosti zadusit taky.

NSA take pouziva Windows 10?

Yep Dokonca aj 30% NASA má Win 10. Asi sú pod drobnohľadom

Grammar Nazi OT: Co je to „třicetiprocentní NASA“?

30% PC

Tak jednak určitě nemají Windows na PC třeba na řídicí systémy apod. a ví se, že kosmonauti na ISS mají notebooky s Debianem.Druhá věc je, že tyhle velké vládní organizace mohou mít teoreticky nějakou dohodu s Microsoftem, případně si updaty hlídají centrálně třeba přes něco jako WSUS... pokud to jde i na W10. A některé počítače mohou mít zcela offline a "zmražené" ve stavu po konkrétním update, takže mají záruku, že se jim to samo neupdatuje a nezprasí ve chvíli, kdy o to nejméně stojí.

Ja neviem co riesite...vytiahnite sietovy kabel z pocitaca, vypnite wifi a mate pocitac zabezpeceny.Alebo ho darujte nejakej organizacii pre deti a chodte von do prirody. Vonku je pekne, prichadza jar a leto..

Přesně tak lidi nevěří Microsoftu ale za to Internetovým operátorům věří každý,,, to oni o nás vědí všechno, dokonce vědí i jakou hudbu poslouchám protože si ji stahuji přes net, vědí jaké hry hraju, jaké filmy koukám,,, abych pravdu řekl tak UPC ví i jak dlouhý p,enis mám, .)))prakticky není nic co by internetový operátor nevěděl, a s radostí to může komukoliv prodat BTW od kdy je slovo peni,s vulgarita ? že to živě blokuje

Ešte, že je to na Slovensku zakázané od roku 2014. http://www.dsl.sk/article.php

Neplačkajte Nikto nemôže zato, že u Vás to je dovolené

Krása, díky. Už píšem článok na aeronet

U Windows 10 aby se člověk bál na tom vůbec hýbat myší nebo datlovat do klávesnice . A kdo jej používá pro svoje osobní data, fotky a pod. , tak aby se bál těchto větších aktualizací, které systém zcela přeinstalují a může se stát, že se při této operaci brickne a data budou nenávratně ztracena.Už jenom čekám až Santu Nutellu pošle vedení Microsoft pryč jako kdysi Steva Jobse z Applu. Utrácí mraky peněz za blbosti a zajímají ho především osobní informace uživatelů než vývoj systému jako takový.

Fotky, dokumenty ani videá sa neodosielajú, pokiaľ ich nemáš synchronizované do OneDrive Poskladaj si alobalovú čapicu

pisu ze normalne odosiela Wordy

Tak přece si nebudou posílat nezformátovaná data, to je logické, že word je lepší Budou mít přehled co je tučně, co je nadpis...

"Santa Nutella" Tak to mne teda fakt dostalo