» Poradna » Windows (a jiné OS)

Microsoft Outlook 2002

Dobrý den.Do nového notebooku s Win10 jsem si dal pošt.kl. Microsoft Outlook 2002 co jsem měl pův. v XPéčkách. Pošta funguje - ale vždy při otevření to opětovně žádá zadávat hesla k několika zadaným účtům. Po každém otevření jsem se díval do nastavení pošty a zadaná hesla tam vždy nebyla a okénka pro hesla tam zela prázdnotou. Poradí někdo kde by se nacházela chyba?

Odpovědi na otázku

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/wiki/window... "Older versions of Office such as Office 2007, Office 2003 and Office XP are not certified compatible with Windows 10 but might work with or without compatibility mode"

"Outlook 2002:It runs, but email account passwords are not saved. After you enter the password during the first email check, Outlook will remember it until you close down Outlook. This is because Outlook used the protected storage interfaces to store passwords and these are no longer supported in Vista. One possible solution is to run Outlook as an administrator. Right click on Outlook shortcut or Outlook.exe and choose Run as Administrator. If you don't see the Run as Administrator command, Shift + right-click to enable the Run as Administrator command. You can use a Windows script program such as AutoIt to enter the password for you.Note that when you enter the password, the Send and Receive that brought up the password dialog may fail but future send and receives will work. Leave Outlook open 24/7 to avoid entering it frequently.Recurring calendar items may not open. This may be related to opening a single event in a series from the Day/Week/Month view. Open the event using any List view, such as Recurring Appointments (View, Current View, Recurring Appointments). It may also work to open the entire series from the Day/Week/Month view, I haven't tested it yet."

Prozkoušel jsem jako správce ale stále to nejde. Rezignuji a našel jsem něco ale nevím zda to má smysl: http://runasxp.com/Thread-Outlook-Express-fo... Zvažuji zda nepoužít Mozilla Thunderbird - jaká je zkušenost aby to běželo na několik účtů místo toho Outlooku?Dík za již poskytnuté informace. Četl jsem teď zkušenost, že po instalaci Out.Expresu na Win10 při aktualizaci tento odebere.

Tak než se zabývat prehistorickým OE, tak to klidně pouijte ten Thunderbird Tam aspoň vše funguje jak má, je neustále vyvyíjen a podporován.Popravdě OE jsem měl tu čest řešit na Win XP a všude ke to šlo (byl MS Office) předělal jsem to na plnohodnotný Outlook (byť třeba verzi 2000) neb OE při větším počtu zpráv v úložišti kolaboval

A co prostě použít Poštu přímo ve Win10? Po creators update to umí propojit i obstojně s kalendářem a notifikacema přímo v systému.

Tak jsem to vyřešil Thunderbirdem - pro mé účely dostačující, prozkoušel jsem všechny své mailové adresy a šlapalo to skvěle.