» Poradna » Programy

Microsoft . NET Framework

Dobrý deň chcel by som poradiť ohladom programu Microsoft . NET Framework pretože mi nejde spustiť. Ak chcem zapnúť hru goat simulator, podobne je to aj u hry terraria (obidve hry sú na steame) vyžaduje to túto inštaláciu = Instalace: Microsoft . NET Framework 4.0.cmd. Začne sa to inštalovať potom okienko s inštaláciou zmizne a nič sa nedeje. Skúšal som nainštalovať Microsoft .NET samostatne no ked sa to začalo inštalovať napísalo to : Microsoft .NET prestal pracovať.Vopred Ďakujem za odpoveď

Odpovědi na otázku

.NET je součást systému Windows a v ideálním případě se stahuje / instaluje / aktualizuje spolu se systémem přes Windows Update.Jelikož nepíšete jaký máte OS ani jakou verzi .NET nainstalovanou doporučuji přes Windows Update provést potřebné aktualizace - POZOR obzvláště .NET má tzv. aktualizace na aktualizaci tzn, že v prvním kole aktualizujete na nějakou verzi .NETu a po restartu a kontrole aktualizací Vám vyskáče x-dalších.

Instalovat primo .NET4.0 patrne nepujde. Predpokladem je instalace nekterych predchozich verzi. Ale kterych vsech a kde zacit, to z rukavu nevysypu.

Kdyz o tom nic nevis tak nepis nesmysly.Instalace .NET 1.1 - obsahuje 1.0Instalace .NET 3.5 - obsahuje 3.0, 2.0Instalace .NET 4.5.2 - obsahuje 4.5.1, 4.5, 4.0Aplikace vyzadujici 4.0 nepotrebuje ke sve funkcnosti 3.5 ani 1.1 . Tedy za predpokladu ze nejaka z komponent neni delana pro danou nizsi verzi .NET.Dalsi vec je, ze kazda verze Windows opbsahuje nejakou verzi .NET jiz integrovanou v zakladu nebot i soucasti OS jsou psane v .NET. Tj. Windows 7 ma 3.5 uz v zakladu. Windows 8 ma v zakladu 4.5 a Windows 8.1 pak 4.5.1 .

Jo jedna malickost, starsi .NET Framework verze se instaluji pres Pridat nebo odebrat funkce systemu.

OK, dik za info o tech instalacich.Ale je na miste upozornit, ze drtiva vetsina aplikacich, ktere vyzaduji 4.x proste bez pritomnosti starsich verzi nebezi. Zminujete to v prilis "optimistickem" duchu.

To je vec autora aplikace. Moje aplikace pouzivaji but jen 3.5 radu nebo jen 4.5.1. Pouzivat oboji zaroven prinejmensim vyzaduje vice RAM atd.

Chcel som to teda vyskúšať pozreť cez windows update no nejde mi spustiť. Napíše to : Služba windows update nyní nemuže vyhledat aktualizace protože tato služba neni spuštena. Zrejmne bude nutné restartovat počítač.PC som reštartoval 2x no stále top nejde . Mám windows 7

bez toho p v slove top

"Hjustne máme problém" Možná právě to bude ten důvod proč Vám nejde ta hra, zkuste MS Fix tool:https://support.microsoft.com/kb/2730071/

opravilo to 2 veci s 3 a kedze na danej stranke bolo opravit manualne tak som skusil aj to no ked som zadal v CMD net start bits odpisalo mi to PRISTUP BYL ODEPREN

cmd nutno spustit jako spravce.

Vidím to na zavirovaný nebo jinak poškozený systém

PC ma len pol roka takze zavirovany dufam že nie no táto vec sa mi diala aj na mojom starom notebooku

Jenom pul roku? Staci par vterin po prvnim zapnuti, je-li smula velka nebo uzivatel dost sikovny. :o))

Něco se mi plete, že NET Framework 4 vyžaduje OS novější, než WXP