Menší představa sestavení zlaté cesty, potřeba prodiskutovat a vylepšit

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně sestavení PC sestavy, jelikož už je tu mnoho podobných dotazů, tak tu dám i nějakou mojí sestavu, jak bych si to +/- představoval. Jelikož jsem velký lajk v tomto směru, berte ohled a pomožte mi co možná nejlépe.Začnu-li od procesoru, vybral jsem si zrovna CPU INTEL Core i5-4690K. Z důvodu, že pokud k němu vezmu zákl. desku ASUS Z87M-PLUS dostanu přes 1000,- slevu, A tu nastává první moje pochybování, stačí tato zakl. deska, nebo mám mrknout po nějaké dražší, já doufám, že je dostačující, sami snad posoudíte až dodám další komponenty. odkazy zde:http://www.exasoft.cz/asus-z87m-plus_d78671.htmlhttp://www.exasoft.cz/cpu-intel-core-i5-4690k-b... Dále tu mám ramky kde jsem si vybral 2x 8 gb. Netuším co znamená nějaké CL10 či 11 :D Tak bych byl rád, zda by jste mi je nevyvrátili či doporučili.http://www.exasoft.cz/kingston-16gb-ddr3-1600mh... Další problém mám s Grafickou kartou, vybral jsem si zlatou cestu a to MSI VGA ATI R9 270 GAMING 2G, je to nejlevnější a první 256 bitovka, kterou jsem spatřil, klidně pokud mi někdo doporučí v cenové relaci nějakou lepší, rád ji vyměním, cenová relace je do 1 000,- plus.http://www.exasoft.cz/msi-vga-ati-r9-270-gaming... Harddisky, budu si brát Seagate Barracuda 7200.12 1TB, k tomu se snad nic říci a vyčíst nedá. pokud ano, tak do toho :)http://www.exasoft.cz/seagate-barracuda-7200-12... + SSD harddisk bych jeden rád, aspoň na win ADATA SSD Premier Pro SP310 64GB, ale tu začíná další problém, chtěl bych se zeptat, zda by tento SSD hadr, nebyl problém zapojit k této sestavě normálně, kdyžtak doporučat nějaký jinačí :)http://www.exasoft.cz/adata-ssd-premier-pro-sp3... Na závěr tu mám zdroj, někdo říkal, že to Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

kup si na aukru Ebay Core i5 2500 K a GTX 660 a usetris polovinu nakladu, kup si vyborne chlazeni na cpu a na gpu (accelero) a pretaktuj to na 5 GHz a mas vystarano na 2-3 roky

... Píšu jako lajk, co si počítač zapne, vypne, semtam něco na tom udělá a rozumí tomu jen trošku, ale rychle se učí, ne jako důchodce, ale v IT nejsem zběhlí a ty po mě chceš ať si to nataktuju a kdo ví co všechno :D Přátelé by na to byli, ale mě stačí bohatě něco co koupím ńormálně a vydrží, s tím ebayem ale máš pravdu, podívám jak to tam chodí s cenama,

To jste včichni tak prachatý, že vám nevadí utratit za 1TB 1400Kč? A jinak podle popisu by ti stačil PC za 5000 Kč. A dotaz: jak tedy zdůvodníš komponenty které sis vybral?

Hmmm, tak na tohle ti stačí klidně i 10-20-25 let starý počítač. Jako laik, který tomu rozumí jen trošku a sem tam si něco zapne, na to ti stačí i nějaká 386ka klidně. Jako i ten důchodce je na tom se znalostma lépe a má vyšší IQ než ty (zám takové chlapy osobně), znám takové ty PRUDIČI mladý zakomplexovaný zasr*....proč se neporadíš s těmi přáteli například?

Aneb ZOND nebo odnož asi...

Prosím vás pane, běžte si ego honit jinam, přišel jsem pro radu, a né pro blbé kecy od mudrce. Myslíte si jak nejste chytrý a já jak nejsem hloupý. Vůbec ale netušíte, kdo na druhé straně sedí. Tak jako já neurážím vás, nechápu vaše důvody urážet mně... Měl jsem za to, že inteligentní lidé, když už se za ně berou, se chovají s pokorou a úctou a ne jak online primáti. Bohužel tímto jste sám sebe ponížil před lidmi, kteří to mají v hlavě v pořádku... Podívejte se níže a uvidíte, co je to rada a jak se inteligentní člověk chová. Když už narážíte na IQ. :) Děkuji tedy za váš výlev pocitů a doufám, že vaše masturbace proběhla bez jakýchkoliv problému, Sbohem.

s tímhle nickem asi píšeš z adresy "U mateřské školky", protože do "Okružní" tě samotného nepustí

! Troll alert !Táhni i s tím svým PC šrotem do Paďous!

A jaké je plánované využití? Větu roček nepočítám.

Plánované, mno tak aspoň tak 3-4 roky, nechci být náročný, už ted mám starého veterána 7 letého. :(

1) To SSD je male. Kup minimalne 120 GB, ale idealne 240 GB. S 64 GB se budes jen trapit. ostatne, 120 GB stoji snad 1600+, to je priplatek par stovek. Za 2700 mas pak 240 GB. 2) To SSD je spatne – proc je mSata? To prece do te desky nedas. Kup normalni 2.5" (pro normalni Sata 6gbps).

Díky moc, je pravda, že +600 je nic, ale využiju to pak třeba těch 240 gb? Těch 120 Gb je pravda, to proměním ještě.. ;) + Ta Grafická, taky jsem si říkal, že když už to kupuju, a jde to přes 20k, tak aspon tam šupnu nějaký lepší dělo, at to za to stojí a už je to jedno, kam poskočím, ale rozmyslel jsem si to a vybral si levnější variantu, ale když to už doporučuje více lidí, tak se přikloním, ale chtěl bych se zeptat, jak je to s tou pamětovou sběrnicí 384? Nemělo by se to násobit a tedy vyskočit na 512? 384 to je nějaký hybrid ne potom, jaky jsou s tím zkušenosti?

U SSD nezalezi ani tak na rychlosti (protoze rychle jsou dost), ale na kapacite. Kdyz mas SSD, je zbytecne instalovat veci, treba hry, na klasicky HDD. I kdyz prinos SSD pro hry je mensi, porad tam je. Do 120 GB moc her nenainstalujes, takove WoT a WoW zaberou 50-60 GB.Minimalne doporucuji tu 120 GB, 240 GB je ale lepsi. Muj nazor.

Na kartu bych si tisocovku priplatil a koupil R9 280, ktera je vykonem ponekud nekde jinde :)

1. Pokud nebudete taktovat, tak i nejlevnejsi z Asusu v akci ten procesor bez problemu zvladne.2. Vyber RAM v poradku, maji standardni napajeni i casovani, teoreticky neni duvod, aby nefungovaly.3. Grafika staci na narocne hry na stredni detaily, pokud byste chtel vetsinu hrat na maximum, tak je treba uvazovat o R9 280, s R9 280X si zahrajete na maximalni detaily ve FullHD v podstate vsechny soucasne hry. R9 280 je drazsi cca o 1200 Kc, R9 280X cca o 2700. Netusim jake hry hrajete, treba Vam R9 270 bude stacit. http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... 4. U odkladaciho disku je to skoro jedno, ale 7200.12 je pomalejsi nez 7200.14, ktery je za podobne penize v konkurencnich obchodech. Radeji bych vzal WD Blue, ktery je rychlejsi a jinak ma podobne parametry: http://www.exasoft.cz/westen-digital-caviar-blu... nebo, pokud preferujete ticho a nizsi rychlost nevadi: http://www.exasoft.cz/westen-digital-caviar-gre... 5. SSD bych radeji vzal vetsi, minimalne 120GB radeji 240GB, je dobre na nem mit krome systemu i aplikace a casto pouzivana data. Takovy zaklad za rozumne penize je treba tento: http://www.exasoft.cz/crucial-m500-120gb-ct120m... 6. Seasonic SS-500 ma maximalni zatez na 12V vetvi lehce pres 400W, na netaktovany i5 s TDP 84W a kartu s TDP 150W + rekneme 100W na disky a ostatni komponenty pocitace musi stacit i kdybyste trosku taktoval. Na R9 280 bych Vam radeji doporucil Corsair CX 600 http://www.exasoft.cz/corsair-cx600_d69879.html nebo Seasonic SSP-550RT, ale pro ten byste musel nekam ke konkurenci.Skrin k teto sestave mate?Sestavu si nechate od nekoho poskladat nebo ji budete skladat sam? Je dost pravdepodobne, ze zakladni deska Vam dojde s BIOSem, ktery nebude podporovat procesor i5 4690K, doma BIOS bez starsiho procesoru pro socket 1150 zrejme neprehrajete, Ukázat celý příspěvek

3. Již jste mě definitivně přemluvili, že koupím tu R9 280. 4. Dám raději na rychlost, ceny se téměř neliší. 5. Děkuji, za výběr SSD, v tomto ohledu jsem vůbec netušil, kterou rozumnou velikostně.6. Jestli ten Seasonic SSP-550RT je u konkurence problém není, jak jste se ptal na skřín tak tu také budu brát u konkurence, tak k tomu přihodím ten zdroj,. K těm skříním, nějaký CoolerMaster v hodnotě 800Kč, by měl stačit.Sestavu si nechám poskládat od odborníka, buď zajdu za známým, co se v tom trochu více vyzná, ale pravděpodobně to vezmu všechno dohromady a nechám udělat u nějakého prodejce nebo servise, je to nejlepší cesta, k tomu, aby vše fungovalo jak má. Sám bych si na to každopádně netroufal.

Zakladni slozeni zdarma nebo za poplatek nabizeji i nektere eshopy, zdarma napriklad CZC, odpadl by problem s BIOSem a se znamym byste jen zkontrolovali vedeni kabelu, pripadne je prepojili a svazali. V servise si se skladanim samozrejme mohou vyhrat dukladneji, pokud znate nejaky provereny servis, tak si to klidne nechte poskladat v nem. Skrin bych vzal nejakou sirsi, kdybyste se rozhodl dat chladic na procesor, dobre je kdyz do ni vejde chladic vysoky cca 160 mm, s touto vyskou je pomerne velky vyber solidnich chladicu. Take je dobre, pokud ma skrin od vyrobce pouzitelne ventilatory, usetri to nekolik set korun za jejich dokoupeni(od cca 150 Kc kus, podle vykonu a pozadavku na hluk se bezne pouzivaji 2-4).K mATX desce by stacila napriklad Cooler Master N200. Popis: http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/Test: http://us.hardware.info/reviews/5066/8/cooler-mas... http://www.kitguru.net/components/cases/henry-bu... Slusna levna, ale nemoderni(nema USB 3.0) skrin je treba Arctic Cooling Silentium T11: http://www.arctic.ac/eu_en/silentium-t11-full-... Test: http://www.kitguru.net/components/henry-butt/arc... Jeset 1 drobnost, nezapomente si objednat napajaci kabel, mam pocit, ze k zadnemu ze zvazovanych zdroju se nedodava.