» Poradna » Programy

Mcafee

Ahoj všem. Koupil jsem si asi před půl rokem PC s antivirem mcafee. Doposud jsem to nemusel řešit a všechno bylo v pohodě. Ale teď zjišťuju že až tak úplně v pohodě to nebylo,jen jsem si toho nevšiml.Prostě ten blbej antivir sestřeluje i naprosto bezpečný soubory ze složek. Extrahuju iso soubor a behěm toho maže jeden soubor za druhym. Ale to není jedinej problém.Instaluju original CD s hrou a maže mi to soubory i během instalace,takže hra se nainstaluje ale nejde spustit protože tam chybí soubory. A teď hlavní problém.Pořád mi to píše že platnost předplatného vypršela (což je asi blbost když pořád funguje a maže soubory),a já se nemůžu dostat do karantény abych ty neškodný soubory vytáhl,nemůžu ho ukončit přes ctrl alt del,nemůžu ho vypnout ani na třeba 10 minut nebo na tu dobu co si chci zahrát,nejde nic.. Všude mi to jen cpe - zaplať,zaplať,zaplať. Můžete mi poradit jak ho můžu vypnout? Nebo ještě líp úplně vymazat a nahradit ho něčím jiným (čím?) . Fakt mě to nebaví.

Odpovědi na otázku

To neumíš odinstalovat?

Jasně,že ho umím odinstalovat ale slyšel jsem že i po úplný odistalaci zůstane v PC spousta smetí, A taky se ptám, čím ho mám pak nahradit. Nerad bych aby mi v PC zůstala nějaká díra...

Jestli nemá odinstalátor tak to odeber přes ovládací panely, nebo nějakým programem třetí strany - opět napoví google. A o nahrazení jsem psal dál - v tvém systému (z ktereho jsi psal tento dotaz) máš kvalitní antivir zdarma....

Pokud jste si neudělal před instalací antiviru zálohu systému (bitovou kopii), kterou byste obnovil, musíte počítat s tím, že Vám nějaký ten zápis v registrech či jiný bordel někde jinde zůstane. Ich má samozřejmě pravdu, že si lze v pohodě vystačit s ochranou, kterou nabízí standardně osmy.

A ještě - co bys instaloval ? Tvůj systém obsahuje antivirus zdarma a je plně dostačující - ono chce to nebyt líný a použít strejdu "google".... :(

Já nejsem línej. Na googlu jsem byl včera celý opoledne. Našel jsem tam spoustu stížností ale žádnou odpověď. Proto píšu sem protože jsem si myslel že mi někdo helfne. Hm,prej ne,tak dík.

Váš problém je v tom, že myslíte až po....Naučte se myslet před....a ušetříte si spoustu nepříjemností.

Tento antivir sa dá odinštalovať ľahko a bez problémov. Ak to neviete v servise Vám to urobia aj zadarmo, len tam musíte ísť.

v prvé řadě McAfee odinstaluj v Ovládacích panelech / Programy a funkceodinstalace tohodle xindlu měla proběhnout hned po pořízení PCto, že po odinstalaci zbydou nějaké soubory a registry, vůbec neřešjinak jak píše "Ja ja a zase ja", problém není v PC, ale v tvé hlavě a přístupu k dané situaci

teda jak píše Pepa...

Stáhni si mseinstall od Microsoftu nebo AVG free 2015, odinstaluj McAfee, potom vyčisti Ccleanerem. AVG bude asi za 3 měsíce nabízet zakoupení, stačí ale znovu nainstalovat.U Mseinstall nastavit vhodnou dobu, kdy má provádět aktualizaci a kontrolu (PC musí být v tuto dobu zapnutý nebo v režimu spánku), jinak bude potřeba spouštět aktualizace a kontrolu ručně.

no ty seš taky specialista, co?kdo doporučuje CCleaner, by měl dostat preventivně probouzecí ránu pěstí

A taky ban!!!!

On nedokaze AV ani odinstalovat, kdyz mu skoncila licence a plete se mu do instalace warezu s malwarem. A bude jiny AV instalovat, konfigurovat(!), jeste k tomu spatny AV a korunuje to destrukci OS pomoci CCxindlu. To je fakt rada za sto bodu!Za stavajicich okolnosti mu pomuze jedine: Sverit PC do rukou nejakeho odbornika. Je uplne jedno, zda nejakeho znameho nebo nejakeho servisu. Ale samostatne by do toho ve vlastnim zajmu moc vrtat nemel.

Řeší se to tu každý týden:1. Odinstalovat v Programy a funkce2. Většinou se neodinstaluje zcela a zbydou soubory/spuštěné služby, takže použít McAfee Products Removal Tool (doporučuji aktuální verzi z ofic. webu:https://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx