MB+CPU+pam

Prosím o posouzení, zda se vám následující kombinace zdá vhodná:CPU Intel Core i5-3570MB GigaByte Z77X-UP4 THPaměť Corsair 16GB DDR3 1600MHz CL9 (to je asi předimenzované)OS bude Win7 Prof 64bitVyužití: souběžné využívání GIS a grafických programů, práce s velkými datovými soubory, náročnější výpočetní operace běžící na současné mašině s XP řádově kolem 10 minut (i když tady asi bude důležitější procesor) apod.Předem dík za jakoukoliv radu či názor.

Odpovědi na otázku

Ta RAM se mi nezdá předimenzovaná, jinak tam nevidím problém.

Ano, to je dobre. Vzhledem k zamyslenemu pouziti je 16GB celkem OK.(Pri dnesnich cenach RAM..)

namísto Gigabyte, která již dosti v kvalitě pokulhává bych volil něco od MSI, třebas MSI Z77A-GD65. Jinak pohoda.

No, nemám to podložené nijak objektivně, ale již delší dobu nedůvěřuji právě tomu MSI. Jednalo se spíše o nedůvěru v oblasti notebooků, ale tak nějak pocitově je pro mě důvěryhodnější právě ta Gigabyte. Měl jsem Gigabyte desku na současném stroji a byl jsem s ní spokojený. No, asi k tomu zkusím ještě něco najít, ale zatím se přikláním k té původní variantě. Každopádně všem za názor děkuji.

Já byl dlouho zastáncem Gigabytek. Ale od jejich posledního "pohybu" v řadách zaměstnanců Gigabyte způsobila, že jejich kapacity jaksi nestačí na konkurenci a Gigabyte (co se týče desek!!!) byla kvalitativně předběhnuta MSIčkem, které se stará o to, že z výrobní linky vyjede opravdu dobrý kus (Dnes něčemu říkat dokonalý je rouhání). Zlí konkurenční jazykové tvrdí, že testeři, designéři a vývojáři (UEFI specielně) přeběhli právě do MSI a dalších. Moje desky do roku 2005 byly Gigabyte a nedám na ně dopustit. Ale holt doba se mění.Ale počti, je to stále jen můj názor. Hodně štěstí...