MB a CPU

Ahojte, mám MB - B150 GAMING M3 a chcel by som kúpiť CPU i5-8600K bude mi moja doska podporovat tento procesor ? neviem nikde nájsť typy procesorov ktoré podporuje. Ďakujem!

Odpovědi na otázku

Co zkusit stránky výrobce?Nicméně ne, nebude to podporovat. Jsou třeba desky Z370. Jiné desky procesory řady 8000 neumí.

https://goo.gl/iCX6zqPodporované procesory včetně verze biosu, kterou potřebují pro svůj chod.

Aha, asi nejde okzázat přímo. Klikněte vlevo na "compatibiliti". Mělo by to ukázat procesory. Pokud ne, tak nahoře bude přepínač (procesory, ram,.....)

*odkázat

už som našiel že podporuje 6 a 7 generáciu možno výde update na 8 generaciu :)

To těžko.

to si Intel osetril, aby update nebyl mozny

Nevyjde. Intel si vymyslel pohádku na posíleném napájení a využití pár pinů navíc, které byly jako rezerva a prohlásil, že celá řada 8000 vyžaduje čipsety 300. A je mu jedno, že u 4jádrových i3, které jsou prakticky úplně stejné, jako starší i5, mu ta pohádka dost hapruje. Prostě to zakázal a nejde to, samotní výrobci desek by s tím technicky problém neměly. Potvrdili, že je to jen zákaz od Intelu, který (bohužel pro zákazníky) nesmí obejít.

Technicky vzato, v nových deskách se Z370 mohou starší procesory fungovat, pokud tam jsou potřebné mikrokódy a vývoj desky probíhal zákazu Intelu navzdory, protože staré procesory mají ty piny nezapojené. Nový procesor ale do staré desky nepůjde, protože ty piny jsou napájecí.Intel to už v minulosti párkrát udělal. Naposledy u socketu 479 pro mobilní procesory (Pentium M a Core Duo mají stejnou patici) u také u LGA1366 se u mikroserverové verze vůbec nepáral s nějakými piny http://tinyurl.com/y8rolzev a výsledkem bylo doslova svaření procesoru do patice základní desky, dokud to všechno neshořelo.

Jestli nebude problém někde mezi právníkem a licencema. Když AMD Intelu "vyfouknul" označení B350 pro desky.

Stejně ty čipy nemá hotové.