» Poradna » Web a internet

Malware na webu

Dobrý den, dokáže mi někdo poradit a nebo alespoň dát kontakt na někoho, kdo mi pomůže odstranit malware z webu, popř. kdo jej odstraní? I Spěchá. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nehledáš.Základní postup je ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpPomohlo?ANO: OKNE:přihlas se a polož dotaz:http://forum.zive.cz/forum-927/Viry-a-bezpecno... Řiď se pokyny odborníka.Po vyčištění OS prostuduj pečlivě FAQ:https://mople71.cz/faq/a dodržuj.

Děkuji, ale tady se píši o OS. Já nemám malware v PC, ale na webové stránce. jsem admin, ale toto opravit neumím, bohužel. Zkusím ještě doporučené forum.

Takže ty máš svůj web ?

Vyzkouším, snad to zvládnu. Děkuji.

Ano, také, ale tady se jedná o web známého, který spravuji, ale toto odstranit neumím :(

To je ovšem fatální omyl:"Já nemám malware v PC, ale na webové stránce."Malware na Tvé stránce pochází z Tvého OS.Nejdříve vyčisti OS a pak přepiš obsah webu čistou kopií.

"Malware na Tvé stránce pochází z Tvého OS."To muze byt ovsem fatalni omyl.

Díky za vtípky! Neznám předmětný web => nemohu to zkontrolovat.Předpokládám tiše vysokou odbornou úroveň webmasterů. Výjimky samozřejmě existují: znám je.

Urcite ty vyjimky znas? V danem pripade jde totiz spis o pravidlo; je mnohem pravdepodobnejsi, ze byl napaden primo samotny web, nez ze nejaky malware/virus upravil kod na PC webmastera a doufal v pozdejsi upload na server.

To jsou jen spekulace. Tazatelka neuvedla adresu webu => nelze zkontrolovat.Většina autorů webů neumí používat řádkový ftp.K ovládnutí webových stránek stačí např. i starší verze TCMD s děravým wcx_ftp.ini.Nebo nešifrovaný textový soubor s hesly.Nebo používání nechráněné WiFi.Jistě snadno doplníš další tisíce možností.

Máš to marné, nedals ji včera odpověd jakou hledala, včera ji pod ochrané ploutve v Radbuze vzal Rejnok

Malware z webu odstraní admin toho webu, pokud ho tam nemá zámerně nebo nevědomě.

Pokud máte plný přístup na ten web (myslím tím např FTP/DB atd.) a né jenom přístup do administrace portálu/webu. Lze relativně snadno projít obsah kodu toho webu a najít daný problém. Většinou se tam najde v zahashované podobě a to díky chybě na webu nebo špatným přístupovým právům ke scriptům. Není to takový problém najít a eliminovat, jenom to právě ten plný přístup. Už jsem to párkrát řešil. Jestli máte zájem dejte mě email na vás a můžeme se mrknout o co vůbec jde.

Dobrý den, ano plný přístup mám. Kontakt: kroja73@gmail.com. Děkuji!

Děkuji, email odeslán..

Dobrý den, chtěla bych obnovit diskuzi. Podařilo se Vám odvirovat stránky Jany? Mám teď stejný problém a nedaří se mi to vyřešit. Ráda bych poprosila o pomoc. Díky moc a hezký den.

Už to máš vyřešeno?

Přijde mně že jsi zapomněla dodat že bude provize za zprostředkování, pripadne jaká bude odměna. Hlavně jaké bordel a na čem to jede.Jinak ti asi bude muset stačit plamenomet = libar a zapalovač.