» Poradna » Programy

Malo fps u call of duty 2

Dobry den, bratr docela casto hraje call of duty 2. Ted nedavno zapl hru a z niceho nic mu hodne klesly fps az na 40-60. Nez se to stalo mel z fleku normalne 250 stalych. Zkusil sem preinstalovat na novejsi ovladace a neco malo to pomohlo uz to lita az od 70-129 (cca) ale zvlastni je ze i kdyz se podivam do nebe tak to vubec nejde vys, coz se mi zda divne protoze i na slabsim kompu, ktery sme meli kdysi tak tam tech fps bylo vic nebo aspon 125 stalych a tady se to z niceho nic zblaznilo. Hraje i trackmanii a ta jede v pohode ale u toho Call of duty 2 to dela takovy problem, nevi nekdo co by to mohlo byt? Je tam Intel celeron G550, Radeon 6670, 2gb ram, XP.Dekuji vsem za rady

Odpovědi na otázku

Dobrý den, já být vámi bych zkusil přeinstalovat celý OS (XPčka) to by asi pomohlo.

Máte vyzkoušeno, že se tyto propady dějí opravdu jen v tom Call of Duty?Pokud ano, tak bych se vyprdl na reinstall, jak radí kolega výše, a nechal to lítat na 70+ FPS, stejně Vám to už monitor není schopný zobrazit Dokud to je pořád takhle parádně hratelné, tak to neřešte.

Moc paradni to teda neni, spis vubec

Přijde ti 70 FPS u hry málo ?

Pokud si nekdy hral call of duty 2 tak vis ze rozdil mezi 70fps a 250fps zrovna u cod2 je dost velky rozdil..

250 fps :D:D:D:D To ani můj 144Hz monitor nezobrazí :DAle tohle nechápu: http://www.zaparit.cz/hry/online-hry/call-of-du... Takže kdo má rychlejší PC, vyskočí výš?:D

predstav si, ze je to tak..

Poud máš těch 70 stabilních, tak oproti 250 rozdíl nepoznáš.

Představ si, že v CoD2 to poznáš, některé zbraně střílí rychleji a skáčeš dál a výš.

Jo, dá se to využívat na různý takový ty glitche, bugy a jiný zoufalý pokusy se nějak zvýhodnit, dostat se na běžně nedosažitelný místa na mapách a tak dál. Pro normálního fér hráče co umí hrát to ale přínos nemá

Má to přínos, protože defaultně je povoleno 250 fps a většina hráčů s tím hraje.Skákat můžeš kamkoliv, jen nesmíš využít strčení spoluhráče nebo se popohnat granátem nebo tam nesmí chybět textury (abys někde neviděl skrz). Čím menší fps, tím míň ti to skáče - na některý povolený místa s "jen" 100 fps nedoskočíš. Třeba pro snipera těch 60 fps pro střelbu stačí, ale při nižších fps (než těch 250 - proto většina hráčů se snaží mít těch 250 fps) prostě veškerý automaty střílej pomalejc, rozdíl poznáš na první pohled - třeba u automatický pušky M1 Garand je rozdíl mezi 250 a třeba 80 fps klidně dvojnásobek rychlosti střelby a jelikož potřebuješ na zabití 2-3 rány, tak s málo fps jsi dost v nevýhodě, potřebuješ na zabití 2x víc času, pokud oba máte stejně dobrou trefu :)

Kdo někdy hrál CoD nebo nějakou fps hru aspoň trochu vážně (soutěže, lan, ligy), taky prostě ví, že rozdíl mezi 60 a 125 fps je nebe a dudy. Technologii monitoru nechme stranou. Nejde jen o to, že to je "plynulé", ale hra je prostě dynamická a někdy tou myší trháš tak, že je 60 fps málo.

já CoD 2 hraju na nějakých 80 FPS a víc je zbytečnost.Rozdíl v tom neuvidíš.

To můž napsat jen ně kdo těch víc fps nezkoušel. Když vypnu omezení fps, tak mám 700-1000 fps, takže můžu vyzkoušet různé hodnoty - např. s 500 fps nejsou slyšet tvoje kroky a s 333fps skáčeš o hodně výš, na místa, kam se s 250fps nedostaneš. A s 250fps ti např. M1 Garand střílí jak kulomet a skáčeš výš a dál než s 80fps.Naštěstí teda na většině serverů je omezení na 250fps, takže nelze zneužívat toho bugu s 500 fps.U téhle hry jde o to, že ten rozdíl nepoznáš na vykreslování, ale že FYZIKA (logika) hry běží na stejném fps jako vykreslování, takže s menšími fps se ta hra jinak CHOVÁ - střílejí pomaleji zbraně, hůř skáčeš apod.

Na teploty už jsi koukal?

nemas zapnutou synchronizaci?

a to najdu kde prosim?

No primo v CoD2, v nastaveni grafickych moznosti hry. V-Sync musite mit vypnuty, chcete-li FPS > 60.

tak vice jak 60 tam bylo takze to je v vypnuto

Já když hraji World of Tanks tak mám fps kolem 30 a ještě na nízký detaily.Moje sestava : Amd Athlon 6000+ a Nvidia 9600GT

Zbytecna informace. Aktualni WoT a prehistoricke CoD2 nejde technicky vubec srovnavat.

Nemáš jen tak čistě náhodou AVG, nebo windows essestenial security? Ti dokážou vzít 50% výkonu během chvilky.

To bude tím Celeronem G550 .

Nebude. CoD2 musi bezet jako z praku i na o dost slabsim procesoru.Tudiz je vhodne to resit - zmerit teploty v zatezi, oskenovat to antivirem, zkontrolovat zdravi disku,..