» Poradna » Notebooky

Macbook air vs Acer Aspire S3

Dobrý den, jdu na Vš a chtěl bych se zeptat který notebook by jste mi doporučili ? Cena přibližně do 24 000 Kč, nebo lehce nad. Nejvíce mě zaujaly : Acer Aspire S3 http://www.czc.cz/ultrabook-acer-aspire-s3-... nebo Macbook air http://www.czc.cz/apple-macbook-air-13-i5-1... Ale nevím jak je to na Applu s programy atd.. Použití: škola (dlouhá výdrž na baterii)Programy (Pinnacle, Photoshop, Office)a chtěl bych si na něm zahrát Fifu 15 ale to je asi nereálné co ? :) díky za Vaše názory :)

Odpovědi na otázku

urcite Macbook

MacBook Air není herní stroj. Je to ultralehký počítač - v podstatě podle něj většina ostatních výrobců (jak jinak) začala dělat ultrabooky. U Fify 15 záleží na tom jestli existuje na OS X, to si musíš vygooglit. Nicméně základní MacBooky - všechny "13 - v současnosti - mají výhradně integrovanou grafickou kartu v CPU. Dedikovanou mají jen "15, ale ty jsou dražší, leda že by sis vzal nějaký bazar... Fifu jsem nikdy nehrál, nedokážu ti tedy říci jestli by na integrovaném řešením běhala nebo ne... Acer vypadá že má nějakou dedikovanou kartu, ale neřeknu ti jak výkonnou, každopádně tipuji že oba procesory budou CULV - tedy se sníženou spotřebou. Photoshop a Office na OS X jsou určitě (ale minimálně ten texťák - byť ne office - ale pages - budeš mít už v počítači - a zadarmo.) Pinneacle jsem našel tohle:https://itunes.apple.com/us/app/pinnacle-studio/id... . Rozhodně bych ale z vlastní zkušenosti doporučil koupit Aira s větším objemem paměti, já sám mám staršího MacBooka Pro - tedy s plnohodnotným mobilním CPU a chce to rozhodně víc paměti než 4GB... To je takové minimum... Jinak samozřejmě Apple je někde jinde než Acer, v podstatě je to jako se ptát jestli chci Cadillac nebo Hyundai... O výdrž baterky bych se u Airu nebál, baterky totiž mají "ejpláci" výborné. Teď brzy bude další generace MacBooků, tak se dá předpokládat že stávající modely trochu zlevní a má přijít nový operační systém Yosemite, ten bude ke stažení zdarma. Ale upřímně ti říkám, jakožto relativně spokojený uživatel Applu (funguju na něm pět let, pararelně ovšem s PC - díky hrám.) že na hry to nebude... Případně bych i zvážil, jestli bys nevyužil spíše model Pro, který má silnější komponenty a lepší displej (lepší než ten Acer), ale je dražší, nicméně jsou jestli se nepletu nějaké slevy pro studenty... Pokud chceš ale i herní stroj, tak na to "11 ani "13 palcové MacBooky opravdu nejsou určené...

Souhlasím, sám MBA mám a hrát na něm není zcela ideální. Problémem není ani tak výkon, ale spíše zahřívání se v zátěži - v klidu / mírné zátěži se větráček netočí, ale v právě při hrách nebo nějakých podobných náročnějších aplikacích se dokáže doslova rozfunět + díky hliníkovému tělu se teplo rychle přenese i na levou horní část klávesnice. Na hry je nejlepší mít klasický stolní počítač nebo si koupit nějaký multimediální notebook.K RAMkám, mám 4GB verzi (mid 2014) a zatím jsem se v normálním provozu nesetkal se zpomalením nebo s jinými než zelenými hodnotami v monitoru aktivit - to přišlo až po spuštění virtuálních W8. Jinak co se týče zpracování a kvality notebooku, tak si myslím, že za tu cenu je bezkonkurenční. A pokud by ti nakonec MBA nevyhovoval, tak ho můžeš třeba za půl roku nebo za rok prodat za celkem slušnou částku někomu jinému.

ten problém s chlazením a hlukem při zátěži je zjevně problémem všech ultrabooků - mám totiž takovouto zkušenost s poměrně exkluzivním ultrabookem Sony, také s kovovým tělem.Právě proto jsem taky doporučil normální notes...

z těch dvou bych osobně vzal radši ten Acer - Masox je systém kapku omezený na uvedené použití, pokud neuvažuješ instalaci Windows.Nicméně pro využití na Photoshop a Pinnacle studio a stejně tak i na ty hry bych spíše doporučil ne ultrabook ale plnohodnotný notes, co bude mít lépe řešené chlazení a zvládne to snáz. V tvé cenové relaci bych koukl například na:Lenovo ThinkPad EDGE E440, W7P+W8Pfalse24 914 KčFiremní notebook pro každodenní použití nejen v kanceláři, ale i na cestách za pomoci prodloužené výdrže při práci na baterii. Čtyřjádrový procesor Intel Core i7-4702MQ (2.2GHz, TB až 3.2GHz); 8GB RAM (DDR3); 1TB + 16GB hybridní disk; DVD±RW/RAM mechanika; 14" HD+ (1600x900 bodů) displej; grafika NVIDIA GeForce GT 740M (2GB); rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB (2x 3.0), kamera, TrackPoint, čtečka otisků prstů; předinstalovaný operační systém Windows 7 Professional a média pro Windows 8 Pro. http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e440...

No tak teď jsem docela v rozpoložení :) Já osobně jsem chtěl hned MBA ale teď když mi říkáte, že se přehřívá při zátěži, a hučí atd... jaký by jste si koupili NB vy ? Na školu, práci v Pinnacle a Photoshopu a popřípadě tu fifu (není nutností) nemusí být teda ultrabook, ale až na baterii vydrží aspoň 5 hodin kancelářské práce... Ikdyž kvůli výdrže stejně asi zvolím MBA :)