» Poradna » Notebooky

Macbook air reinstall

Dobrý den,mám doma jeden macbook air late 2008/2009 model A1237 a nedaří se me reinstall v systemu to napise že na tomto počitači neni system kompatibilní a kdyz udelam boot pres flash tak po od entrování flashky to ukaze symbol "zákazu stání" zkousel jsem system mountain lion a mevericksdíky za info pokud nekdo vi co s tim

Odpovědi na otázku

Jakou verzi instaluješ?

nainstalovany je 10.6.8 a snazim se nainstalovat 10.9

pokial máš tak starý hw a sw,treba prehodiť dátum na rok skorší ako 2012,inak sa reinštalácia nepodarí,pri aktuálnom nastavení dátumu vypršia systémové certifikáty a os sa nepodarí reinštalovať,dobre si pozri ,ktorý macbook vlastne máš,late 2008 a late 2009 sú dva úplne odlišné modely,na starší už pravdepodobne novšiu verziu mac os ako 10.7/10.8 nedostaneš a z update/combo update verzie sa čistá inštalácia nedá spraviť.......