» Poradna » Programy

Má smysl instalovat NOD nebo Avast

Přemýšlím nad tím, zda má smysl kupovat NOD32 za ty nekřesťanské peníze "1200 Kč" nebo si nainstalovat Avast, který je zadarmo. Zlepšil se již Avast, aby to mělo smysl?

Odpovědi na otázku

Nemá smysl instalovat jakýkoliv anti* program. Zabezpečení PC je dáno schopnostmi a činností uživatele, jakékoliv zabezpečovací programy nemají na bezpečnost vliv. Platí to min. v 99.99% případech (neplatí např. pro žárlivé milence atd.).

JIž dlouhodobě je všeobecně známo,že jakékoliv zmínky o "anti-vi.rových" programech,jsou pro tebe co červený hadr pro bejka.Proč neustále reaguješ?Dej si panáka a počkej si na další otázku a jseš v pohodě chasníku!

Šířím osvětu. Slunce kolem země neobíhá, to už možná víš, to hlásali jiní a taky za to dostávali mínuska a nejen to, byli i upalováni.

Šíříš bludy. A ty co se ptáš na to co nainstalovat, tak si dej co chceš - zavirovat můžeš pc i s antivirem, pokud nemáš rozum. Pro domácí použití stačí klidně program zdarma pokud je kvalitní a používá se a pravidelně se taky aktualizuje virová databáze. Taky je vhodné k antiviru nainstalovat nějaký antispyware, antimalware - je jich v bezplatných verzích taky dost. A mimochodem Avast free je v tomto směru co se týče ochrany pc jeden z nejlepších mezi těmi bezplatnými...

Šíříš,ale nikdo o ní jak se zdá nestojí a "Bruno" nejsi.

Přes nesouhlasné reakce dávám více méně za pravdu. Proč chce každý instalovat zpomalovače systému a ještě za takové peníze. Když už tak Microsoft nabízí bezplatný a svižný MS Security Essentials, který se aktualizuje současně s Windows přes Windows Update. Úplně stačí a za ty peníze máte jiný a prospěšnější program.

hmmm nesouhlasím stím aby mi Microsoft zabezpečoval systém ještě proti virům, to je holý nesmysl

jak jste k takovéto zhovadilosti přišel?

Platim si Nod32 uz 8 roku a spokojenost,ale pokud bych instaloval free Antivirak,tak urcite Comodo,Avast rozhodne ne.

NOD Ano, Avast v žádném případě, případně zvolte Panda cloud AVirus

Proč doporučujete AV programy, které mají v testech (minimálně 2. pol. 2011) ještě horší výsledky než Avast? Takovým radám fakt nerozumím. Pozn.: hodnocení komplexních balíků a samostatných AV v testech také není totéž!

Ve verzích zdarma jsou v současné době zřejmě dobrou volbou Avira Free i Avast. Avast je více chválen za rozsáhlejší funkce - např. kontrola e-mailů. V některých testech ale Avira meziročně ztratila body (stav koncem roku 2011). Letos jsem to řešit nepotřeboval, možná jsou posuny s novými verzemi.

Některé zdroje informací:
http://www.av-comparatives.org/...
http://www.av-test.org/en/tests/...
časopisy Chip, Computer (měření zátěže CPU a zpoždění operací počítače s různými AV programy)
http://www.anti-malware-reviews.com/category/comparisons/...
rychlý náhled na http://www.anti-malware-reviews.com/wp-content/uploads/2012/0... ...

Jestli placené, pak určitě komplexní balíky typu Internet Security apod.

Co si budeme vyprávět NOD patří k tomu nejllepšímu, co vůbec je. Jinak já používám už skoro 2 roky Pandu a naprostá spokojenost, co jsem slyšel tak Avast nebrat.....

No vidiš, já používám Avast už od dob co sem připojenej na internetu a nikdy jsem neměl problém s viry, takže já ho mužu doporučit. Asi to je taky o uživateli, jak se tu píše.

Jak můžete říct, že nemáte problém s viry, když nepoužíváte minimálně 2 různá opatření? Nechápu, jak někdo vás, může vůbec brát seriózně. Neodpovídejte laskavě v odborné diskusi, když ani nemáte řádně zabezpečen počítač. Avast není zdaleka tak "nejlepší" jak píšete. A rozhodně ho nedoporučuji, zvláště proto, že často nalezený virus ani neuměl odstranit či přesunout do truhly. Jediné plus je sandbox, jinak je úplně k ničemu

1- Nepíšu, že je Avast nejlepší, psal jsem, že ho mužu za mě doporučit

2- Nechápu co myslíte tím, že nepoužívám 2 různá opatření. Opravdu nejsem žádnej IT odborník, ale většinou dokážu se svým PC udělat to, co potřebuju. Jenom sem chtěl svojí odpovědí říct, že mám Avast a jsem s ním spokojen. Že nemám problém s viry u mě znamená, že se mi PC nikdy nesesypal nebo nedostal do takového stavu, že bych musel dělat kompletní formát disku a následnou novou instalaci Windows.

Jo a ještě dodatek. Ne vždy mi to tu připomíná odbornou diskuzi

první inteligentní odpověď... Takhle byste měl jakžtakž odpovídat vždycky...

a jak si můžeš být jistý, že nemáš v PC nějakeý vir? některé viry jsou tak nenápadné že si jich nevšimne jak majitel pc tak antivirus, natož AVAST. Já jsem měl taky avast a po nějaké době jsem pc přejel jiným antivirem a našel my 158 škodlivých souborů a mezi nimi byl i ten vir která ti sleduje klávesnici a monitor takže někdo mohl vědět moje hesla k jiným účtům. avast ti vyhledá velký prd. Tudiž já avast NEPODPORUJI.

anebo rovnou Eset, protože máte XP systém, děravý jako cedník, základem je NOD + pár dalších věcí jako firewall atd . .

Používám AVG free a jsem spokojen.

Díky za odkaz, ale já jsem žádnej nechtěl.

XDDD Tak to jste úplně první a asi i poslední, kdo je stejného přesvědčení

Tvrzeni, ze NOD32 je "jeden z nejlepsich", "spicka" atd. je nesmysl. Ano, platilo to pred nekolika lety - jenze potom zacalo nekomu v Esetu prehrabovat, soustredili veskerou energii na vyvoj zhovadilych all-in-one "security" baliku. Momentalne jde o prodkut, ktery ma nehorazny dopad na vykon pocitace a nulove vysledky. Kdokoli tvrdi opak, evidentne se setkal maximalne s par instalacemi tohoto paskvilu.
Jelikoz mam pod spravou i nekolik skol ruzne velikosti, mel jsem moznost vyzkouset si co NOD "dovede" v nasazeni opravdu obtiznem. Dopadlo to tak, ze jsem za posledni rok vymytil odhadem 400 licenci a nahradil je GFI Vipre, ktere ma podstatne lepsi detekcni schopnosti, vzdalenou spravu i cenovou politiku.
Pro predstavu - ze 105 pc chranenych plne aktualizovanym NODem jich 34 obsahovalo bud primo viry, nebo kousky pomerne nechutneho malwaru. Po zkusenostech z posledni doby (cca mesic a pul zpatky) kdy Eset nebyl schopen zareagovat na agresivni svinstvo sirene po Skype, pristupuju pri servisech k pocitaci s nainstalovanym NODem automaticky tak, jako by byl infikovany. Vetsinou taky je.

Avast byl vzdycky legracni produkt. Vic se k nemu snad ani rict neda.

Z antiviru zdarma se da pocitat snad jedine s Comodo AV - akorat "vyklikat" instalaci tak, aby nebyla pro zlost, to uz vyzaduje trochu premysleni. Za uvahu stoji i MS Security Essentials, ktery sice k nicemu neni, ale aspon s nim nejsou trable a nicim neotravuje.

Mám dotazy:
a) "ze 105 pc chranenych plne aktualizovanym NODem jich 34 obsahovalo bud primo viry" ... Pokud tam byl systém XP, tak to bych nějak neřešil (řeším už jen win 7), pokud tam byl někde Win 7 a napadení malwarem bylo pod uživatelským účtem, tak jaký je název údajného "poměrně nechutného malwaru" (např. jaký jej udává nějaký antivir nebo prostě kde se daný mapware řeší na netu) ... rád bych ten malware vyzkoušel
b) co se týče skype, teď patří microsoftu, tak tam nějaké díry v programu nepředpokládám, takže jedině by se tam dalo šířit přes odkaz a přes nainstalování nějakého programu na PC ... není to problém těch odkazů? A nebyl to problém spíše admin účtů, páč na uživatelských účtech toho moc napáchat nemůžou? Pokud se ten malware šíří po skype automaticky bez zásahu uživatele tak o jaký malware se jedná? O skype se nezajímám a používám ho jen málo tak nemám přehled.
c) all-in-one balíky něco do sebe mají, pokud je ale člověk lama, tak jsou k ničemu a k ničemu je vždycky vše, když je člověk lama, co se týče mě, osobně mi stačí mozek, no komu nestačí, tak hlavní částí zabezpečení PC vidím v dobrém rezidentním štítu operačního systému (teď myslím skenovat přístup do paměti, do registru, spouštění programu programem atd.) a chápat jej v případě, že člověk je přihlášen pod admin účtem, což se většinou děje.
d) co se týče legrace tak legrační mi přijdou lamy, co rozebírají kvalitu antivirů, přitom neznají ani základy bezpečnosti na PC ... např. bych si tipnul, že dost velké části zdejších rádoby bezpečnostních expertů bych naboural jejich dokonale zabezpečený PC skriptem na pár řádků (ale dokazovat to nebudu, mám to zakázáno, mimojiné i od Esetu).

1) XP, Vista, Win 7 - klasicky skolni mix stanic. Prikladam screen z jine skoly - je to vsude vicemene stejne - tohle je snuska bordelu, ktera zustane po pouziti NODu
http://imageshack.us/photo/my-images/692/beznz... ...

Diky tomu padlo Esetu 100 licencí...

2) spatny predpoklad. Microsoft zatim do Skype neprinels prakticky nic, ackoli prodej a prevzeti uz jsou dokoncene, jeste nejakou chvili potrva nez z toho zacne neco smysluplneho padat (idealne zruseni celeho skype). A smutnym nepopiratelnym faktem je, ze to vubec neni tak davno co se dirou ve Skype sirilo pekne svinstvo napadajici primo skype a sirici kontakty z nej nadivoko po svete. NOD i se zapnutou - kdysi vynikajici - heuristikou byl uplne na ho*no

Diky tomu padlo dalsich 29 licenci NODu za minuly mesic...

3) all-in-one baliky jsou uplne na ho*no pokud se ve firmach nedaji ridit pomoci GPO. Na jejich vzdalenou spravu je opravdu mizerny spoleh, obsazene firewally obvykle dost hrube zasahuji do sitoveho provozu aniz by neco vyrazneho prinesly. A snad vsechny tyhle produkty maji pofiderni tendenci zapomenout nastaveni nebo locknout vsechnu komunikaci jen co se jim neco nelibi - to je absolutne nepripustny stav ve vetsich sitich...

Jestli ctu dobre mezi radky, mozna mas s Esetem neco profesne spolecneho. Z uvedenych cisel si muzes nasi firmu docela klidne dohledat a muzes se se mnou primo spojit pokud ches probrat nektery detaily - nejspis by ses dovolal sefovi, tak chtej kdyztak Jardu K.

1) Díky za obrázek, kouknu a zkusím něco z toho vyzkoušet, estli to bude dohledatelné. Ale dojem to na mě dělá takový, že to nic nebezpečného není.
2) No jestli to bylo před měsícem a půl a šířilo se to dírou ve Skype tak to se mi fakt nezdá a nějak netuším oč se může jednat a co to může provést, není o tom něco napsané na netu?
3) u all-in-one já uvažoval spíš o domácích PC a v případě, že je uživatel paranoidní ... s firemníma nemám zkušenosti, tak v tom nemůžu vést diskusi

S esetem nemám profesně společného nic, jen jsem na ně měl dotaz na foru na viry.cz, kde si z dotazu mysleli, že dělám malware (což není pravda) a důrazně mi doporučili nevytvářet nové verze malware natožto šířit malware ... ten topik je už ale smazán (mám na viry.cz ban, psal jsem tam že anti programy používají jen lamy nebo duševně nemocní lidé a taky jsem tam dal zdroják a binárku upravené verze RSITu).

Jo a já nejsem profík, jsem amatér, to vše píšu jako svůj názor podložený jen používáním domacího pc

1) nic z toho neni smrtelne nebezpecne, nicmene na pocitaci, kde je funkcni antivir, to proste nema co delat. Neco z toho je oznacene za skodlive jen proto, ze pouzivam pomerne agresivni detekci nezadoucich programu - zvlast ve skolach si nastroje typu Cain proste nemuzu dovolit nechavat

2) http://community.skype.com/t5/Windows/New-Skype-Viru... ...

3) paranoidni clovek a all-in-one baliky? Dobry for Kdybys rekl "reklamou vystraseny laik" tak to sedne, ale paranoia je trochu o necem jinem...

Nějak mi není jasné, co má co společného antivir se spyware. NOD32 je typický antivir. Rychlý, kvalitní, spolehlivý. Pro detekci spyware slouží jiný produkt, např. ESS.
Nejdříve si rozmyslete, co vlastně chcete.
Po zkušenosti, co s výkonem počítače udělaly konkurenční produkty, jsem se zase pokorně vrátil k NOD32.

Pokud se nejaky produkt detekci spyware otevrene chlubi, celkem pravem ji ocekavam, zvlast pokud jde o produkt placeny. Vy ne? Navic me rozdeleni svinstev vubec nezajima, pokud neco nema v pocitaci co delat, musi to AV detekovat a tecka. Stejne jsou jednotlive kategorie humusu natolik neohranicene, ze nema smysl se tim nejak vyzname ridit

Co do vykonu, nevim jake konkurencni produkty jste zkousel, ale NOD je na tom bidne uz i ve srovnani s AVG a to je co rict. Nicmene neberme to jako univerzalne platnou pravdu ani z jedne strany - chovani se muze pochopitelne pocitac od pocitace lisit, je to precejenom pouhy software.

Poslední počítače, co měly potíže a v podstatě se nehýbaly, měly AVG. Spybot našel více spyware, než se vešlo na obrazovku a musel jsem rolovat dolů.
Mnoho humusů vyžaduje spolupráci uživatele (na něco jsem kliknul a už to nešlo. Co tam bylo napsáno? Nevím. Přečetl jste si to? Ne, proč? Bylo to anglicky, tomu nerozumím.). Těm nepomůže ani tucet krvavých vykřičníků.
NOD32 v.5 zatím testuju na omezeném počtu počítačů zatím po krátkou dobu, takže výsledky neznám. Předchozí verze 4.2. to neuměla dokonale, něco nadetekovala, něco ne. Pokud vím, tak tenkrát detekci spyware neinzerovali.

Ad1) skrz ty hrozby na obrázku zareaguju časem, jestli se na to dostanu.

Ad2) Anglicky neumím ale jestli to chápu dobře, v tom odkazu má být ten nový malware napadající skype od ledna w32/Ramex.A, což není pravda, ten je starý několik let, googloval jsem a ten nový by měl být Win32/Gyimface.A http://www.google.cz/search... (tak ho detekuje nod), co se týče noda, ten ho pravděpodobně detekuje od února (ostatní antiviry se nejspíš nebudou o dost lišit s přidáním detekce):
http://go.eset.com/us/threat-center/threatse... ...
ale modifikací tohoto malware je víc, např.:
https://www.virustotal.com/file/4d4f8e96a9f9102c2a32...
https://www.virustotal.com/file/a2873a19dcf5468d94a5...
Poku má někdo potřebu vyzkoušet, ten druhý je ke stažení myslím tu:
dl.dropbox.com/u/41416324/Picture19.JPG_www.facebook.com
Jak je vidět, některé modifikace budou hůř antiviry detekovatelné i teď, těch modifikací bude asi hodně.
Co se týče způsobu infikování, tak jestli to dobře chápu, ve skype dojde od kontaktu odkaz a ten odkaz má nějaký název vzbuzující dojem, že jde o fotku, jenže to fotka není ale spustitelný soubor a ten dotyčný ho od kontaktu stáhne a spustí, tím dojde k napadení (toto může udělat jen tupoun, když si není jistý co ten dotyčný posílá).
Vinu bych neviděl v antiviru nebo v anti* programech a to z důvodů toho, že antivir nemůže chránit před ještě nedetekovanou havětí (to by pak musel všechny programy detekovat jako hrozby) - i když se o to snaží, ale v jiných věcech:
1. Napadení uživatelé jsou tupouni, není v zásadách bezpečnosti klikat a spouštět cokoliv co přijde od kontaktu na skype (jak jsem se už hodněkrát vyjádřil, uživatelé s antiviry jsou prostě lamy, vidíš to sám např. v tomto topiku)
2. Pokud se nedá vyřešit bod 1. tak je nutné zakázat spouštění čehokoliv neznámého spustitelného a vše ohledně tohoto a pokud je něco potřeba povolit, povolovat Ukázat celý příspěvek

Jakákoliv instalace SW typu AV (antiviry) je vyhazování peněz, nahrávání vlastní roztřesenosti a následně "neochvějné velikosti" strašících firem, zpomalování vlastního OS, řešení/neřešení vysokého počtu falešných poplachů a neschopnost/nechuť/zbabělost se naučit to minimum, co vyžaduje FW. Pokud dokonce dotyčný používá podobný AV SW, který je zdrama, je to už vysoká známka předposranosti a neschopnosti.

Takže už jsme dva? Až nás bude sedm tak budeme sedm statečných a všechen malware postřílíme aby se ho už nikdo nemusel bát.
Estli myslíš FW firewallem, tak ani ten nějak neřeším a nevrcu se v něm, já mám jen Win 7 firewall a ten má odchozí defaultně povolenou pokud není zakázaná a na příchozí se ptá. Jen jsem se do něj kouknul, kdybych něco potřeboval, tak abych věděl co svede, ale zatím jsem nic nepotřeboval.

Ano myslím. Abych byl konkrétní. Mnoho let mi stačilo Kerio verze 4 (a něco) a teď na W7 používám PC Tools FW Plus 7 (a něco). Nezakrývám, že FW používám ve vysokém počtu případů k bezchybné kontrole toho, kam ten který SW "sahá" a kdo/co "sahá" ke mně - koneckonců jde o FW, že ano. Roky absolutně bez jakékoliv nákazy. Jakékoliv. Lezu kamkoliv, klidně FW vypínám, pokud je potřeba, nakaženost neřeším, řeší ji klon!

Já klon nedělám a malware neřeším, každé malware čte zive.cz tak se ke mně bojí. Kdyby tu každý psal jako já, taky by se ho malware bál.

Na co vyhazovat peníze ze antivir ? NOD mě taky na.ral, když chtěli poslat poštou písemný souhlas s jejich podmínkami, hned šel NOD32 z PC. Instaloval jsem Microsoft Security Essentials - bezplatný antivirový program a jsem v pohodě

+1
V mém okolí téměř všichni užívají Microsoft Security Essential a žádný problém.
U laiků je spíš problém NE V QALITĚ antiviru, ale s jejich hlavou, když veškerá varování jen odentrují.
A potom pravidelné záplatování/patches o.s. a update antimalware.

právěže o to de. S antivirem je neodentrují...

Odentrují. Klasický příklad Avast - vyskočí okno - například "virus conifers" - user to odentruje a jede dál - rok - dva roky - viděno na vlastní bulvy. Takže je jedno jaký antimalware SW.

Avast je shit nejvyššího kalibru, jak se můžete dočíst výše. NOD vás tam prostě nepustí a soubor nekompromisně zablokuje. Pro normálního uživatele, nejlepší co může být

Že zrovna ty nevíš tak tomu nevěřím.
Ale jinak se Ti hezky povedlo provětrat ega znalců.

na XP potřebuješ kvalitní firewall, antivir, antispyware, takže to smysl má, třeba Kerio, F Secure

žádnej Anti a podobné programy nemá cenu instalovat protože škodlivý softwér si běžně stahujeme s aktualizacema či jinými programy a ti samí tvůrci (či domluvené firmy) nám pak podsouvají anti produkt který tyto škodlivé viry, červy apod. záměrně opomíjí.

pokud to stahuješ z torrentu tak to tam je většinou podsunuto, ale pochubuji že by to tam dávala přímo vydavatelská společnost, jistě se někdo z těch milionů lidí co kradou čísla kreditních karet, dá s tim práci, rozkouskuje instalátor a něco tam přidá, hlavně že dnes u nás každý pako smaží Battlefieldy!

Oni tam dají volačku a přes běžný internetový protokol se stáhne co je potřeba již k eliminaci zjištěnejch skutečností. Útok na banky je věc jiná, ale určitě jim nepomůže antivir

Zase nesouhlasím. Aby se mohla odeslat data, potřebuje k tomu minimálně port a díru ve firewallu. To by pak přímo aplikace battlefield3.exe mezitím co létáte ve stíhačce, probírala váš pevný disk a data posílala jinam? To si nemyslím...

To je docela srandy kopec s tím Firewalem Zaprvé jednoduše jde udělit vyjímku či provést různá přemostění a za druhé o komunikace se postará svhost.exe, každej se může podívat co má ve správci spuštěných programů.

áha, takže systém se zapnutím řízených účtů, firewallem a antivirem, dovolí programu přidat výjimku bez souhlasu uživatele do firewallu? Asi ne..

jestli to bude program napsaný tak aby to obešel tak se ptát nebude

ctfmon...no chytrak tak sa predved ty specialista,vies velke hovno o systeme...mas nacitane len p.i.covi.ny...co radis su psy mrkvy na destrukciu...ak je vir dobre napisany tak sa nan nic nechyta vole...pozriem co je spustene a fyzicky anulujem...

milej pane, on tvrdil, že je to přímo v programu a to už od výrobce... Což je nesmysl jak brno

nesouhlasím. Pokud se takový instalátor oběví, antivir ho nepovolí instalovat. A v jejich "testovacích laboratořích" se instalátory testují. Pokud si pak takový antivir platíte a někdo vám i přes to odcizí vaše soukromá data, tak pokud to prokážete, antivir vám vyplatí odškodné.. Ale to tady většina amatérských uživatelů, absolutně netuší..

taky koukam na akta X, ale tenhle dil jsem jeste nevidel, docela se na nej tesim. Zatim nejhumornejsi co se IT tyce byla epizoda 7 serie 13 - First Person Shooter

Ale tak to je, přečtěte si obchodní podmínky

Kolik se platí za takovouhle nalejvárnu, takovýhle školení pro prodejce blbostí bych docela rád někdy navštívil.

Po tom, co jste vyplodil výše, radši zalezte někam do díry

používám Comodo Internet Security, a spokojenost akorát jsem tam nikde nenasel kontrolu mailu

Nepoužívám žádný antivir už dva roky a nikdy se mi nezaviroval počítač - a je mnohem svižnější a startuje taky rychleji.
Na druhou stranu mám dobrý firewall (IpCop na starý šunce P1-133MHz, spotřeba 19W (pro 3 počítače)) a ten nic nepustí..

Vsadil bych se, že nemáte ani jedno neodtajněné heslo...

Moc pěkný flame, skutečně Já jen zopakuji to co je všeobecně známo ... když je hlava blbá, žádný antivir nepomůže, když nemá člověk v hlavě na**áno, žádný antivir nepotřebuje .... a už vůbec ne za nesmyslné peníze ....

Nedávno jsem někde čet že si někdo stáhnul takový jedinečný crack že všechny antiviry co má nainstalovaný mu virus nehlásily a jdou stahovat i aktualizace do wokenic ... Asi o tom to je ...

No tak mamlasů co mají pro sichr nainstalované hned minimálně 4 antiviry, z toho 3 cracknuté, je taky bohužel ještě pořád dost

Já nemám žádný antivir a jedu v pohodě.