» Poradna » Web a internet

Lze zobrazit již neexistující fotku na FB?

Šlo by nějak zobrazit fotku na FB, která tam už není? Zkoušel jsem Wayback machine, ale to je spíše na otevírání stránek v podobě, jak vypadali např v roce 2009. Ale mě zajímá fotka, která na FB byla dnes (22.4.2015) asi od 10.-11. hodiny do nějak 12.-13. Když jsem tam link dal, tak se sice zobrazilo, v kolik hod byla stránka s fotkou naposled zaznamenána, ale po klepnutí na link, co tam byl se zobrazila hláška, že fotka už není. Co to je za fotku si nechám pro sebe, jen něco poraďte a já to pak vyzkouším.Přímý link na fotku možná mám (ten, který jsem dával do Wayback machine), budu ho potřebovat? Mě ohromě překvapilo, že existuje něco, jako Wayback machine, tak možná je něco podobného i na FB fotky.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Co to je za fotku si klidně nechej pro sebe. Podle vhodných parametrů dokáže hodně obrázků z FB (i z už neexistujících stránek) najít google, takže vyzkoušej.

Podle čeho mám tu fotku hledat, co mám do googlu napsat (fotka na FB jméno neměla), podle obrázku ji vyhledat také nemohu (nestáhl jsem ji, takže vyhledávání podle obrázku vypadává)? Na netu byla jen asi hodinu, max. 2.

I když jsi ji nestáhl, mohla by být třeba v dočasných souborech. Dál třeba podle velikosti, podle jména uživatele kdes fotku viděl, pokud si ji zhruba pamatuješ, můžeš hledat podobné obrázky podle podobného, apod. Záleží kolik času tomu chceš věnovat. Kdybys napsal o co jde, možná by ti tady obratem někdo na ni dal odkaz.

Ano tiez si myslim, ze by mohla byt v docasnych internetovych suboroch prehliadaca.

To nepůjde, je to osobní. Jméno uživatele jsem zkoušel. V dočasných souborech asi těžko, protože jsem ji otevřel jen přes androidí prohlížeč mozilla. Tam mají nešťastně pořešenou histrorii, takže když v historii klepnu na nějaký link, tak po druhé tam ten link už není. Podle velikosti myslíš jak? Podobné obrázky podle podobného jsem také zkoušel.

Nepoznam android, ale mozno je to podobne s Ubuntu. http://askubuntu.com/questions/88325/where-do-...

To mi nepomohlo, tady žádnou složku .firefox nevidím.

Napiš do google Nahé baby a možná se ti zobrazí

Nenajdeš, zapomeň na to. Facebook ji sice celkem jistě uloženou má, ale pokud byla uživatelem odebrána, tak ti ji už nezobrazí. Wayback machine nemá šanci zaznamenávat krátkodobě zveřejněný obsah, jednoduše proto, že internet je velký a wayback machine samozřejmě nemůže být v každém okamžiku všude. Interval opakovaném skenování nějaké bude spíš v řádu dnů až týdnů, než hodin. Takže smůla, jedině požádat osobu, ať ti fotku zveřejní

To jsem si myslel, že z netu fotku nedostanu. Z mobilu asi také ne, protože v datech firefoxu ve složce android žádné cache není. Je možné, že je cache mezi soubory, které lze vidět jen přes ROOT explorer (ROOT mám) . Jen jsem se na fotku podíval, jak moc je pravděpodobné, že se tam nějak uložila?

Do cache se uložila určitě, ale cache je jen dočasná, časem se přepíše. Nicméně mám pocit hraničící s jistotou, že ji tam nenajdeš. Nevím o tom, že by se u prohlížeče v androidu dala cache procházet jako třeba u Internet Exploreru ve windows.

Díval jsem se do složky dat firefoxu, ve složce cache je jen hodně souborů s dlouhými názvy složených z číslic a písmen. Žádná fotka .jpg (nebo něco podobného) tam nikde není - jak píšeš.Je ještě vůbec možné, že bych fotku ještě viděl a stáhnul? Nějak zobrazit vzhled facebookové stránky, když tam bylo napsáno, že uživatel přidal nové fotky (o jednu z nich mi jde), by nějak nešlo?

To je cache, tam nevidíš jména souborů s koncovkama. Má to svoje názvy, neco jsou texty, neco obrázky. Budeš to muset projit všechno. Vodítkem bude délka souboru. Na datum se nedívej, muže být jakykoliv (podle mé zkušenosti - dokonce i novější).

Tak si budu muset dát práci a soubory dostat do PC, kde je otevřu. Mobil je neotevře. Přečetl jsem si, že na fotky (i smazané) na fb existuje přímá adresa, tu ale asi nemám šanci zjistit, že?

Takže jsem si poradil - cache jsem přes ES File manager v mobilu zkopíroval na z PC přístupné místo, pak jsem je jednoduše přes USB kabel dostal do PC. Abych to měl jednodušší, tak jsem cache projel softem Format Factory a všechny fotky se z formátu .file přeformátovaly na .jpg. Pak jsem už viděl miniatury, tak jsem dokonce našel všechny pro mě důležité fotky. Moc děkuji za ten nápad s cache, mě by to nenapadlo a cache by za pár dnů již nebyla.

Znovu opakuji, zapomeň na FB. Fotku kterou uživatel smazal, už ti FB nijak nezobrazí, ani přes žádnou přímou adresu. Máš jedinou šanci, najít ji v cache. Z FB už ji nedostaneš.

Znovu opakuji: poradil jsem si.