» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lze vymazat bezpečně složku LOCAL /TEMP?

Dobrý den, lze bez obav vymazat složku Local/Temp, mám tam 50 GB a právě na SSD, teď se mi aktuualizuje Win a mám jenom 4GB (zbývá 100 aktualizací, takže docela urgentně potřebuju gigabajty.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Možná jsem se špatně vyjádřil, ne složku, ale obsah složky.

Jistě, Temp bez obav promazávej pravidelně... některé soubory ti nepůjdou smazat ale to neva...

Děkuju a je to jediná složka, která má přebytečná data, nebo je i jiná která lze stejným způsobem promazávat?

C:\Users\UŽIVATEL\AppData\Local\TempC:\Windows\TempCo nepůjde vymazat, tak přeskoč.

TEMP je zkratka pro -temporary- čili pro dočasné soubory. Klidně je vymažte. Ty které smazat nepůjdou jsou většinou ty, které si v současném spuštění OS nebo nějaký program vytvořil.

při smazání této slozky tě PC nezraní takze se nic nestane

CCleanerem po čistém startu PC se zatržením mazat soubory pouze starší 24 hodin. Nikdy nic jiného CCleanerem NEMAŽ!

běžně "ano", ale při instalaci aktualizací bych do toho nehrabal. Není jisté že něco z toho si tam neodložily ty aktualizace. Takže to udělej až po aktualizacích.

obávám se, že tolik místa, kolik potřebuješ, ani nezískáš

já na promazávání těhle věcí používám Piriform Ccleaner, který to udělá jednoduše a pohodlně a pokud necháš výchozí nastavení (a nečistíš s tím registry, protože to chce trochu znalosti), tak ani nemůže nadělat škodu.