Lze mit 2 zdroje na 1 PC ?

Dobrý den,po zakoupení nové grafické karty mi můj původní zdroj 500W nestíhá a tak jsem koupil nový forton hype 600W ale i ten má stejný problém )grafika má spotřebu 450W + 95W AMD procesor a další kompomenty..) Projevuse te to tak že se počítač při spuštěni videa nebo třeba jen klipu na YT + další činnosti zaseka a nejdou žadne funkce (zčerna monitor, sekne se klavesnice+myš a PC zmrzne jedine řešeni je pote odpojeni od sitě). Lze zapojit grafiku zvlašť na jeden zdroj a zbytek kompomentu na druhy zdroj? Děkuji

Odpovědi na otázku

Ne, tohle tak nelze zapojit. A těch 450W bude papírových, tohle určitě ta grafika reálně nebere, už vůbec ne trvale. A obzlášť ne při pouhém pouštění videa na YT. Problém spíš jinde než ve zdroji a pravděpodobně jsi ten nový kupoval zbytečně.Problém může být od uvolněného chladiče CPU (přehřívá se) přes vadnou ZD po zasekaný systém...

"Ne, tohle tak nelze zapojit. "Ale samozrejme, ze to jde, clovece. Jeden zdroj napaji GPU, druhy zdroj napaji desku a zbytek komponent. Jsou s tim spojeny samozrejme nejake "finesy", ale proste to jde. Bez problemu.

A jak reálně to udělat? Karty jsou napájené ze slotu a případně grafiky přídavným napájením. Druhý zdroj bude jen na to přídavné napájení?

Jednoduše. Musíš zajistit, aby došlo i u druhého zdroje k jeho zapnutí. Nejjednodušší je použít obyčejné relátko na 12V, nebo 5V. To připojíš na hlavní zdroj v PC. Spínací kontakty připojíš na zelený a černý ve druhém zdroji. Po zapnutí PC sepne relátko a se zanedbatelným zpožděním spustí současně i druhý zdroj. Na netu jsem viděl i hotový tišťák s relátkem a konektory. ☺

Zapnutí je jasné, spíš mi šlo hlavně o to co přesně který zdroj napájí, co může napájet. Čili ten "sekudnární" zdroj napájí to přídavné grafiky?

Ano. PCIE slot ti da maximalne 75 W, takze pokud mas nejakou grafiku s TDP 250W, vcelku dost "odlehcis" hlavnimu zdroji. Ale jak jsem psal dale, v praxi se toto reseni moc casto nevidi. Na dve grafiky dneska staci jeden zdroj a neni to ani moc drahe. Ale kdyz se jedna o 3-4 grafiky, pak je sekundarni zdroj citelne levnejsi nez jeden nejaky s prikonem treba 1200 W

A kde vidis problem?- jeden zdroj napaji komponenty a desku- druhy napaji GPUJe to zapojene tak, ze GPU-ZDROJ ma propojene 2 piny (zeleny a cerny myslim) na tom hlavnim konektoru (aby se rozjel). Normalne dratkem. No a prvne prvne zapnes GPU zdroj a pak zdroj s komponentami. Nebo jsou na to i vselijaka relatka, ktera sepnou zdroje postupne, s drobnym casovym odstupem. V praxi je to ale zbytecne. Ovsem u tezicich zdroju, ktere mely 3-4 grafiky na jednu desku to bylo nezbytne.

To zapnutí obou zdrojů je mi jasné. Šlo mi o to co lze takto napájet, grafiky by měla být napájená i ze slotu, takže bych tipoval že druhý zdroj bude v tom přídavném napájení GK. Pokud na grafice jsou napájecí "cesty" ze slotu a z toho přídavného konektoru oddělené (spojené na DPS GK jen GND), pokud tedy každé napájí jiné integráky na GK, tak v tom není samozřejmě není problém. O to mi šlo.

Kde?! Že běžné ATX zdroje nejsou určeny pro paralelní provoz!Až se uráčí prozradit, jakou má zázračnou grafiku s odběrem 450W, pak se lze dopracovat něčeho rozumného.

OS mam nově přeinstalované, problém přetrvává. Na CPU mam výkonný chladič a podle hwmonitor programu se teplota pohybuje od 21-36°C což je ok takže spiš bych to viděl na zakladovku mam asrock rok a pul starou pořizovaci cena 900,- což se mi nezda

Jakou má šdoma teplotu? 21°C není moc reálných, pravděpodobně ti to kecá. To bys doma musel mít tak kolem nuly.

Stacilo by treba 18C... V kancelari mam u serveru klimu nastavenou na 22C a Xeon ma 27C pri beznem provozu. Takze pro 21C na CPU mu doma nemusi zrovna mrznout.

Jde to, ale jsou s tim obcas zbytecne komplikace (ti, co tezili kryptomeny, by mohli hovorit). Nicmene tvuj problem je nekde jinde. Nevybavuji si, ze by na trhu byla nejaka grafika urcena pro koncaka, ktera by mela spotrebu 450W. Co to je za grafiku?

Tipuju že je to další případ člověka co přečetl doporučený zdroj pro celou sestavu v e-shopu a považuje to za spotřebu GPU…

radeon r7 260x

Ačkoliv to jde vyřešit, přijde mi to zbytečné. Moc se mi nechce věřit tomu, že by grafika žrala 450W (je to SLI nebo tak něco ?). Ačkoliv Fortron dneska už není co býval, nechce mi věřit, že by to 600W neutáhl. Podle mě je problém jinde..Takže, ideálně napiš, co to je za grafiku a sestavu. Může tam být problém v nějaké komponentě, nebo třeba se to fakt přehřívání.. Jaký máš teploty ? :)

Ano, v PC lze mit vic zdroju, ale napajet tak grafiku jsem nezkousel. Urcite je dobre tem zdrojum propojit vzajemne "zem".Kryptomeny jsem netezila netezim, ale pouzivam vice zdroju pro disky a v soucasnosti 3 roky 24/7 a neni s tim problem.

Jo to je fakt. Už teda věřím že to jde, ale GND bych určitě kvalitně a důkladně spojil. Když už by člověk měl bastlit to spínání druhého zdroje, tak bych oba zdroje rozmontoval a vyvedl z nich pořádné lanko a spájel.

Na tom spinani druheho zdroje moc nezalezi - u disku urcite ne, ty kdyz najedou o 2s pozdeji, tak se nic nedeje - a ve spinanich dratech netece temer zadny proud, takze tam na prurezu moc nezalezi.

Ale jasné, to je jen signál do vstupu nějaké tranzistoru, možná i MOSFETu. Pro další funkci by GND měly být dobře spojené.

Jojo, zem je treba spojit kvalitne, tam sice taky nepujdou zadne velke proudy, ale spis jde o to, aby se nerozchazela 0V tech zdroju mezi sebou a tim padem nespalili vnitrnosti PC.

Přesně, "zemní smyčka" je svině. Kdyby byly propojené jen skrz grafiku a desku, tak by to nemuselo být Ok.

Takže problem se zdrojem jsme vyloučili a dle vašich rad bude problem buď v zakladovce nebo přehřivani... přikladam screen HWmonitor programu teploty jsou v pořadku http://leteckaposta.cz/241824350Základní desku mám ASRockN68C-GS-FX, procesor AMD FX-4100 (4 jadro, 12mb cache, 3,6GHz frekvence jadra)

A když ho zapneš a necháš běžet bez vytížení, stane se to také ? Protože v originálním postu píšeš, že se to stane až když začneš něco dělat (i ten youtube něco málo výkonu chce). Chce to přesně vysledovat, kdy to sletí, protože pokud to vydrží v idlu a sletí u zátěže, je to vodítko. Pokud po startu nahodíš třeba jen bios a necháš to v něm, sletí to taky ?

1. zakladni deska je totalni smejd.2. FX 4100 (dvoujadrovy CPU s "lepsim HT") zadnou slusnou grafiku neutahne.

Která "R7 200" žere 450W? Ty jsi asi upadl ne? I ta nejsilnější R7 265 žere max. okolo 150W, CPU kolem 100W. Kdyby celá ta sestava chtěla 300W, byl by to zázrak. Normální 400W s tím nemůže mít problémy.Problém bude jinde. Nejspíš v tom, že je to neuvěřitelná splácanina nepochopitelných šmejdů.

Já bych spočítal spotřebu na +12V větvi zdroje, jestli ta není přetížená.

Tak si ten zdroj otestuj. Sprav si umelu zataz pomocou auto ziaroviek a testuj pri akej spotrebe ti to vypne ked budes postupne pridavat ziarovky.

kam tie žiarovky dať (asi nie na MOLEX) a koľko? 3x 100W (diaľkové?)?