» Poradna » Mobily

Lumia 550

Zdravím všechny,poradí mi někdo mám Ms Lumii 550 s OS Windows Phone 10 a chtěl bych se zeptat zda je možné od někud stáhnout a dát tam místo OS Windows Phone 10 Android.Pokud ano tak prosím jak.Děkuji

Odpovědi na otázku

a) Android pro Lumie ještě nikdo neudělal.b) Bootloader je zamčený.Takže NE.

ad b) bootloader není zamčený, je tam klasický zavaděč splňující standardy UEFI (které ale nesplňuje Android). Holt Microsoft tak moc tlačil na standardy, až mu u vývoje nezbylo na ty podstatné věci (jako třeba tam dát pořádný procesor a ne poooomalý Sanpdragon 200), které zajímaly uživatele a vývojáři o platformu ztratily zájem, protože by umřeli hladem.

Možná jsem se nepřesně vyjádřil, nejde vypnout Secure Boot.

Ten má jedno podstatné opodstatnění - nevím o žádném viru pro Windows Phone 8.x/10 Mobile.Instalace firmwaru na nejnižší úrovni funguje tak, že se zařízení s Windows detekuje jako „UEFI USB Simple Windows Phone I/O Protocol“ a potom je potřeba Windows Phone Image Designer.Velmi dobře to mají popsané Poláci zde: http://www.windowsmania.pl/poradniki-452/%5Blumia-53... Věřím tomu, že nějaký šikovný vývojář by na Lumii Andrid dostal, ale vzhledem k nedostatku kvalitních zařízení (Lumia 950/950 XL je předražená a doprodává se) není moc o co stát. A na Snapdragonu 200 s 1 GB RAM v Lumii 535 by Android neskutečně lagoval - vždyť o plynulém provozu se nedá hovořit ani s Windows 10 Mobile - od uvedení Windows Phone 8.0 ten systém neskutečně nabobtnal.

Ne, nejde. Pokud jsi chtěl Android, měl jsi si ho koupit.

Ten nepouzitelny kram vyhodit a koupit normalni telefon. Nic jineho ti nezbyva.