Logitech Z906 Zvukovka

Ahoj zakoupil jsem si dneska Logitech z906 a zapojil jsem to pres digital kabel pouze do desky Intel DH67BL.. Chci se zeptat pokud to mám takhle zapojené funguje mi THX nebo musím zakoupit ještě nějakou zvukovku co to podporuje? .. Chci mít 100% využití kvality reproduktorů ..Děkuji za jakoukoli odpověd

Odpovědi na otázku

Výslednou (ne)kvalitu určuje vždy nejslabší článek řetězce. Otázka - mají všechny komponenty certifikaci THX? Pokud nikoli (byť i pouze jediný z nich).....

Nechápu a ano mají všechny THX certifikaci

Pred lety jsem čet recenzi podobných logitechu ve stereo video a strasne se divili jak je mozne ze dostali certifikaci THX.THX u levných plastových bedynek neres.... Je to jen certifikace. kdyz to reknu jednoduse kdo si to zaplati a vylozene nedela smejd tak certifikaci dostane. Neco jineho je THX pro drahe sestavy domaciho kina nebo kinosaly, neco jineho je THX pro repracky k PC.

Jeste doplnim THX je jen certifikace, neni to vlastnost nebo funkce....

Ok a levne repro za 8tis mi fakt nejprijde.. jinak tedy nema cenu dokupovat nejakou zvukovou kartu..?

No záleží, jak budeš ty sám spokojený s výsledkem (jak to bude nakonec hrát)Nevíme jaké máš nároky, co si vlastně představuješ.A 8tis. Kč = $250 = cena kvalitativního prdu. Níž už je akorát Tesco a rákosníci.....

Rozdil mezi beznou integrovanou zvukovkou a nejakou lespi pridavnou je poznat i na sluchatkach za 500 Kc.Pokud mas pripojene repro opticky pocitej, ze sice zvukovka nemusi zpracovavat zvuk ze zdroju, ktere jsou uz DTS / Dolby, ale vsechny ostatni ano, a tech je vetsina.

Pokud mas aspoň trochu slušnou desku tak bys musel mít uši netopira abys to poznal na sluchátkách za 500kc.Každopádně on bude připojovat repro pres digitální výstup takže je to jedno.....Víc bude záležet na SW v PC než na zvukovce.

Pripojujes přes digital zvukovku neřeš. Jinak ti garantující ze ma sestava od technicse i bez subwooferu budou hrát o třídu líp i na levné integrované zvukovce. PS: podobných sestav od výrobců myši a klávesnic mě prošla v servise stovky

Zapojene to mas spravne.Mam ale 2 otazky:1- Kto ti nakukal že toto su kvalitne repraky? Ako ohučany z toho budeš super, to aj ohluchnes...ale rovnaky efekt dosiahnes ked si na hlavu das kastrol a budes po nom buchat kladivom....ze kvalitne repraky....omg2- preco si myslis ze firma co vyraba kvalitne myši a klavesnice bude vyrabat kvalitne audio ktore v zivote nerobila ? To je ako ked mercedes začne vyrabat housle....tiez to bude na prd...PS: Kludne ma opravte, ale ja som este slusny audio vyrobok od Logitech nemal...

Tak je to o tom kolik chce clovek investovat. Tyhle "levne" bednicky vsechny hraji nic moc, ale pro vetsinu lidi je to dostatecna kvalita. Jsou i taci, kerym staci cosi za 300 Kc a vychvaluji jaky to ma super zvuk.

To neni problem toho ze kolko clovek chce investovat ale toho ze tie predne repraky nemaju objem. Preco si myslis ze na domacich kinach su predne repro uplne ine ? No lebo musia byt....A ten objem tam potrebujes preto, ze tie basy bez objemu z toho nevymlatis ani ked sa pos*res. Takze namiesto toho aby si mal vpredu komplet cele spektrum zvuku, tak tam mas vysky, stredy a basy nikde...a ak hej tak je to take zamumlane nič....Alebo tam daju do toho repraku nejaky Bass reflex alebo podobnu vychytavku a potom to funguje tak, ze mas vysky, nejake stredy, dlho nic a potom je bud ticho ked ti bass reflex nezabera alebo ked zaberie tak tie basy prehlusia vsetko....Pri tej cene to uz malo vyzerat uplne inak...Fakt by som nemudroval keby to stalo 100€, ale 300€ je jednoducho moc. Ked si uvedomis ze za tych 297€ co to u nas stoji kupis domace kino, ktore ma nejaku hlavu a patu, tak by som namiesto neho radsej siel napriklad do:http://www.marketworld.sk/product_info.php/products... Stlpove repro by som hodil vedla stola aby mi tam nevadili, tie zadne repro su rovnako velke ako tie na tom logitechu a stredovy repro by som hodil pod monitor.... pripojil to cez opticky vstup a ma to 100x lepsie ako tie chrastitka.....ano rozdiel oproti tym jeho logitechom je +2€... takze by musel byt ochotny investovat viac...Jednoducho si myslim ze ti manici v Logitechu nemaju so zvukom nejake velke skusenosti, inak by nemohli vyrobit nieco podobne za take prachy.... Toť ale moj nazor, mozem sa mylit....

a ten monitor postavil na stojan, nehovorim ze presne tento ale napr: https://www.alza.cz/prislusenstvi/connect-it-... Ale jak pisem, je to moj nazor... fakt sa mi to zda moc prachov za to riesenie... no... Ale otazka nebola o tom systeme, ale ci to ma zapojene spravne...A zapojene to spravne ma...

Diky vsem za odpoved, ale bavite se uplne o necem jinem, moje otazka byla pokud to mam zapojene pres digi kabel do desky bude to nejak hrat a pokud bych koupil zvukovku jestli ti bude hrat o dost kvalitneji?

A čo si, Kefalín, predstavujetě pod hentakým "o dosť" ?

nebude to hrať kvalitnejšie. pripojením cez toslink sa obchádza zvukovka a všetka práca sa presúva na pripojené zariadenie. zvukovka by mala robotu len ak by si aplikoval nejaké priestorové efekty, čím by si len degradoval kvalitu. samotný zvuk však produkuje logika v reproduktoroch.ak by si mal reproduktory pripojené analógovo, tak tam by zmysel kvalitná zvukovka mala. ono už v predošlej generácií z5500 sa odporúčalo zapojiť repro analógovo, a využiť potenciál lepšej zvukovky, lebo prevodník v reproduktoroch nebol nič moc.. takže pokiaľ máš repro cez toslink, ani sb zxr/asus stx by ti zvuk nezlepšili. cez analog by už bol.

Takze takto: Repraky su v principe analogove zariadenie....V pocitaci mas digitalny zvuk = nuly a jedničky....Kvalita zvuku zalezi na tom ako kvalitne sa prevedu nuly a jednicky na ten analogovy signal co ti hra na reproduktoroch. V tvojom pripade je digitalny zvuk vyvedeny do centralnej jednotky reproduktorov Logitech, tam sa tie nuly a jednicky v tej škatulke prevedu na analogovy signal a ten ti hra na reprakoch.....Takze ak tusis kam mierim, tak je uplne jedno, ze ci tie nuly a jednicky pojdu zo zvukovej karty yamaha alebo zvukovky na zakladnej doske. Tie nuly a jednicky ktore ti vyprodukuje hra alebo CD budu furt nuly a jednicky....Takze odpoved je nie, nebudes pocut ziaden rozdiel, zvukovku nema zmysel kupovat.PS: Uz len pre vysvetlenie / doplnenie... dovod preco sa kupuje zvukova karta je ten, ze ak priamo do zvukovej karty zapajas napr. sluchatka alebo nejake repraky cez jack - skratka analogovy reprak, tak ten prevod z digitalneho na analogovy signal sa deje na zvukovej karte. A cez kupenu zvukovu kartu je tento prevod kvalitnejsi ako cez zvukovku na doske - takze tam to budes pocut a tam to ma vyznam....

Mas pravdu v pripade ze se audio vezme bezezmeny a preda dal. Pokud zvokova karta musi provest jakoukoliv operaci pred predanim dal tak uz tve "na zvukovce nezalezi" neplati ani pri digitalnim vystupu.

Zvukovka je uplne irelevantni, kdyz mate repro pripojene digitalne (at uz optikou - coz silne doporucuju - nebo metalikou).V tomto konkretnim pripade nema na kvalitu zvuku vliv, zda na jeho pocatku stoji onboard zvukovka nebo nejaka netopyrska vymyslenost za 10k.Jakmile byste repra pripojil analogove, bude to uplne jinak..

smysl to ma. Ta zvukovka pokud za neco stoji nenechava vse na cpu, ale provadi se zvukem upravy, smesovani atd. Pokud mas jediny zdroj - original DVD, Blue-ray tak ok. Ale pokud je zdrojem neco jineho - hry, prehravani vice zvuku najednou, kopie filmu u ktere je potreba prevest zvuk nejprve do DTS nez se posle ven. Rozdil spolehlive poznas. U her se prehrava i pres sto zvuku soucasne.