» Poradna » Windows (a jiné OS)

Linux v dualbootu se nezobrazuje

Čau, dával jsem si k původním os (win8.1) linux os ubuntu v dualboot.Všechno šlo OK ale, jeden pokus nevyšel a píše mi to ubuntu kterej vůbec nejde. Jiný OS od linuxu mi to nenajde. Ubuntu jsem zkoušel reinstalovat ale nic se nestalo. Poradíte?Předem děkuji. Nikdo

Odpovědi na otázku

A kdyz jsi preinstalovat Ubuntu, vymazal jsi vsechny dotycne oddily s linuxem, a vytvoril nove pri instalaci?

jo udělal. Ale i tak ne. Nevíš kam se instaluje linux když dám naistalovat vedle win?

ved to vidis v spravcovi suborov. Ak nemas ani taketo zaklady, nemal si linux instalovat. Alebo nabootovat linux, rozdelit disk a instalovat potom. Ak si nic neznicil, mne pomaha puppy a v nom grub4dos. Najde vsetky zavadzace a da moznost do nich nabootovat

Souhlasím tady s kolegou nade mnou, nejdříve si o tom něco přečti a potom se pusť do přeinstalace. Na stránkách www.ubuntu.cz je spousta pěkných návodů včetně instalace dualboot win linux

Třeba takhle:https://www.youtube.com/watchNa GG toho je mraky, jen se tam podívat...