» Poradna » Notebooky

Linux posunovací lišta

Ahoj všem,prosím nevíte někdo jak v Linuxu Mint rozšířit pravou posunovací lištu jako je ve Windows?Tady je hrozně tenká a dělá to problém než si jí uživatel přichytí aby mohl posunout stránku.Hledal jsem všude možně ale zatím bez úspěchu.Děkuji za moc každou radu,Vladimír

Odpovědi na otázku

-distribuce Linux Mint jaké verze?-jaký okení manažér používáte ?ps ...Linux posunovací lišta.... ....Linux nemá lištu, je to OS v základu bez grafického rozhraní

jaké používáš rozlišení a velikost monitoru?Jinak jak už uvedl kolega, bez informace o verzi Mintu se nehneme. Pokud je to Mint KDE, tak tam jsou tyhle věci všechny v Nastavení systému.

V nastavení systému jsem nic takového nenanašel-hledal jsem všude možně...Je to tato verze:Linux Mint 18,3 "Sylvia" - skořice (32-bit)

aha, tak s prostředím Cinnamon jsem nikdy moc nepracoval - nesedlo mi, preferuju KDEhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Cinnamontak koukám, že už to leckdo řešil:https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php

Díky,a v té Linuxové distribuci KDE je ta postranní lišta širší?Jinak jsem Linuxový začátečník...Displej NB má 15,6" a pixely fakt nevím..

Rozlišení to má 1366x768(16:9)

"Linuxová distribuce KDE" neexistuje.Co je: "postranní lišta"?Nainstaluj MS Windows a bude klid.

Zkouším linux :) Windows mám taky ale ten Linux budu potřebovat na starý NB a tam potřebuju mít tu posunovací lištu širší,jinak jsem v ...

proč 32bit? Ono je to nějaká vyloženě nevýkonná šunka?

S timhle pristupem (a furou dalsich veci) se neni co divit ze linux na desktopu pouze paberkuje....

Pokud by to chtěl v MS Windows, pak by to bylo v pořádku. Administrovat jakýkoliv operační systém by měl někdo aspoň na uživatelské úrovni průměrného uživatele z 90. let.

KDE je prostředí. Zkus Kubuntu nebo Mint KDE. Případně můžeš prubnout i tohle:http://juhele.blogspot.cz/2018/03/kubuntu-w7-pro-te... tuhle jsem to použil, páč tam bylo rovnou všechno, co jsem zrovna na daném kompu nouzově potřeboval.

Konfigurace by se mohla nacházet v souboru /usr/share/themes/$THEME/cinnamon/cinnamon.cssHledal bych něco jako StScrollView STScrollBar min-width: (doplnte kolik pixelu chcete)pxJenže.... Témata to mohou přepsat Samozřejmě zálohujte pokud bude problém aď se máte k čemu vrátit.

Hmm,tak to je pech,ta posunovací lišta vpravo v Linuxu je příšerně tenká...Nevím co s tím...

Takže znovu, ač marně: "Co je "posunovací lišta"? A V ČEM?!" PrintScreen asi nefunguje, že?

Líp se mi to nepodařilo:Tam jak je ta nepovedená červená šipkahttps://ibb.co/g5qCd8

Že by někdo chtěl ovlivňovat šířku rolovací lišty, to jsem netušil a ani nevím, zda v redmondských os to vůbec jde. Téma, nastavení velikosti titulkové lišty a ikon, vše dle použitého WM...

tohle je ale posuvník Windows. Ta linuxová je tak tenká že ji nevidíš? Nebo se schovává? Nemáš třeba jen blbě nastavený displej, takže je lišta kus mimo displej?

Ne,ne vidět je :) má tak 4mm,předtím jsem byl přepnutý do Windows...

ty se na 4 mm lištu netrefíš myší?

U nás v domácnosti máme 4 NB ale jen u dvou je místo na myš :)Já jsem u těch dvou NB co musí z nedostatku místa být řízené jen přes touchpad a tak se blbě na posuvník trefuju :)

Pokud to jde v MS Windows, tak je tam dejte. Nebo si pořiďte nějaké normální polohovací zařízení. Holt další "výhoda" notebooků používaných místo desktopu.Copak ta myš nejde ani položit na stůl, nebo na čem notebooky jsou položené?

Hmm,dva NB jsou na stolech s myškama a další dva jsou položené.....no to se radši ani neptejte....prostě taková normální česká rodinka s málo místem.... :)

OT: Jen ze zvědavosti: Když není místo na myši, klávesy obvykle používané pro posun stránky nefungují? Jsou totiž dokonce rychlejší než tahání myší.

Bohužel nefungují,ale byla by to dobrá možnost pro posun stránky,děkuji.

To chcete odvážně tvrdit, že nefungují kurzorové klávesy, ani "PageUP/PageDown" a "Home/End"?! Nejspíše si celou dobu děláte tady z lidí jen šašky pro své "pobavení"!

Šašky si opravdu nedělám!!Teď instalují tiskárnu tak Vám píši z mobilu a za chvíli Vám pošlu foto kde je položena myš BT,tak momentík...Jo a díky vám mě vlastně napadlo zkusit tu myš na těch18x13cm.

Zasílám to foto:https://ibb.co/g79ut8a šašky si z Vás opravdu nedělám !!!

Z fotky je jasné, že tam všechny klávesy pro posouvání jsou. Takže je asi jen neumíš používat. Nebo opravdu ty šašky?

Takže i trackball by nezvládl...

Ano klávesami Home a End mi webová stránka sjede buď úplně dolů a potom zas úplně zpátky nahoru...

z touchpadu tě budou bolet pazoury - na doma fakt myš! BTW, touchpady mívaj skrolovací část, nemusíš jezdit kurzorem na posuvník.Navíc na displeji 1366x768 nemáš celkově moc místa a ty ho chceš ještě ukrojit posuvníkem.

Zkus skrolovat taháním dvou prstú po touchpadu nahoru a dolu. Je to rychlejší jak se strefovat na lištu.

Strýček Google nefunguje? Vždyť řešeního je všude plno, včetně videonávodů na Youtube.

Díky,hledal jsem dlouho ale asi špatně....pokusím se to napravit.....:)

Tady jsem našel video a nejde to rozluštit:https://www.youtube.com/watch

tam mění téma vzhledu. Koneckonců, můžeš si tam nejspíš dát třeba i tohle https://www.cinnamon-look.org/p/1012736/

Jestli si neděláš pr**l já si to tam klidně dám...

nedělám, píšou "Updated for Cinnamon 3.2" tak to můžeš zkusit u sebe. Ikony se instalují separátně, ale barevné téma s okraji oken, posuvníky ap. by mělo normálně z toho jít použít.

Asi už jsem slepej,ale já tam nevidím žádný odkaz ke stažení...

úplně vpravo máš tmavomodré obdélné tlačítko je stažení / instalaci.

Díky moc.Jen nevím ještě jestli je to plnohodnotná(konečná)distribuce Linuxu v podobě XP a nevím jak zjistit požadavky na hardware a software?Pak bych ještě prosím potřeboval poradit jak instalovat OS ze souboru zip---s ISO na USB to vím...ale ten zip :( ?Děkujůůů

to je témátko vzhledu pro ten tvůj Mint s Cinnamonem!

A to jako nějak přiinstaluju k tomu současnému Linuxu Mint 18?Nebo jak?Děkuji..

ježišmarja, jako máš pod windows motivy vzhledu, tak u linuxu to máš mnohem vychytanější - nejsou to jen barvičky, ale i okraje oken apod.Takový skin prostě Jinak je tam i čudl "install" tak proč to z toho Mintu nezkusíš?

Když jste dosud nedokázal pochopit, že grafické uživatelské rozhraní (meziksicht) je v případě *nixových os pouze aplikační software, tak jednak nic neinstalujte a strčte tam MS Windows a bude na všech frontách klid! Domácnost se čtyřmi notebooky by si mohla dovolit i příslušné pracovní stoly a periferie. Jo, jsou k dostání i trackbally, když vidím tu zoufalou neznalost.

A když nedokážete ani "zmáčkout" čudl "Install", lze to i ručně:https://www.faqforge.com/linux/how-to-manually-ins... https://unix.stackexchange.com/questions/218043/how-do-i... atd, atd...

Chlapi já vím že jsem v tomto směru jelito,určité věci zvládám a některé mi prostě dělají velké problémy(pro někoho je to naopak zas banalita).Holt každý jsme profík v něčem jiném.Já dnes v noci musel přeinstalovat celé Windows jelikož jsem si k Windows namastil ten Linux Mint a jelikož jsem tam něco podělal tak nebyla vidět lišta,šipka ,prostě nic,jen logo Mintu :) a nešlo s tím nic dělat.Jinak jsem si vypůjčil myšku BT a teď ovládám jeden NB na 13x18cm.

Tak jsem si dal mínus :) ale teď stránky roluju s myší v ruce a od NB jsem cca.40cm-prostě jí jen držím v ruce

I na zobrazovací ploše 13x18 ty posuvníky sou vidět, blbý je, že nedovedeš popsat ten pojem "něco sem podělal". Velikost zobrazovače je jedna věc a podpora rozlišení je věc druhá. Klepni si na dolní liště vlevo na Nabídku (ve Windows "Start") a v horní části do vyhledávacího pole napiš Displej, vpravo ti vyskočí ten Displej a odentruj to. V okně Displej se podívej na položku Rozlišení, klikni si na ni a napiš sem největší nabídnutou hodnotu, co tam bude a od toho se pak budou nebo nebudou odvíjet další věci. Pokud bude hodnota menší než 1280x1024, máš problém, to je totiž nejnižší doporučená hodnota zobrazování a ty nápady všude nademnou sou ti pak k prdu...

takže to jede jako předtím? Nebo už tam ten Mint nemáš, takže to neřešíš?

Ahoj,včera v noci jsem musel přeinstalovat Windows,takže teď tam Mint nemám ale řeším něco jiného....Mám nový mSATA SSD disk 120GB ale nemohu na něj nainstalovat Linux Mint z USB(jde o NB HP Compaq nc8000-veterán).Nabootuje až po cca.20 minutách ale instalaci už nějak nezvládá....může být problém v tom že to nestíhá procesor...??.....nebo kde by mohl být problém ?

tohle?https://www.cnet.com/products/hp-compaq-busine... kolik to má RAM? Splňuje to vůbec minimální požadavky, které určitě budou někde k nahlédnutí?

Ano to je ten stroj co chci rozchodit má to 1GB ram.Minimální požadavky by to splňovat mělo,myslím na Linux Mint 18.Teď je to v této fázi:https://ibb.co/cuFo38

1 GB RAM je celkem na hraně. Se nedivím, že je to líné.Máš možnost hodit ten disk do jiného PC co není takový šrot? U linuxu není problém nainstalovat na jiném HW a přendat.

No tak takovou možnost bohužel nemám.... :(

Citace řešení: I think this can be done by editing a couple of files. The first is gtkrc, found in /usr/share/themes/Mint-X/gtk-2.0. The second is gtk-widgets.css, found in /usr/share/themes/Mint-X/gtk-3.0. They need to be opened as administrator to be edited. In those files, look for the line: GtkScrollbar::slider-width = (I'm pretty sure that's the one). After the equal sign, give it a higher number. I have mine set at 18 and 12 respectively.:!: It might be a good idea to write down the original number or backup the unedited file in case things go south. :!:NOTE: If you are using a different theme than Mint-X, you need to go into the folder for the theme you are using.

Pro ty dobráky, co mi dali mínusy: V Linuxu nedělám, ale hned na první dobrou jsem tohle našel jako akceptované řešení. Pokud měl někdo nějaký lepší nápad, tak to zde měl napsat a nevysírat.

pro laika bude nejspíš pro začátek jednodušší si vybrat nějaké hotové témátko, které už to bude mít lépe nastavené, než se hrabat v konfigu.