» Poradna » Počítačové sítě

Linux - SCRIPT

Zdravím máme zadanie do školy kde vytvárame script v linuxe a súčasnou toho skriptu má byť aj niečo takéto:5. Vytvorenie záznamu komunikácie vybranej IP adresy s nastavením poctu paketov , možnosťou ukladania komunikácie do súboru a výberom typumonitorovacej služby a typu protokolu.Viete mi niekto s tým pomôcť ? nejako som nepochopil čo sa vlastne odomna žiada.Budem vďačný za každú pomoc.

Odpovědi na otázku

Tak udelej tu beznou vec - zeptej se ucitele. Ano, vime jak to udelat, ale ty se to mas naucit, ne to okopirovat. Ale napovim - hledej v napovede programu "tcpdump".

Linux ma jednu dobru vlastnost. Na kazdy prikaz je v nom zabudovany obsiahly manual.V konzole (command line) napis: man tcpdumpa docitas sa vsetko co potrebujes.